10.04.2020 ДП "Прозорро"

Звіт про договір про закупівлю без використання електронної системи

Особливості процедури "Звіт про договір про закупівлю"

Що таке звіт про договір про закупівлю

Звіт про договір про закупівлю - це неконкурентна закупівля в Прозорро, яка передбачає укладання прямого договору з постачальником та публікацію звіту про договір про закупівлю в системі Прозорро. Наразі провести закупілю таким чином можна тільки якщо очікувана вартість закупівлі не перевищує 50 тис. грн або якщо вартість предмета закупівлі складає від 50 тис. грн до порогів,  але тільки в разі підстав, що передбачені частиною 7 статті 3 Закону.

Згідно з Законом, під час придбання Замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може  використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Це неконкурентна процедура закупівлі, яка відбувається поза системою Prozorro з обов'язковою публікацією в системі основної інформації про проведену закупівлю у формі звіту. Для здійснення такої закупівлі замовник може використати, також,  Prozorro Market (е-каталог) або допорогову закупівлю.

У разі здійснення закупівлі у випадках, передбачених ч. 7 ст. 3 Закону, Замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Етапи проведення процедури Звіт про договір про закупівлю:

  1. Ви вносите Ваш предмет закупівлі до річного плану закупівель, обираючи в полі "Тип процедури закупівлі" - закупівля без використання елекронної системи закупівлі.
  2. Самостійно обираєте Постачальника товару/роботи/послуги на підставі дослідження ринку тощо.
  3. Підписуєте з обраним Постачальником договір поза системою.
  4. Публікуєте звіт про договір про закупівлю.

Ви самостійно обираєте, в який спосіб проходитиме процедура закупівлі. Але майте на увазі, що звіт про договір про закупівлю є неконкурентною процедурою закупівлі, яка часто привертає увагу та перевіряється контролюючими органами та громадськістю. У той час закупівлі через Prozorro Market або через допорогову закупівлю збільшують довіру до Замовника та покращують його імідж.

Строки публікації звіту про договір про закупівлю

Звіт про договір про закупівлю має бути опублікований в системі протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю. Це зазначено в п. 13 ч. 1 ст. 10 Закону.

Згідно зі статтею 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Тобто, якщо ви сьогодні уклали договір, то опублікувати звіт можна як сьогодні, так і протягом наступних трьох робочих днів.  

Де можна знайти форму та як опублікувати звіт про  договір про закупівлю

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити інформацію, яка передбачена абз. 2 ч. 3  ст. 3 Закону.
У звіті про договір про закупівлю, укладеному без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.

Спосіб публікації звіту аналогічний до публікації оголошення про закупівлю.

Щоб опублікувати звіт про договір про закупівлю вам необхідно:

  1. Зайти в особистий кабінет на майданчику.
  2. Натиснути кнопку “Створити процедуру закупівлі". 
  3. Обрати тип процедури “Закупівля без використання електронної системи”.
  4. Заповнити всі поля в формі, що Вам буде запропоновано* (основну інформацію про предмет закупівлі, переможця та договір). Також Вам потрібно зробити зв'язку план-тендер при публікації звіту про договір про закупівлю. Чому це потрібно зробити ви можете прочитати в статті.
  5. Накласти УЕП та натиснути кнопку “Завершити процедуру”.

А через деякий час перевірити на сайті prozorro.gov.ua, чи опубліковано ваш звіт.

При внесенні інформації по договору ви матимете можливість прикріпити укладений договір.

Також зверніть увагу на те, що на майданчиках найчастіше публікація звіту відбувається в декілька етапів. На першому етапі ви створюєте ніби оголошення, зазначаєте основну інформацію про предмет закупівлі тощо, а вже на наступному етапі зазначаєте інформацію про переможця, а потім прикріплюєте договір тощо. Тож після створення звіту вам має прийти сповіщення (наприклад, у вигляді спливаючого вікна), що Ваш звіт успішно опублікований. Також обов'язково переконайтесь, що звіт опублікованийна веб-порталі.

Уважно перевіряйте всю інформацію, що вносите. Після публікації Звіту та накладання УЕП змінити інформацію в звіті чи видалити його буде неможливо.

