18.07.2025 Ірина Литвинчук

Відображення інформації щодо оскарження рішення АМКУ до суду

Про новий функціонал на порталі Prozorro

На порталі Prozorro досі можна знайти закупівлі, оголошені ще у 2023 році, які залишаються в статусі «пропозиції розглянуті». Це свідчить про наявність процедур, покинутих без пояснень. Деякі з них навіть стали предметом судових оскаржень, однак що з ними відбувається далі — невідомо. Зважаючи на зворотний зв’язок від користувачів, ми оновили функціонал: відтепер на сторінці конкретної закупівлі в Prozorro відображатиметься інформація про судове оскарження рішення АМКУ.

Хто має заповнювати інформацію з оскарження до суду

Якщо після розгляду скарги Антимонопольним комітетом України (АМКУ) замовник або скаржник не погоджується з його рішенням, він має право оскаржити це рішення в судовому порядку.

Нагадаємо, у системі Prozorro передбачено чотири статуси скарги:

  • залишено без розгляду;
  • скаргу задоволено;
  • відмовлено в задоволенні скарги;
  • порушення усунуто.

Після того, як скарга отримала один із зазначених статусів, замовник або скаржник може внести в систему інформацію про оскарження відповідного рішення в суді.

Як заповнювати інформацію з оскарження до суду

Замовник або скаржник в особистому кабінеті на майданчику, на сторінці відповідної закупівлі вказує суть судового оскарження, додає документ, що підтверджує подання позову, та накладає електронний підпис. Після цього інформація з’являється на порталі Prozorro.

Коли справі буде присвоєно номер провадження, користувач зможе повернутися до розділу з інформацією про намір оскарження в суді, внести номер провадження та дату прийняття справи до розгляду, після чого повторно накласти електронний підпис.

Чи зобов’язаний замовник або скаржник вносити цю інформацію до системи

Відповідь однозначна: ні, такого обов’язку немає. Закон «Про публічні закупівлі» та Постанова №1178 не передбачають вимоги обов’язково вносити інформацію про судове оскарження до системи.

Однак така інформація є корисною і бажаною — як для інших учасників процедури, так і для контролюючих органів. Оскільки заповнення є добровільним, система не встановлює жодних строків для цього. Тож навіть, якщо ви звернулися до суду й повідомили про це в Prozorro через місяць, система дозволить внести інформацію без обмежень.

Коли не можна внести інформацію про оскарження до суду

Нагадуємо: якщо процедура закупівлі має статус «завершена» і під час її проведення була скарга з одним із зазначених статусів — внести в систему інформацію про судове оскарження (якщо воно було) технічно неможливо. Цей функціонал доступний лише під час активної фази закупівлі.

Вдалих закупівель!

оскарження, амку, судова практика,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.