Закупівля з ПДВ і без ПДВ. Розбір кейсу
Для постачальника важливо ще на етапі підготовки тендерної пропозиції звертати увагу на всі моменти оголошення про закупівлю і тендерної документації та слідувати їхнім параметрам. А іноді — у випадку невідповідностей у тендерній документації чи дискримінаційних умов звертатись з вимогою належного дотримання регламенту до замовника.
Розгляньмо кейс тендеру, який проаналізував партнер юридичної компанії «Правое дело» Олександр Нікітєнков.
У наведеному кейсі Замовник — відділ освіти Сквирської райдержадміністрації опублікував закупівлю без врахування ПДВ, форма остаточної пропозиції Постачальника — ТОВ «Епіцентр К» містила ціну з врахуванням ПДВ.
ТОВ «Епіцентр К» дискваліфікували через те, що остаточна цінова пропозиція за результатами аукціону не відповідала тій, яка була опублікована в аукціоні. По-перше, слід сказати, остаточна тендерна пропозиція, повторна тендерна пропозиція, тендерна пропозиція за результатами аукціону не є частиною тендерної пропозиції учасника відповідно до закону «Про публічні закупівлі». Тендерна пропозиція — це всі документи, які подає учасник до кінцевого терміну подання тендерних пропозицій, які встановлені в системі, а не після аукціону. Тому дискваліфікація за повторну тендерну пропозицію — незаконна та безпідставна.
Потрібно зауважити — процедура в ньому проведена неправильно.
Тому що оголошення вміщувало інформацію, що загальна вартість враховується без ПДВ, а згідно з вимогами тендерної документації встановлено, що найбільш економічно вигідною пропозицією вважатиметься пропозиція з найнижчою ціною з урахуванням усіх податків та зборів, зокрема податку на додану вартість у випадку якщо учасник є платником ПДВ. Учасник повинен зазначити у пропозиції загальну вартість товару з ПДВ. У разі надання пропозиції учасником, який не є платником ПДВ, такі пропозиції надаються без врахування ПДВ та відомості в тендерній пропозиції зазначаються без ПДВ. Таким чином ще зі старту закупівля містила невідповідності в оголошенні та умовах тендерної документації. Тому учасникові, який є платником ПДВ було дуже складно взяти участь у цій закупівлі — йому потрібно було писати вимогу на етапі до кінцевого терміну подання тендерної пропозиції, щоб замовник привів у відповідність оголошення та інформацію, яка вказана в системі з тією інформацією та вимогами, які вказані в тендерній документації. І якщо подивитися — у цій закупівлі перемогла фізична особа-підприємець. І по факту — така людина повністю виконала вимоги. Бо вона не була платником ПДВ, тому в неї зійшлась надана тендерна пропозиція в сканованому вигляді з умовами, що закупівля була опублікована без ПДВ та цифри зійшлися з пропозицією за результатом аукціону.
Висновок: знову ж таки у разі невідповідностей у тендерній документації чи ж дискримінаційних умов, звертайтесь з вимогою до замовника в період за 10 календарних днів до завершення прийому пропозицій. Відхилення за повторну тендерну пропозицію є незаконним. Це практика Антимонопольного комітету України.
Коментарі