17.02.2020 Лілія Кулик

24 години на виправлення помилок в Прозорро

Як Постачальник може виправити помилки в Прозорро на кваліфікації

В новій редакції Закону України “Про публічні закупівлі”, яка вступить в дію 19 квітня 2020 року є ще одна новинка - можливість Постачальникам виправити помилки на кваліфікації, прекваліфікації. Тож як це відбувається. 

Перш ніж розглянути покроково, як це відбувається, хочемо звернути увагу на декілька важливих моментів:

  • Виправити помилки можна лише в процедурах закупівлі, тобто у відкритих торгах, конкурентному діалозі;

  • Постачальник не у всіх документах може виправляти помилки, це стосується лише деяких документів про які ми поговоримо нижче;

  • Замовник має чітко зазначити, що саме має виправити в тендерній пропозиції. Тобто не просто написати, наприклад, виправити документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, а зазначити в чому невідповідність та якому пункту ТД не відповідає пропозиція.

А тепер більш детально про те, як все відбувається.

В яких документах можна виправляти помилки

1. Замовник розглядає тендерну пропозицію Постачальника та виявляє невідповідність в тендерній пропозиції. 

Постачальник може усунути невідповідності в інформації та/або документах:

- що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;

- на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Як та коли Замовник сповіщає про невідповідності в тендерній пропозиції

2. Замовник не пізніше ніж за 2 робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, має опублікувати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель.

Повідомлення має містити таку інформацію:

  • перелік виявлених невідповідностей;
  • посилання на вимогу (вимоги) тендерної документації, щодо якої (яких) виявлені невідповідності;
  • перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей.

В які строки Постачальник має виправити помилки

3. Постачальник завантажує в електронну систему закупівель уточнені або нові документи протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

4. Замовник розглядає подані тендерні пропозиції з урахуванням виправлення або невиправлення учасниками виявлених невідповідностей.

Замовник не може розміщувати щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі більш ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення органу оскарження.

помилки, Кваліфікація і оскарження,

Коментарі

Віталій
Якщо учасник взагали не надав в складі тендерної пропозиції документ, який вимагався умовами тендерної документації, наприклад аналогічний договір, то чи може замовник вимагати дозавантаження відсутнього документу? Чи ст. 29 нового закону дозволяє лише виправляти невідповідності в тих документах, що були надані?
Andrii Babtenko
Віталій, ТД містить кваліфікаціїні критерії. Одним з таких критеріїв може бути наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Якщо учасником не завантажено аналогічний договір, тоді ТП не відповідає ТД. У зв'язку з тим, що Законом дозволяється виправити помилку відносно кваліфікаційного критерію, то певно замовник може надати 24 годити на виправлення помилка - завантаження аналогічного договору
Віталій
Andrii Babtenko, згоден, Законом дозволяється виправити помилку відносно кваліфікаційного критерію, але в ч. 16 ст. 29 вказано "Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника ВИЯВЛЕНО НЕВІДПОВІДНОСТІ В ІНФОРМАЦІЇ та/або ДОКУМЕНТАХ, ЩО ПОДАНІ учасником У ТЕНДЕРНІЙ ПРОПОЗИЦІЇ та/або подання яких вимагалось тендерною документацією". Тобто мова йде про документи та інформацію які/яку було подано. Також другий абзац цієї частини говорить "Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення НЕВІДПОВІДНОСТЕЙ В ІНФОРМАЦІЇ ТА/АБО ДОКУМЕНТАХ", тобто мова не йде про те що в повідомленні можна вимагати дозавантаження ненаданих документів. А в останньому абзаці сказано "Замовник не може розміщувати щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі більш ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, ЩО ПОДАНІ УЧАСНИКОМ У ТЕНДЕРНІЙ ПРОПОЗИЦІЇ.... ". Також абз. 5 п. 1 ч. 1 ст. 31 говорить, Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо: 1) учасник процедури закупівлі: НЕ ВИПРАВИВ виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій НЕВІДПОВІДНОСТІ в інформації та/або документах, ЩО ПОДАНІ НИМ У СВОЇЙ ТЕНДЕРНІЙ ПРОПОЗИЦІЇ, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей". Можу зробити висновок, що закон не дозволяє вимагати дозавантаження відсутніх документів/інформації!? Прошу надати відповідь з цього питання!
Василь
Віталій, мабуть, одні будуть твердити що закон не забороняє, а інші - що не дозволяє - ось і нова тема, по якій будуть усім рекомендувати що?! - звісно АМКУ :)
Василь
"...Замовник не пізніше ніж за 2 робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій.." Чи може замовник дану інформацію розмістити не за 2 дні а , наприклад, за 2 години до закінчення терміну розгляду пропозицій і тим самим обмежити потенційного постачальника у часі на виправлення помилок?