10.04.2020 ДП "Прозорро"

Звіт про договір про закупівлю для Постачальників

Особливості процедури "Звіт про договір про закупівлю"

Мабуть, кожен, хто бере участь в публічних закупівлях не раз бачив такі оголошення про закупівлю, як на малюнку нижче.

Звіт про договір про закупівлю

Це закупівля, в якій не було і не буде аукціону, в якій Ви не могли взяти участь і коли Ви її побачили, вона вже була в статусі “Завершена”. В постачальників часто виникають питання, чому так сталось. Давайте більш детально поговоримо, як проходила ця закупівля.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до  статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Тобто, уявімо, що замовник хоче щось закупити в цьому році на невелику суму. Наприклад, канцтовари. Код за ДК 021:2015: 30190000-7 (детальніше про те, що це за код і як його визначити Ви можете прочитати за посиланням). На рік йому потрібно канцтоварів загально на суму 50 000 грн - ця сума є допороговою*.

*Допорогова сума - вартість предмета закупівлі, що менше ніж:
  • для замовників: на товари та послуги - 200 тисяч гривень, на роботи - 1,5 мільйона гривень;

Тож у разі, коли загально за рік замовник планує витратити на предмет закупівлі допорогову суму у нього є кілька варіантів проведення закупівлі. Він може:

  • провести спрощену закупівлю - це конкурентна процедура закупівлі, в якій будь-хто може взяти участь;
  • використати електронний каталог “Prozorro-market”;
  • укласти договір про закупівлю з будь-яким постачальником та опублікувати про це звіт про договір про закупівлю. Це не є конкурентною процедурою, це просто публікація звіту після того, як договір вже укладений.

Замовник сам обирає, як саме закуповувати товар на допорогові суми.

Саме тому Ви можете бачити в системі оголошення про процедуру “Звіт про договір про закупівлю” і не можете взяти участь в цій закупівлі.

звіт, процедури, звіт про укладений договір, постачальник, допорогові закупівлі, пороги закупівель, процедура,

Коментарі

Олександр
Цитуємо: "Тож у разі, коли загально за рік замовник планує витратити на предмет закупівлі допорогову суму у нього є кілька варіантів проведення закупівлі." В якому нормативному документі сказано, що сума закупівлі є допороговою при закупівлі замовником загально на рік? Це невірне трактування не тільки норм Закону України "Про публічні закупівлі", а навіть суперечить викладеному вище в цій статті: "Допорогова сума - вартість предмета закупівлі, що менше ніж: для замовників: на товари та послуги - 200 тисяч гривень, на роботи - 1,5 мільйона гривень; для замовників, які діють в окремих сферах господарювання: на товари та послуги - 1 мільйон гривень; на роботи - 5 мільйонів гривень.". Відповідно до ст. 1 Закону "18) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі)..." Тобто, допорогова ціна - це ціна конкретної однієї закупівлі, яка меньша за 200 тис. грн для послуг та 1,5 мнлн грн для робіт. І якщо замовник протягом року ще декілька разів проводить закупівлю цього ж предмета закупівлі (не путать предмет закупівлі та код за ДК 021:2015, за яким цей предмет закупівлі класифіковано), то процедура допорогових закупівель чи відкритих торгів визначається розміром ціни кожної окремої закупівлі. Траплялись випадки, коли у замовника загально на рік на предмет закупівлі виділено понад 200 тис. грн, а він проводить три окремі закупівлі цього предмету з цінами меньше 200 тис. грн за процедурами відкритих торгів, наприклад: 1 закупівля - 150 тис. грн; 2 закупівля - 170 тис. грн, 3 закупівля - 160 тис. грн. Це однозначно три окремі допорогові закупівлі. Будь ласка, не допускайте вільного трактування норм законодавства, які створюють несунитниці.