Робота з договором

Коли Ви вносите зміни в договір, по якому оприлюднено Звіт, у вас є технічна можливість опублікувати в системі повідомлення про внесення змін/розірвання договору. Також ви можете опублікувати звіт про виконання договору про закупівлю. Дану інформацію ви публікуєте за бажанням, адже Закон не зобов’язує цього робити. Прочитайте також про Умови договору та порядок його укладення

звіт про укладений договір, звіт, допорогові закупівлі, замовник, пороги закупівель, процедури, процедура,

Коментарі

Дарья 2021-12-20 12:40:13
Добрий день! Міська рада нашого міста ухвалила рішення, згідно якого ми не можемо укласти прямий договір без використання електронної системи (з публікацією звіту) на суму більшу за 3000 грн. Від 3000 до 49 999.99 грн змушують проводити допорогову закупівлю. Чи є це законним? Тепер для того, щоб купити папір або господарче приладдя (на суму 6000 - 8000 грн) потрібно витрачати купу часу на проведення допорогової закупівлі, на пересилку договорів з інших міст тощо.
Тетяна Василівна Петренко 2021-12-10 09:55:15
Добрий день. Чи обовязково вказувати ціну за одиницю товара?
Альона 2021-09-23 14:09:20
Доброго дня! Бюджетна установа купила принтер без застосування електронної системи, але було оприлюднено звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Принтер не підішов по технічним характеристикам і установа повертає його продавцю, а продавець в свою чергу кошти на рахунок установи. Що робити з звітом про укладений договір? Буде закупівля по новому принтеру і новий договір.
Анна 2021-09-22 14:29:51
Доброго дня! Якщо прямий договір від сьогоднішнього числа, то звіт про його укладення можна опублікувати до 27 вересня включно (три робочі - 23, 24, 27). Питання в наступному , коли проводити її етапи: ЗАКУПІВЛЯ ОГОЛОШЕНА ВИБІР КОНТРАГЕНТА ПІДГОТОВКА УГОДИ ЗАВЕРШЕНА (завершена після оплати договору чи можна і в день оголошення закупівлі?)
Тетяна 2021-07-07 11:31:43
Доброго дня! Підкажіть, чи потрібно публікувати звіт про прямий договір?
Ліля 2021-07-07 11:39:30
Тетяна, так
Геннадій 2021-05-24 15:27:15
Доброго дня! Скажіть будь-ласка , якщо між пересожцем аукціону (військова частина) та виконацем укладено договір на виконання проектних робіт на суму, що меньша ніж 1,5 млн.грн., чи є це підставою для звернення до суду та визнання такого договору недійсним?
Ірина 2021-04-15 19:58:09
В січні 2021 року було укладено договір на послуги охорони на сумму 13000 з урахуванням кошторису. Звіт про укладений договір розмістили. Зараз при виділенні додаткових коштів уклали додаткову угоду ще на 13000. Як правильно відзвітувати в Прозорро. Укласти звіт про укладання додаткової угоди чи внести зміни до звіту про основний договір. Плани викладено на 13000 у січні та наи 13000 у квітні
Андрій 2021-04-15 16:41:47
Чи можна у звіті про договір без використання системи вказувати тільки кількість найменувань (там де конкретна назва предмета)? Наприклад, закуповуємо крани водяні. Їх є кілька найменувань (різні розміри і характеристики), але код ДК для них один. Потрібно деталізувати чи ні?
Ліля 2021-04-15 16:50:18
Андрій, для звітів немає вимоги обов'язкової вимоги вказувати номенклатуру
Світлана 2021-04-13 16:21:46
Якщо у звіті про укладений договір зроблена технічна помилка - невірно зазначено переможця. Що робити? Розривати договір на майданчику (але такого договору немає по суті з таким переможцем...) Чи вносити зміни в даний договір, тоді які? і повторно публікувати новий звіт з правильним переможцем?
Олена 2021-03-10 10:52:37
Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду на збільшення суми ( 200 000 тис.грн) договру у звязку зі зміною тарифів, якщо договір заключений на початку 2020 року (на сумму 1 119 000 тис.грн) не опубліковувався. В плані зазнечено "без використання електронної системи)
Ліля 2021-03-10 16:09:43
Олена, взагалі у вас закупівля була до вступу в дію нової редакції. Також в законі немає вимоги публікувати інформацію про додаткові угоди до звіту про договір про закупівлю. Тож як на мене, це робити не потрібно
Таміла 2021-02-01 20:08:01
Доброго дня. Така ситуація. Є укладений договір, 2015 року (та інші договори, які були укладені до 2020 року), продовження договору відбувається додатковою угодою до основного договору(в деяких випадках, надаєиься розрахунок, або рахунок-фактура) . Суми по одному положенню не перквищує 50 тисяч грн. Маємо намір оприлюднювати звіт при укладення договору про закупівлю без використання електронної системи. Питання, чи потрібно переукладати договір на 2021 для висвітлення в системі, чи можливо використання як підтвердження про отримання послуг додаткову угоду (рахунок фактуру, чи інше) ???
