18.07.2024 Медіаресурс професійних закупівель

Інформація про банкрутство учасника: як отримати, куди звертатися та скільки чекати на відповідь

Інструкція щодо запиту до Міністерства юстиції України

13 червня 2024 року Міністерство економіки видало лист № 3323-04/43036-06 «Щодо порядку отримання відомостей про перебування у процедурах банкрутства (неплатоспроможності)», який сколихнув замовників. 

У попередніх дописах розміщених на Медіаресурсі професійних закупівель ми розповідали, що цей лист інформує замовників, що Міністерство юстиції України змінило порядок надання відомостей про перебування суб’єктів господарювання у процедурах банкрутства (неплатоспроможності), про це Міністерство юстиції України повідомило у своєму листі від 30.05.2024 № 80888/213-11.5-24/21.4.

Наразі, Міністерство юстиції України займається формуванням та наповненням Реєстру боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність). І як тільки даний Реєстр запрацює – замовники зможуть просто та легко перевіряти своїх учасників на наявність в них підстав для відмови їм в участі у процедурі закупівлі відповідно до підпункту 8 пункту 47 Особливостей.

Однак,  станом на зараз, для отримання достовірної та повної інформації щодо свого учасника, замовнику необхідно звернутися до Міністерства юстиції України з відповідним запитом. 

Власне, як звернутися до Міністерства юстиції України, як має виглядати даний запит та в які строки Міністерство юстиції України надасть відповідь – ми розповімо у цьому матеріалі.

Як має виглядати запит до Міністерства юстиції України

Як повідомляє в своєму листі Міністерство юстиції України, відомості про перебування у процедурах банкрутства (неплатоспроможності) з Реєстру боржників у справах про банкрутство надаватимуться у формі інформаційних листів.

Для того, аби отримати такі відомості уповноваженій особі необхідно направити запит Міністерству юстиції України, та вказати в ньому такі відомості:

1. інформацію про запитувача:

найменування і код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб); 

прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб); 

прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців);

повна адреса місцезнаходження (для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців) / місця проживання (перебування) (для фізичних осіб); 

2. інформація про суб’єкта, щодо якого запитується інформація:

найменування і код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб); 

прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта у формі книжечки / номер паспорта у формі картки (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) (для фізичних осіб); 

прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата і номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб – підприємців);

повна адреса місцезнаходження; 

3. у запиті вказуються підстави для отримання відомостей з Реєстру боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) та обґрунтування необхідності в оперативному отриманні таких відомостей; 

4. запит повинен містити особистий підпис запитувача (власноруч у разі направлення письмового запиту або із застосуванням кваліфікованого електронного підпису при поданні електронного запиту/направлення запиту засобами електронної пошти).

З описаного можемо зробити висновок, що запит можна направляти як у письмовому вигляді, так і в електронному. Звісно, ми рекомендуємо обрати другий варіант, адже це значно пришвидшить процес отримання відповіді від Мін’юсту.

Аби спростити вашу роботу, ми підготували зразок такого запиту. Завантажити його можна у розділі "Зразки" - " Зразки протоколів інші".

Куди направляти запит

У випадку необхідності отримати відомості по одному учаснику щодо його перебування у Реєстрі боржників у справах про банкрутство, запит необхідно направляти до міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (за місцезнаходженням суб’єкта, щодо якого запитується інформація) на його офіційну електронну адресу.

Перелік міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України


Якщо ж замовнику необхідно отримати такі відомості щодо декількох учасників, які зареєстровані в областях, віднесених до сфери повноважень різних міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, такий запит необхідно направляти до Міністерства юстиції України, на його офіційні електронні адреси: callcentre@minjust.gov.ua та themis@minjust.gov.ua 

Як підписати запит

Зверніть увагу, що запит повинен містити особистий підпис запитувача (власноруч у разі направлення письмового запиту або із застосуванням кваліфікованого електронного підпису при поданні електронного запиту/направлення запиту засобами електронної пошти).
Ми наводимо приклад направлення саме електронного запиту. Тож, далі покажемо, як такий запит необхідно підписати із застосуванням кваліфікованого електронного підпису. Зробити це просто – достатньо виконати кілька простих дій.
Крок 1. Зайдіть на веб-сайт Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України за посиланням: czo.gov.ua
Крок 2. У шапці сайту перейдіть в розділ «Довірчі послуги» та оберіть функцію «Підписати документ».
Крок 3. На відкритій сторінці системи вам буде запропоновано вибрати спосіб підпису протоколу. Обираємо опцію підпису файлу за допомогою електронного підпису.
Крок 4. На відкритій сторінці вам буде потрібно накласти свій кваліфікований електронний підпис (КЕП).
Крок 5. Після накладення КЕП на сторінці з’являться ваші дані як уповноваженої особи, які були зчитані з електронного підпису. Переконайтеся у їх актуальності та перейдіть до наступного кроку.
Крок 6. Далі система запропонує вам обрати формат, за допомогою якого буде підписано ваш документ. Ви можете обрати будь-який із запропонованих, або залишити той, що підтягнувся автоматично. Система рекомендує залишити формат ASIC-E. Натисніть клавішу «Так, підписати в форматі ASIC-E».
Крок 7. Далі, у вказаному полі необхідно завантажити документ, який бажаєте підписати електронним ключем, а потім натисніть клавішу “Підписати в форматі ASIC-E“.
Крок 8. За декілька секунд система підпише завантажений вами документ і надасть вам можливість завантажити файл з накладеним електронним підписом на ваш комп’ютер. Саме цей файл вам необхідно скачати та направити електронним листом до Міністерства юстиції України, або його міжрегіонального управління.

Скільки часу чекати на відповідь від Мін’юсту

Насправді, відповідь на запит ми отримали досить швидко. Так, 17 червня 2024 року ми направили відповідний запит, а на наступний день, 18 червня, вже отримали на нього відповідь. Тож, зі строками проблем бути не повинно.
Якщо ж так станеться, що відповідь на запит ви не отримаєте так швидко, ви завжди можете продовжити строк розгляду тендерної пропозиції учасника до 20 робочих днів, керуючись частиною 10 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі», що дозволить вам дочекатися відповіді від Мін’юсту та з урахуванням отриманих відомостей прийняти відповідне рішення щодо вашого учасника.

Який вигляд має відповідь від Мін’юсту

Відповідь Міністерства юстиції України щодо перебування суб’єкта в Реєстрі боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність) надається у формі інформаційного листа, зі змісту якого замовнику стане відомо про те, чи перебуває його учасник в такому реєстрі.

Вдалих закупівель!

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!
з 06 вересня 2024 року надається доступ до відкритої частини спеціалізованої сторінки, за допомогою якої забезпечується доступ суб'єктам загального доступу до інформації про боржників, що міститься у Єдиному реєстрі боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність). Тож тепер отримати довідку можна самостійно. Більш детально у нашій статті.
банкрутство, тп,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.