01.06.2020 Ольга Данилюк

6 запитань від учасника щодо оплати скарг

Найчастіші питання з приводу оплати скарг в Прозорро

Після внесення змін до закону “Про публічні закупівлі” в учасників виникає багато запитань щодо нових правил оплати скарг до Антимонопольного комітету (АМКУ). Для того, щоб розібратися, як тепер це працює, Ольга Данилюк, юриста торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua відповіла на найпоширеніші з них. 

Як змінилися тарифи?

При оскарженні умов документації учаснику потрібно заплатити 0,3% від бюджету тендеру/лоту. Але плата за скаргу має бути не менша 2 тис. грн та не більша ніж 85 тис. грн.

Якщо ж скарга подаватиметься на результат прекваліфікації чи на рішення замовника після аукціону, то плата складатиме 0,6% від бюджету тендеру/лоту. Мінімально така скарга коштуватиме 3 тис. грн, а максимально — 170 тис. грн. 

Як здійснюється оплата скарги?

За новими правилами за забезпечення отримання оплати, її повернення скаржнику або перерахування до державного бюджету відповідає ДП “Прозорро”. Тому плата вноситься на окремий рахунок, створений підприємством.

Відповідно до вимог ст.18 Закону плата проводиться через систему Prozorro в день подання скарги. Учасник може оплатити скаргу платіжною карткою за допомогою сервісу онлайн-платежів LiqPay. Комісія за проведення платежу через сервіс складає  2,5% від суми за проведення платежу.

Чи можна заплатити через банк?

Така можливість в учасника є. Для цього на сторінці створення скарги потрібно завантажити шаблон платіжного документа. Для початку необхідно зазначити реквізити для повернення плати за скаргу учаснику, вказавши код ЄДРПОУ юридичної особи чи РНОКПП фізичної особи, а також міжнародний номер банківського рахунку за стандартом IBAN. 

Після цього система Prozorro автоматично сформує шаблон платіжного документа. Він має містити наступні дані: найменування та код отримувача, сума платежу, найменування банку отримувача та його рахунок, призначення платежу. Дуже важливо при здійсненні оплати ввести всі дані саме так, як це зазначено у шаблоні платіжного документу. Інакше ДП “Прозорро” не підтвердить отримання плати за подання скарги, а отже, скаргу не буде направлено до АМКУ.  

Після оплати учасник має завантажити платіжне доручення?

Необхідності завантажувати саме платіжне доручення в систему немає. Адміністратор системи не перевіряє цю інформацію із сторінки скарги. Але після проведення оплати, будь-яким зі способів, необхідно дочекатися підтвердження внесення оплати від ДП “Прозорро.” До цього моменту скарга перебуватиме у статусі “чернетка”. Після отримання підтвердження, вона буде активована та відправлена до органу оскарження. 

Як швидко оплата надходить до АМКУ?

На практиці цей процес може тривати від декількох годин до трьох робочих днів. Тому потрібно це враховувати. Вже були випадки, коли учасник, проводивши оплату в останній день періоду подання скарг, не встигав отримати підтвердження оплати скарги. В такому випадку адміністратор протягом двох робочих днів з моменту зарахування коштів повертає отриману плату учаснику.

Коли повертаються кошти, якщо скаргу задовольнили?

У випадку задоволення або часткового задоволення скарги адміністратор перераховує плату за подання скарги учаснику протягом двох робочих днів з дня оприлюднення в рішення АМКУ. Аналогічна норма застосовується, якщо скаргу залишено без розгляду, або її розгляд припинено. Це може відбутися за умови, якщо замовник усунув порушення, зазначені в скарзі.

Кваліфікація і оскарження, оскарження,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.