11.06.2021 ДП "Прозорро"

Запровадження «ціни за одиницю»

інформація щодо запровадження «ціни за одиницю»

Найближчим часом в електронній системі публічних закупівель Прозорро з’явиться новий функціонал  «ціна за одиницю». 

Якщо говорити простими словами, то це вартість одиниці предмету закупівлі, що є складовою закупівлі. Зокрема, якщо в лоті (закупівлі) декілька позицій, то це вартість за одиницю кожної позиції. Щоб уявити, як це виглядає, ми можемо просто уявити специфікацію до договору, в якій якраз і зазначається вартість цін за одиницю складових договору. 

Для чого це?

Цей функціонал дозволить об’єктивно аналізувати, що і за якими цінами купують розпорядники коштів державного бюджету України. Можна буде дивитися не лише на очікувану вартість предмету закупівлі з прив’язкою до 4 знаку коду cpv, а й аналізувати вартість одиниці типів продукції, що входять до складу закупівлі. 

Наприклад, якщо Замовник купує за кодом 03220000-9 - Овочі, фрукти та горіхи, але в закупівлі є Картопля, огірки та фундук, то допоки можна було дивитися лише на вартість підписаного договору в межах всієї закупівлі. Після запровадження функціоналу, з'явиться можливість аналізувати вартість окремо огірків, картоплі та фундуку, так як Замовники і система навчилися їх виділяти у відповідності до наказу Мінекономіки за № 1082. Відповідно, надалі відкриті аналітичні системи, як то bi.prozorro.org, clarity-project.info зможуть налаштувати вивод інформації для отримання зведених статистичних даних. Такою інформацією зможуть користуватися не лише учасники, щоб визначити стратегії своєї політики продажу в Прозорро, а й замовники, які зможуть використовувати таку інформацію, ціни за одиницю, для формування об’єктивно визначеної очікуваної вартості.

Також, хочемо звернути увагу, що ДП «Прозорро» у другому півріччі 2021 року планує разом із ДУ «Відкриті публічні фінанси” завершити інтеграцію із Edata  «Єдиним веб-порталом використання публічних коштів. Інтеграція буде передбачати можливість автоматичного розміщення інформації про укладений договір в кабінеті підприємства-замовника на порталі Edata для спрощення роботи Замовника. При цьому важливим елементом для розміщення інформації на Edata є саме ціна за одиницю. 

Що зміниться для Замовника?

У процесі розміщення інформації про укладений договір в електронній системі закупівель, Замовник отримає можливість зазначити ціни за одиницю придбаної продукції. Ця інформація може буде взята із специфікації, що є складовою договору. 

Найближчим часом, після реалізації функціоналу в системі, функціонал зазначення ціни за одиницю не буде обов’язковим для заповнення Замовником. Проте з часом він стане обов’язковим, тому дуже важливо Замовнику навчитися користуватися функціоналом зазначення цін за одиницю. Ми, Прозорро, своєю чергою, очікуємо на зворотній зв’язок від користувачів, для удосконалення інструменту. Функціонал буде розвиватися, буде ставати простіше та звичніше, також ми, Прозорро, маємо надію, що з часом майданчики зможуть реалізувати інструменти, що роблять процес простіше для Замовника. Наприклад, реалізувати функцію завантаження даних з excel, за аналогією з функцією експорту-імпорту планів закупівель замовника. 

ціна за одиницю,

Коментарі

Миколай 2021-06-25 12:23:28
Купувати картоплю по цьому коду - це вже порушення))). Для картоплі є свій код - 03210000-6.
Іван 2021-06-23 11:27:30
А на якій підставі з'явиться це поле? Адже тільки за рамковою угодою передбачено це поле "ціна за одиницю" згідно статті 15 Закону № 922. Коли Мінекономіки прибере номенклатуру зі свого наказу, оскількі в Законі взагалі немає слова "номенклатура". Розширювальне тлумачення ном Закону свідчить про низький професійний рівень осіб, що готують такі неякісні НПА.
Валентина 2021-06-11 11:30:16
Нові зміни це добре, а коли в електронній системі закупівель зникне таке обов’язкове поле, як "джерело фінансування"? Адже ч.2 ст. 4 Закону не передбачено джерело фінансування?