3 причини, чому варто спробувати е-каталог

Олена Парфенюк 27.05.2019
закупівлі е-каталог
версія
для друку
Які переваги для Замовників дає використання е-каталогів

Три переваги е-каталогу для держзамовників

Електронний каталог – абсолютно новий інструмент, що дає змогу проводити публічні закупівлі швидко та ефективно. Він працює за принципом онлайн-магазину для невеликих партій типових товарів, вартість яких не перевищує 200 тис. грн. Тобто через е-каталог можна проводити закупівлі, що не підпадають під дію закону “Про публічні закупівлі”.

Зараз електронний каталог працює в тестовому режимі та має обмежену кількість позицій. Серед них папір, друкувальне і комп’ютерне обладнання та фармацевтична продукція. Але в майбутньому в електронному каталозі з’являться й інші категорії товарів.

Враховуючи, що е-каталог доступний в системі менше місяця і не є обов’язковим, більшість замовників ще не встигли спробувати його. Та інструмент може значно полегшити закупівельний процес. В чому ж переваги електронного каталогу та як вони можуть спростити життя замовникам?

Можливість працювати з перевіреними постачальниками

Запорукою успішної закупівлі є якісний товар та надійний постачальник. Не дивно, що багато замовників згодні купувати товар, можливо не за найнижчою ціною, але у перевіреного партнера без використання електронної системи. Е-каталог дає можливість оцінити можливості ринку і спробувати інший варіант. Всі учасники, чий товар представлений електронному каталозі, проходять попередню кваліфікацію. Її проводять Централізовані закупівельні організації, що адмініструють роботу каталогу й розробляють критерії відбору для постачальників. Тож замовнику не потрібно самостійно виписувати вимоги та витрачати час на перевірку документів кожного учасника.

Конкурентний ринок та економічно вигідна пропозиція

Бувають ситуації, коли товар необхідно купити терміново. В таких випадках у замовника не вистачає часу на пошук хорошої пропозиції, а іноді цей етап зовсім проходить повз закупівельний процес. Електронний каталог успішно вирішує таку проблему. Замовнику достатньо вибрати необхідну продукцію, проаналізувати запропоновані учасниками товари і зробити замовлення. Всі постачальники е-каталогу мають досвід роботи з державними установами і точно знають, що перевагу має той, у кого найбільш економічно вигідна пропозиція. Тому організатор закупівлі може отримати найкращу ціну на конкурентному ринку.

Автоматична публікація звіту про укладений договір

Нагадаю, що у випадку укладання прямого договору, коли річна сума закупівель перевищує 50 тис. грн, замовники мають публікувати в системі звіт. Використовуючи електронний каталог, замовник може значно спростити цей процес. Адже під час формування заявки на закупівлю в системі автоматично зберігатиметься чернетка звіту про укладений договір із заповненими полями. Після того, як договір буде укладено, замовнику потрібно вказати інформацію про доставку товару, дату підписання, терміну дії, ціну. В результаті більше не потрібно витрачати час на публікацію звіту, завдяки чому закупівельний процес стає швидшим та ефективнішим.

Таким чином, е-каталог може стати потужним інструментом, який сприятиме посиленню конкуренції між постачальниками, а з ним  – і економії для держави. Й у замовників уже є можливість переконатися в цьому на власному досвіді.

Олена Парфенюк, 
керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

Коментарі

Виктория
Доброго дня! Врегулюйте, будьласка, е-каталог на законодавчому рівні.
Можливо, вас також зацікавить:
Допорогові закупівлі
Замовнику 02.01.2018
Етапи проведення допорогових закупівель
Порядок визначення предмета закупівлі
Замовнику 12.05.2019
Особливості визначення предмета закупівлі
Як працює Закон "Про публічні закупівлі"
Громадськості 30.03.2016
Відео Громадського телебачення з циклу "RE:ФОРМА" Про реформу державних закупівель в Україні
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом