20.01.2022 Ірина Литвинчук

Вимоги у відкритих торгах

як та на яких етапах можна подавати вимоги у відкритих торгах

Оскільки в нас вже є чимало статей, кейсів та порад щодо процесу оскарження закупівель до АМКУ, хотілось би більш розгорнуто розказати про можливість подачі вимог у відкритих торгах. Адже запитань з цього приводу ми отримуємо також достатню кількість.

Отже, в першу чергу давайте пригадаємо, які є етапи проведення відкритих торгів:

 • подача пропозицій;

 • аукціон;

 • кваліфікація переможця;

 • пропозиції розглянуті.

У відкритих торгах є два типи вимог, які може подавати Учасник. Це вимоги на саму тендерну документацію, детальніше про це ми писали у нашій статті та вимога вже на рішення за результатами розгляду тендерних пропозицій.

Етапи закупівлі на яких учасник може подати вимогу

Вимоги на тендерну документацію

 • можна подати під час періоду подання пропозицій, можливість подати вимогу закінчується за 10 днів до кінця періоду подання пропозицій

Вимоги на рішення

 • можна подати під час періоду оскарження рішення замовника, подати можливо протягом всього етапу після дискваліфікації або вибору переможця (до укладання договору), в разі проведення відкритих торгів з публікацією англійською мовою після допущення до аукціону (до початку аукціону)

Давайте більш детально розберемо кожну із даних вимог, та її можливості.

Вимоги на тендерну документацію

Дана вимога може надаватись під час періоду подання пропозицій, можливість подати вимогу закінчується за 10 днів до кінця періоду подання пропозицій. Вимоги на тендерну документацію подаються без ідентифікації особи, яка звернулась до Замовника. Вимоги на тендерну документацію блокують закупівлю до вирішення вимоги. Після подання вимоги на тендерну документацію Замовник повинен надати відповідь Учаснику упродовж трьох робочих днів та внести зміни до тендерної документації, якщо це необхідно. Після надання відповіді Замовником і внесення змін у ТД (якщо необхідно), вимога вважається вирішенною. Потім Замовник повинен продовжити період подання пропозицій таким чином, щоб до кінця строку залишалось не менше ніж 7 календарних днів. Якщо період не буде продовжено, Замовник не матиме змогу надати відповідь на вимогу. 

Центральна база даних автоматично переводить статус вимоги на “відповідь надано” та розблоковує закупівлю. Якщо закупівля скасовується, або скасовується через відсутню кількість необхідних пропозицій і замовник так і не надав відповідь на вимогу, то ЦБД автоматично змінює статус такої вимоги на “відповідь не надана”

Якщо до кінця періоду подання пропозицій залишилось менше ніж 10 днів - можливість подати вимогу зникає.  Більш детально про це йдеться в Законі у статті 24 

Вимоги на рішення замовника

Дана вимога подається під час періоду кваліфікації та періоду розглянутих пропозицій, подати можливо протягом всього етапу після дискваліфікації або вибору переможця.

Вимоги на тендерну пропозицію бувають двох типів: на дискваліфікацію учасника (цей вид вимог визначений в пункті 3 статті 31 Закону) або на переможця (даний тип вимог передбачений пунктом 4 статті 33 Закону). 

В обох випадках Замовник повинен надати детальне роз'яснення чому він дискваліфікував/обрав ту чи іншу тендерну пропозицію у відповідний час. Після надання відповіді вимога вважається вирішенною. 

Умови подання вимоги:

Подати вимогу на переможця можуть всі учасники кваліфікації (якщо учасник не дійшов до кваліфікації, то вимогу подати він не може)

Подати вимогу на дискваліфіковану тендерну пропозицію може лише дискваліфікований учасник (тільки на свою дискваліфікацію). Якщо учасник подасть таку вимогу, то Замовник все одно не може змінити своє рішення, вона подається скоріше для отримання роз'яснень Учаснику.

Тож вимоги використовуються для отримання додаткової аргументації щодо підстав відхилення, а не для оскарження рішень замовника по кваліфікації/прекваліфікації.

У відкритих торгах немає можливості відповісти на вимогу- якщо період оскарження закінчився.

Що варто знати:

 • У разі відсутності відповіді Замовника на вимогу (на тендерну документацію) процедура не переходить на наступний етап, поки Замовник не надасть  відповість. Щоб відповісти на вимогу до закінчення строку прийому пропозицій має бути не менше 7 днів.

 • У разі відсутності відповіді Замовника на вимогу (на рішення замовника) процедура не блокується та переходить на наступний етап зі статусом “відповідь не надана”.

 • Подача вимоги є безоплатною.

 • Учасник не може відкликати вимогу.

 • Вимоги не блокують скасування закупівлі.

закупівлі, оскарження, вимоги,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.