17.04.2020 Лілія Кулик

Приклад тендерної документації згідно з новою редакцією Закону

Експерти Агентства Консалт розробили адаптовану під нову редакцію Закону тендерну документацію.

Перед тим, як її використовувати на практиці, просимо уважно ознайомитись із деякими правилами:

  • уважно ознайомтесь із положеннями тендерної документації та обов’язково порівняйте їх із нормами нової редакції Закону;
  • в тендерній документації відсутня інформація про спосіб документального підтвердження інформації по статті 16 Закону (слід визначати самостійно, виходячи із специфіки предмету закупівлі);
  • Замовник може сам обрати, який/які з кваліфікаційних критерїі використовувати при закупівлі;
  • деякі поля тендерної документації потрібно заповнити самостійно;
  • в тендерній документації відсутній проект договору про закупівлю та технічна специфікація (слід підготувати самостійно, виходячи із специфіки предмету закупівлі)
  • в розділі, що стосується оцінки тендерних пропозицій враховано лише критерій «Ціна». У випадку застосування нецінових критеріїв, цей розділ слід доповнити
  • в розділах, що стосуються забезпечення тендерної пропозиції та забезпечення виконання договору про закупівлю враховані лише загальні положення нової редакції Закону (якщо плануєте вимагати забезпечення – ці розділи слід доповнити)

З прикладом тендерної документації можна ознайомитись за посиланням.

