13.03.2025
Ірина Литвинчук
Як правильно вказувати загальну вартість учаснику - платнику ПДВ в закупівлях з ПДВ та без ПДВ
Алгоритм дій постачальника у закупівлях, оголошених з ПДВ і без ПДВ
В цій статтіописана різниця закупівель, що оголошені з ПДВ та без ПДВ з боку замовника.
Сьогодні опишемо алгоритм дій для постачальника у закупівлях, оголошених як з ПДВ, так і без. Нагадаємо: наразі ціну за одиницю необхідно вказувати без ПДВ, а загальна вартість може бути зазначена як з ПДВ, так і без, залежно від того, як замовник створив закупівлю.
Закупівлю оголошено з ПДВ:
При подачі цінової пропозиції у постачальника в особистому кабінеті буде відображатись, що закупівлю було оголошено з ПДВ (нижче на картинці). Це означає, що й оцінка його цінової пропозиції буде з урахуванням ПДВ, незважаючи на систему оподаткування учасника. В такому випадку постачальник має вказувати загальну вартість пропозиції з урахуванням ПДВ. Та залежно від системи оподаткування один учасник нараховує 20% ПДВ, а інший – ФОП на єдиному податку – вкаже відповідну вартість договору.
Не важливо як в цілому оголошено закупівлю: ціна за одиницю в будь-якому випадку вказується без урахування ПДВ.
Закупівлю оголошено без ПДВ:
Ситуація аналогічна до попередньої. Під час подачі цінової пропозиції постачальник, маючи інформацію про очікувану вартість в особистому кабінеті, робить висновки, що в такому випадку потрібно подавати свою пропозицію також без ПДВ, оскільки оцінюватись вона буде саме без нього (приклад нижче на картинці).
Висновки
Тож все ніби просто: учасник, при подачі своєї цінової пропозиції, в першу чергу має звертати увагу на те, як саме було оголошено закупівлю: з урахуванням ПДВ до очікуваної вартості чи ні. Оскільки таке рішення замовник приймає самостійно. Ціна, яку подасть учасник, буде “світитись” в системі або з ПДВ або без ПДВ, залежно від позначки очікуваної вартості. Тож будьте уважними.
запит ціни пропозицій,
ціна за одиницю,
пдв,
ставка ПДВ,
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.