Ліля 2021-03-10 16:37:25
Таміла, можна робити звіт про договір про закупівлю на підставі рахунку. При цьому не забувайте публікувати план
Любов Михайленко 2020-12-24 22:18:12
Добрий день! при завантаженні інформації у систему завантажували договори, проте потім їх не знайшли. чи є це помилкою і яке покарання за це.
Оксана 2020-08-03 16:41:48
Якщо в договорі декілька ДК, як зробити звіт?
Марина 2020-07-01 10:24:49
Добрий день. Скажіть будь-ласка, чи обов"язково заповнювати інформацію про технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг? Де можна отримати інформацію.
Ліля 2020-07-01 15:56:32
Марина, поки наказ 490 чинний, то обов'язково
Анастасія 2020-06-25 11:07:40
Доброго дня! Якщо договір укладений без ПДВ (постачальник не платник ПДВ), при публікації звіту про договір без використання електронної системи очікувану вартість зазначати "без ПДВ" чи "з ПДВ"?
Лілія 2020-06-22 16:34:10
Які дані вказувати (до звіту про договір) в разі укладення додаткової угоди до минулорічного договору (продовження терміну та збільшення суми)? Дані додаткової угоди (її № та дату) чи дані основного "старого" договору?
Ліля 2020-06-23 23:27:37
Лілія, а навіщо вам публікувати звіт по старому договору? Як на мене, на допки звіт не потрібно публікувати. У вас йде процес виконання старого договору, відповідно на нього розповсюджуються норми Закону, які діяли на момент його укладання
Наталія 2020-06-12 10:59:25
Добрий день, підкажіть будь ласка якщо я прозвітувала договір без викор.електр.системи ,але не вказала умови оплати -це порушення? В Законі про це нічого не сказано, але роз'яснення МЕРТУ рекомендують це поле обов'язковим.
Ліля 2020-06-12 12:15:44
Наталія, зараз всі поля, що є обов'язковими для заповнення є в Законі
Андрій
Хто оприлюднює звіт про укладений Договір згідно нового законодавства?
Ліля
Андрій, той, кого ви визначите. Це може бути ТК, може УО, дивлячись що написано в ваших положеннях
Юлія
Як оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, якщо предметом договору є придбання декількох предметів закупівлі (однієї категорії, але з різними кодами ДК, наприклад, продукти)?
Ліля
Юлія, так, звіт оприлюднюється при закупівлі на суму від 1 копійки по кожному коду ДК
Тетяна 2020-06-22 13:21:22
Ліля, Уточність будь-ласка як, по кожному ДК робити окрему закупівлю, а договір завантажувати один і той же, чи всі ДК в одній закупівлі?
Любов 2020-06-23 18:29:17
Тетяна, чому не відповіли, мені це також цікаво.
Оля 2020-06-25 00:24:27
Ліля, поясніть будь ласка, як можна створювати декілька звітів на підставі одного договору (з декількома предметами закупівель) і завантажувати один і той самий договір (відповідно до роз’яснень МЕРТ від 05.05.2020) якщо в законі прописано що у звіті ставиться ціна угоди (тобто договору), а не вартість закупівлі, вартість предмета закупівлі????
Руслан
Чи обовязково заповнювати поле технічні та якісні характеристики предмета закупівлі при створенні звіту про укладений договір чи це на розсуд замовника а обовязковими є лише поля помічені зірочкою ?
Ліля
Руслан, взагалі потрібно заповнювати. А зірочкою позначені поля, що заповнюються системою автоматично
Віталій
Відповідно до змісту Вашої публікації в " Етапі проведення процедури Звіт про договір про закупівлю: 1. Ви вносите Ваш предмет закупівлі до річного плану закупівель, обираючи в полі "Тип процедури закупівлі" - Звіт про договір про закупівлю". Проте такий тип процедури відсутній в електронній системі закупівель.... Наявний тільки "Звіт про укладений договір"
Ліля
Ольга, обирайте звіт про укладений договір. Даний функціонал ми доопрацьовуємо і це поле в ваших звітах буде відображатись правильно після допрацювань
Ольга
Віталій, в мене така ж ситуація
Олександр
Доброго дня! На початку року було заплановано допопогові закупівлі на січень - лютий, які і зараз знаходяться в статусі "заплановани" (в плані), що з ними робити? Скасовувати? Чи залишати без змін?
Ліля
Олександр, Якщо ви вже проведи цю закупівлю, то можете перевести його в статус "Оголошено закупівлю". Якщо так і не провели, можете внести зміни чи скасувати
Наталія
Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду на збільшення суми (7тис.грн) договру у звязку зі зміною тарифів, якщо договір заключений на початку 2020 року (на сумму 12тис.грн) не опубліковувався. В плані зазнечено "без використання електронної системи)
Ліля 2020-06-12 12:16:26
Наталія, не потрібно
Людмила Висоцька-Степанюк
Чи обов'язково прикріпляти скан договору при опублікуванні звіту про укладений договір? Якщо так, до яким НПА це передбачено?
Ліля
Людмила Висоцька-Степанюк, не обов'язково
