Звіт про укладений договір для Постачальників

ДП "Прозорро" 07.05.2019
звіт процедури звіт про укладений договір постачальник допорогові закупівлі пороги закупівель процедура
версія
для друку
Особливості процедури "Звіт про укладений договір"

Мабуть, кожен, хто бере участь в публічних закупівлях не раз бачив такі оголошення про закупівлю, як на малюнку нижче.

Звіт про укладений договір

Це закупівля, в якій не було і не буде аукціону, в якій Ви не могли взяти участь і коли Ви її побачили, вона вже була в статусі “Завершена”. В постачальників часто виникають питання, чому так сталось. Давайте більш детально поговоримо, як проходила ця закупівля.

Уявімо, що замовник хоче щось закупити в цьому році на невелику суму. Наприклад, канцтовари. Код за ДК 021:2015: 30190000-7 (детальніше про те, що це за код і як його визначити Ви можете прочитати за посиланням). На рік йому потрібно канцтоварів загально на суму 100 000 грн - ця сума є допороговою*.

*Допорогова сума - вартість предмета закупівлі, що менше ніж:
  • для замовників: на товари та послуги - 200 тисяч гривень, на роботи - 1,5 мільйона гривень;

Тож у разі, коли загально за рік замовник планує витратити на предмет закупівлі допорогову суму у нього є кілька варіантів проведення закупівлі. Він може:

  • провести допорогову процедуру закупівлі - це конкурентна процедура закупівлі, в якій будь-хто може взяти участь.
  • укласти договір про закупівлю з будь-яким постачальником та опублікувати про це звіт про укладений договір. Це не є конкурентною процедурою, це просто публікація звіту після того, як договір вже укладений.

Замовник сам обирає, як саме закуповувати товар на допорогові суми і перший, і другий спосіб є цілком законними.

Саме тому Ви можете бачити в системі оголошення про процедуру “Звіт про укладений договір” і не можете взяти участь в цій закупівлі.

Сподобалось 12
Не сподобалось 2
Поділитися:

Коментарі

Олександр
Цитуємо: "Тож у разі, коли загально за рік замовник планує витратити на предмет закупівлі допорогову суму у нього є кілька варіантів проведення закупівлі." В якому нормативному документі сказано, що сума закупівлі є допороговою при закупівлі замовником загально на рік? Це невірне трактування не тільки норм Закону України "Про публічні закупівлі", а навіть суперечить викладеному вище в цій статті: "Допорогова сума - вартість предмета закупівлі, що менше ніж: для замовників: на товари та послуги - 200 тисяч гривень, на роботи - 1,5 мільйона гривень; для замовників, які діють в окремих сферах господарювання: на товари та послуги - 1 мільйон гривень; на роботи - 5 мільйонів гривень.". Відповідно до ст. 1 Закону "18) предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі)..." Тобто, допорогова ціна - це ціна конкретної однієї закупівлі, яка меньша за 200 тис. грн для послуг та 1,5 мнлн грн для робіт. І якщо замовник протягом року ще декілька разів проводить закупівлю цього ж предмета закупівлі (не путать предмет закупівлі та код за ДК 021:2015, за яким цей предмет закупівлі класифіковано), то процедура допорогових закупівель чи відкритих торгів визначається розміром ціни кожної окремої закупівлі. Траплялись випадки, коли у замовника загально на рік на предмет закупівлі виділено понад 200 тис. грн, а він проводить три окремі закупівлі цього предмету з цінами меньше 200 тис. грн за процедурами відкритих торгів, наприклад: 1 закупівля - 150 тис. грн; 2 закупівля - 170 тис. грн, 3 закупівля - 160 тис. грн. Це однозначно три окремі допорогові закупівлі. Будь ласка, не допускайте вільного трактування норм законодавства, які створюють несунитниці.
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.