тендерна документація, підготовка тендеру, приклади документів,

Коментарі

Катерина
Якщо Законі вказано "Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другою цієї статті" чи правомірно в ТД вимагати лише довідки по п. 5, 6, 12 і 13, як вказано в примірній ТД?
Ольга
Доброго дня! Допомога Замовникам -прекрасно, але визначення в рекомендованій формі документації вимог, що не передбаченні законодавством - з тиражуванням цієї вимоги вже рядом Замовників - не дуже гарно. п. 5 рІІІ ТД серед документів переможця - довідка про несудимість що містить інформацію станом на дату, не раніше дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю в електронній системі закупівель. Законодавство не визначає строку дії довідки (ані ЗУ "Про публічні закупівлі" ані інше законодавство. Відповідно до ст. 16 Закону України "Про захист персональних даних", наказу МВС України від 29.11.2016 №1256 максимальний строк надання Довідки встановлено протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту. При цьому, довідка видається станом на дату перевірки. Т.ч. рекомендована ТД встановила необгрунтовано вимогу щодо дати отримання такої довідки, яка не узгоджується із законодавством України, вже активно тиражується Замовниками та створює численні ускладнення всім сторонам закупівель. Прошу відкорегувати наведену вимогу ТД наданої в допомогу Замовникам. Дякую.
Світлана
Спасибі за документацію. Ліля, будь ласка, а приклад документації для спрощеної закупівлі можна десь побачити. Дякую.
Ліля
Світлана, в спрощеній закупівлі немає тендерної документації. Ви можете просто опублікувати свої вимоги та проект договору. Важливо, що в Законі немає вимог щодо застосування статті 16 та 17 при проведенні спрощеної закупівлі, тому ми б не радили їх використовувати в своїїх вимогах, точніше, не називати їх так в своїх вимогах до учасників спрощеної закупівлі
Людмила Горобець
Спасибі за зразок тендерної документації. Пропоную положення документації, в яких застосовується прийменник "згідно" привести у відповідність до вимог української мови щодо його узгодження з іншими членами речення, а саме прийменник "згідно" вимагає вживання звороту "згідно з" та іменника в орудному відмінку, наприклад, згідно з вимогами, згідно з правилом, згідно з нормою. Будь ласка, внесіть зміни, тому що ця помилка буде потім тиражуватись мільйон раз. Будьте прикладом грамотності.
Марія
Людмила Горобець, дуже дякую за такий комент!!!!
Надія
Доброго дня! У п.1.3. Розділу 3 Вашої примірної ТД зазначено, що "Вимога щодо засвідчення того чи іншого документу тендерної пропозиції власноручним підписом учасника/уповноваженої не застосовується до документів (матеріалів та інформації), що подаються у складі тендерної пропозиції, якщо такі документи (матеріали та інформація) надані учасником у формі електронного документа через електронну систему закупівель із накладанням кваліфікованого електронного підпису на кожен з таких документів (матеріал чи інформацію)." Саме НА КОЖЕН документ. Яким чином це реалізувати учаснику, якщо підписується пакет документів ТП разом? Чи не буде це дискримінацією?
Александр
Надія, це не може бути дискрімінаціною вимогою. Це норма Закону - ч. 5 ст. 22, яка відповідає процедурі підготовки документа в електронній формі відповідно до законодавства про електронний документообіг, в результаті чого автор документа має 2 файли: сам документ в електронному вигляді та файл накладеного на нього КЕП (ЕЦП) та/або електронної печатки. Ось таку пару файлів учасник повинен загружати в складі тендерної пропозиції. Інше питання, як прореагує система, коли учасник буде накладати на весь пакет тендерної пропозиції ще один КЕП (ЕЦП). Вважаю, що потрібно поступати, як з електронною банківською гарантією, подавати учасником таку пару файлів електронного документу, підписного КЕП (ЕЦП), в одному архіві без обмежень щодо його разпакування. Бажаю успіхів!
Надія
Александр, дякую!
Надія
Ігор, дякую! Тобто, можна будь-який файл (набраний у ворді чи пдф) підписати на цьому сайті і це буде електронним документом?
Ігор
Надія, Я так робив з ТЕО, коли відправляв його до Мінцифри з метою одержання дозволу для закупівлі послуг з підключення до інтернету.
Ігор
Надія, документи підписуються тут https://czo.gov.ua/sign
Вікторія
Вимога не вірна: 1.3. Всі визначені цією тендерною документацією документи тендерної пропозиції завантажуються в електронну систему закупівель у вигляді скан-копій придатних для машинозчитування (файли з розширенням «..pdf.», «..jpeg.», тощо), зміст та вигляд яких повинен відповідати оригіналам відповідних документів, згідно яких виготовляються такі скан-копії. Постанова КМУ № 835 регламентує формати відкритих даних, які є машинозтуваними. Скоріш за все автор хотів перелічити формати скан копій.
Александр
Вікторія, ось маємо результат нерозуміння авторами "нової" тендерної документації змісту нормативних документів та змісту написаного самими ними. По-перше, автори, про яке машинозчитування йдеться для документів тендерної пропозиції? Навіщо це взагалі, з якою метою "пропонується" така вимога про машинозчитування? Це слово, вирване з контексту нормативного акта, вірогідно, постанови КМУ № 835 від 21.10.2015 без розуміння реального процесу. Хто з замовників буде машинозчитувати документи тендерної пропозиції та з якою мметою? Їх можуть лише роздрукувати. Достатнім було б в тендерній документації зазначити формати скан-копій документів та про їх відповідність оригіналам, з яких вони зроблені (а не згідно яких вони виготвляються). По-друге, Вікторіє, посилання на постанову КМУ № 835 від 21.10.2015 є недоречним, оскільки до тендерної пропозиції вона не може застосовуваться через те, що тендерна пропозиція не підпадає під дію Закону України "Про доступ до публічної інформації", підзакониим актом якого є ця постанова, хоча пропозтція й розміщується в електронній системі закупівель за принципом "всі бачуть все". Це інший підхід до так званої публічності. Додатково зауважу, що в запропонованому прикладі нової тендерної документації окрмі аспекти пропонуються так, як не потрібно їх робити. Наприклад: в преамбулі до тендерної документації зазанчено, що "У графі “1” зазначається нумерація, у графі “2” – перелік складових тендерної документації, у графі “3” – вимоги щодо їх заповнення відповідно до Закону"; а чому авторами "нова доаткова" нуменрація зроблена в графі "3", а не в графі "1" ? Навіщо пронумеровані всі абзаци в графі "3"? У разі нуменрації розділів тендерної документації номера пунктів повинні мати вже подвійну нумерацію, яка починаюється з номеру розділу? Це дозволить уникнути декількох пунктів з однаковою нумерацією, наприклад: "1.3", яких получилось за кількостю розіділів. Про зміст самих положень запропонованої документації навіть не хочу говорити. Не зайвим є думати, про що пишемо, а потім читати, що написали.
Александр
Прошу пробачити за допущені описки, сервіс для коментарів є вкрай незручним.
Андрій
Александре, а чому ніхто із грантоїдів не каже про проблему для ВСІХ замовників і закупівель в цілому, а саме, що в Законі зазначено можливість подачі тендерної документації лише шляхом заповнення електронних форм - БЕЗ МОЖЛИВОСТІ ПРИКРІПЛЕННЯ ФАЙЛІВ. Це ж яке поле для зловживань для КРУшників і мусорів. Можна під приводом моніторингу скасувати будь-який тендер і притягнути потрібних осіб до відповідальності. Чи нікому не відомо про сотні існуючих так званих "моніторингів" де КРУшники вимагають відміни торгів через відсутність в оголошенні "джерела фінансування", бо відповідної графи для заповнення на майданчиках чомусь вперто не роблять. Ця друга хвиля реформи це якийсь суцільний сюрреалізм, типу робили по єврейськи, думали - російською, а виклали, як змогли, не зрозумілою українською - "машинозчитувальною"