12.09.2023 Ірина Литвинчук

Зміни до Постанови 1178 щодо обґрунтування підстави для здійснення закупівлі

Як ви знаєте, вже почали діяти чергові зміни до Постанови № 1178
Постанова Кабінет Міністрів України № 952 внесла зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг.

Тож що саме змінилося

  • Оскільки карантин уже не діє, то з постанови виключено те, що стосується закупівель товарів, необхідних для боротьби з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19, які були в окремому переліку;
  • Тепер замовник не лише зазначає підстави для здійснення закупівлі відповідно до пункту 13, а разом із договором та додатками повинен оприлюднювати обґрунтування підстави для здійснення закупівлі відповідно до цього пункту;
Обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа повинна підготувати уповноважена особа або інша службова особа замовника. Рішення погоджує керівник замовника або ж інша визначена ним особа.
Таке ж доповнення стосується й пункту 9 Особливостей.

  • Повноваження органів фінансового контролю розширили, тож тепер Держаудитслужба може здійснювати моніторинг спрощених закупівель;
  • Зміни стосуються й учасників (кінцевих бенефіціарних власників, членів або учасників (акціонерів) юридичної особи), тендерні пропозиції яких замовник може відхилити через застосовані до них санкції у вигляді заборони здійснення публічних закупівель. Тепер винятками є випадки, коли активи такої особи передані в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.
Водночас закупівлі, початі до останніх змін у постанові, завершуються в порядку, який діяв до набуття нею чинності.
А вже завтра (13.09.2023) о 10:00 ми проведемо цікавий вебінар, привячений темі останніх змін до Постанова 1178 і не тільки. 
Зокрема поговоримо про зміни в переліку підстав для укладання прямого договору, обов`язок обґрунтовувати закупівлі без використання електронної системи Prozorro від 50 тис. грн. А такожми відповімо на інші запитання стосовно змін у публічних закупівлях під час воєнного стану.
Зареєструватися на вебінар і поставити запитання можна тут   https://bit.ly/webinar_1178
Спікерка вебінару:
Тетяна Мішта — заступниця директора департаменту публічних закупівель Міністерства економіки України.
постанова 1178,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.