Руслан Житомирський
Чи обовязково в звіт про укладений договір прикріплювати скан договору ?
Ліля
Руслан Житомирський, не обов'язково
Володимир
В січні 2020 року нами укладені Договори про надання послуг та закупівлю товарів з строком дії до 31 грудня 2020 року (без запланованих сум) з оплатами по окремих рахунках, специфікаціях, актах виконаних робіт. Чи потрібно звітувати про такі закупівлі, чи краще переукласти на нові?
Ліля 2020-06-12 12:17:27
Володимир, не потрібно, у вас же договір укладений. Якби ви просто купували протягом року, тоді так. А зараз ви просто виконуєте укладений договір
Тетяна 2020-07-14 12:23:35
Ліля, доброго дня! А якщо у нас в плані прописано закупівлю кормів та товарів для тварин на 10 тис грн. в рік, наприклад. А ми підписуємо договір не на всю суму одразу, а протягом року 4 договори по 2500 грн. Як публікувати звіти? Дякую!
галина щерінська
чи потрібний протокол до звіту про договір про закупівлю
Ліля
галина щерінська, все залежить від того, що прописано в ваших внутрішніх документах. Законодавчо це питання не регулюється. Якщо ви прописали в своєму положенні, що публікація звіту супроводжується протоколом, то потрібно робити протокол, якщо ні, то не потрібно
Анастасія
Доброго дня! Надайте роз"яснення чи потрібно публікувати звіт про укладений договір у разі Укладення договору по безоплатному відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів? (відшкодування) В листі роз"ясненні Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону України"Про публічні закупівлі" № 3302-06/10639-06 від 31.03.2017 зазначено згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі – закупівля) – придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом. Відповідно до пункту 4 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю – договір, який укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари. Таким чином, у разі якщо видатки здійснюються замовником саме як відшкодування (компенсація) витрат і не передбачають укладання договору про закупівлю, норми Закону, а також підзаконних нормативно-правових актів, розроблених на його виконання, на здійснення таких видатків . Отже наш договір йде як відшкодування і ми не повинні публікуваті звіт про укладений договір? чи це мається на увазі не повинні застосовувати інші вилди процедур відповідно до Закону?
Ліля
Анастасія, я б сказала, що норми Закону не розповсюджуються на ваше відшкодування. Наприклад, беремо закупівлі, що є державною таємницею, на які так само не розповсюджуються норми Закону, по них в системі нічого не публікується, так само і з відшкодуванням, нічого не потрібно публікувати в системі
Олена
Доброго дня! Допоможіть розібратися. Проводиться закупівля товарів одним договором, найменування вказані в договорі за кількома кодами класифікатора, жодне згідно плану не перевищує 50000 грн. (суми згідно плану 100 грн, 400 грн., 600 грн., на ці ж суми і закуповується товар одним договором). При публікації звіту про укладений договір окремо на кожний пункт плану необхідно вказувати суму договору. Яку суму вказувати? Загальну по договору чи суму на конкретне найменування?
Ліля 2020-06-23 23:29:09
Олена, 1 предмет закупівлі - 1 звіт. Вказувати потрібно вартість предмета закупівлі, а не вартість договору
Олена 2020-06-24 08:44:37
Ліля, дякую за допомогу.
Олена
Договір про надання послуги було заключено 14.01.2020 р. на суму 36000 грн, з наданням посслуги щомісяця ( 3000 грн в місяць), ці послуги були опубліковані в планах, але звіт про договір на публікувався так як суму неперевищувала 50000грн . Як тепер бути, чи треба після отримання послуги публікувати звіт на суму отриманої послуги в місяці(3000 грн.) згідно акту наданих послуг.
Ліля
Олена, ні, не потрібно. На момент укладання договору у вас діяли інші норми, відповідно ви все зробили по Закону, норми нового Закону не розповсюджуються на ваш договір
Тетяна
Чи потрібно при публікації звіту про укладений договір прикріплювати протокол ?
Ліля
Світлана, так, згідно з пунктом 7 частини 3 статті 3. Замовник в звіті має вказувати. 7) кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
Ліля
Тетяна, ні, не обов'язково
Світлана
Ліля, Добрий день! Чи обов'язково в звіті вказувати ціну за одиницю товару???
Ліля 2020-06-23 23:31:20
Світлана, не обов'язково. Ця вимога в 490 Наказі стосувалась Замовників, що звітуються згідно з вимогами ГКУ
Олена
Підкажіть, можна замість звіту про укладений договір завантажити сам підписаний договір?
Ліля
Олена, Звіт про укладений договір - це форма, яку ви заповнюєте на майданчику і яка потім відображається в системі. А договір ви можете або прикріпити до цього звіту або не прикріпити