24.07.2025 Медіаресурс професійних закупівель

Як змінити найменування юридичної особи

Зміна найменування юридичної особи

Час від часу трапляється так, що юридична особа, яка є контрагентом замовника, змінює своє найменування. Власне, і найменування замовника теж може змінитися. В цьому матеріалі від Медіаресурсу професійних закупівель ми коротко поговоримо про наслідки зміни найменування юридичної особи.

Почнемо з того, що розберемо різницю між поняттями «найменування» та «назва». 

Статтею 90 Цивільного кодексу передбачено, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Найменування юридичної особи є унікальним, реєстрація юридичних осіб з однаковим найменуванням не допускається – частиною п’ятою статті 90 ЦКУ встановлено, що юридична особа не має права використовувати найменування іншої юридичної особи.
Приклад найменування – Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа», де ТОВ – це організаційно-правова форма, а «Альфа» – власна назва. 

Найменування юридичної особи включається до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. При внесення змін до найменування такі зміни в обов’язковому порядку мають бути внесені до ЄДР. З моменту державної реєстрації змін такі зміни набувають чинності.

Після проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, необхідно внести зміни до свідоцтва платника ПДВ (у разі наявності статусу платника ПДВ).

Згідно з роз’ясненням Державної податкової служби «Перереєстрація платника ПДВ у зв’язку зі зміною найменування» від 23.01.2024 перереєстрація у зв’язку зі зміною найменування (крім перетворення) платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником ПДВ на підставі відомостей з ЄДР.

Таким чином, у разі внесення до ЄДР відомостей щодо зміни найменування юридичної особи – платника ПДВ, пов’язаної із назвою такої особи, перереєстрація платника ПДВ відбувається без участі самого платника на підставі відомостей з ЄДР (тобто без подання заяви платником ПДВ).

Якщо суб’єкт господарювання є платником єдиного податку, то у разі зміни відомостей, включених до реєстру платників єдиного податку, платником подається заява до контролюючого органу за місцем податкової адреси.

Наступним кроком буде повідомити контрагентів про зміну найменування. Це можна зробити будь-яким з способів, які передбачені для контактування відповідно до умов укладеного договору. Якщо ж форма надсилання повідомлень договором не визначена, рекомендуємо зробити це в письмовій формі шляхом направлення листа на офіційну адресу контрагента. До такого листа варто додати витяг з ЄДР та підтвердження внесення змін до свідоцтва платника ПДВ чи єдиного податку.

Оскільки найменування юридичної особи є її унікальною характеристикою, яка відображається в усіх укладених такою юридичною особою договорах, то необхідно внести зміни до укладених договорів в частині зміни найменування юридичної особи. Це може бути додаткова угода до договору приблизно наступного змісту:

«Сторони дійшли згоди в тексті договору слова «Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа» в усіх відмінках замінити на слова «Товариство з обмеженою відповідальністю «Омега».

Замовникам на замітку: оприлюднення такої додаткової угоди в ЕСЗ законодавчо не передбачено. 

Вдалих Вам закупівель!

зміна даних,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.