27.04.2021 Дар'я Скрипник

Забезпечення тендерних пропозицій/пропозицій з урахуванням вимог наказу уповноваженого органу

інформація про забезпечення тендерних пропозицій

Стаття описує вимоги до забезпечення тендерних пропозицій/пропозицій відповідно до наказу № 2628, які мають бути встановлені замовниками та враховані учасниками при підготовці.

Згідно з анонсом ДП «Прозорро з 16 квітня 2021 року замовники нарешті отримають можливість зазначити інформацію про забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції безпосередньо у спеціальних електронних полях оголошення, як того вимагає Закон. 

Як правильно скласти тендерну документацію/вимоги до учасників?

Нижче запропоновано шаблон вимог до забезпечення. Уникайте зайвої інформації, викладайте вимоги коротко і лаконічно. Аби спростити свою подальшу роботу з перевірки пропозицій, а учасникам – з підготовки таких.

Як зазначити інформацію про забезпечення у оголошенні?

Згідно з анонсом ДП «ПРОЗОРРО», з 16 квітня 2021 року замовники нарешті отримають можливість зазначити інформацію про забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції безпосередньо у спеціальних електронних полях оголошення, як того вимагає Закон. 

Зокрема, у новому розділі оголошення «Забезпечення тендерних пропозицій» має з’явитися поле «Опис». Туди можна буде скопіювати весь текст тендерної документації/вимог в частині забезпечення, окрім форми забезпечення. Про форму буде зазначено у вигляді посилання на відповідний додаток тендерної документації/вимог.

Сподіваємося, що технічна реалізація нових полів відповідатиме всім вимогам законодавства та зупинить навалу негативних висновків ДАСУ змісту «Замовник не зазначив у оголошенні інформацію про умови надання забезпечення тендерних пропозицій». 

*Примітка. На сьогодні цей функціонал на Prozorro уже доступний. 

На що звернути увагу при підготовці пропозицій або перевірці таких?

Очевидно, що гарантія повинна відповідати всім умовам тендерної документації/вимог. Тому ретельно перевіряйте кожен пункт на відповідність формі, затвердженій уповноваженим органом.

Варто відзначити, що у формі зазначено, що гарантія має обов’язково бути скріплена КЕП.

При цьому 04.03.2021 АМКУ була опублікована інформація щодо електронних підписів, де з посиланням на лист Міністерства цифрової трансформації зазначено:

«Якщо за результатами перевірки електронного підпису чи печатки на сайті ЦЗО з’являється інформація, що тип підпису «удосконалений», то такий підпис не може вважатись кваліфікованим.

Таким чином якщо при перевірці електронного цифрового підпису на сайті ЦЗО з’являється інформація, що тип підпису «удосконалений», то, враховуючи лист Міністерства цифрової трансформації України, зазначений підпис не є кваліфікованим електронним підписом.

У зв'язку з цим просимо звернути увагу на наведену вище інформацію під час формування замовниками своїх тендерних документацій та під час підготовки учасниками своїх тендерних пропозицій.»

Цікавим є те, що тим же Міністерством цифрової трансформації України у тому ж листі зазначено таке: 

«Наголошуємо на можливості до 31.12.2021 використовувати удосконалені електронні підписи та печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, з дотриманням вимог, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 193 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.»

Однак АМКУ з початку березня не відступний від позиції, що якщо електронний підпис міститься на незахищеному носії, то ніякий це не КЕП, це УЕП, тому пропозиції підлягають відхиленню.

Водночас суди дотримуються протилежної позиції. Вважають КЕП у цілому не визначальною умовою ТД та допускають скріплення навіть печаткою замість підпису.

У будь-якому випадку оцінка відповідності пропозицій – це прерогатива замовника. Тож вирішувати, як оцінювати: КЕП то був чи УЕП, чи може то ЕЦП взагалі, тільки Вам.

Шаблон

Забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції

Вимагається

Забезпечення тендерної пропозиції оформлюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.12.2020 № 2628 та повинно відповідати Формі, викладеній у Додатку __, що є невід’ємною частиною тендерної документації/вимог до предмета закупівлі.

Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 

______________________ грн.


Строк дії забезпечення тендерної пропозиції: не менше ___ днів з дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Реквізити замовника____________________

Усі витрати, пов’язані з поданням забезпечення тендерної пропозиції, здійснюються за рахунок учасника.

До закінчення встановленого у тендерній документації строку замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерної пропозиції та її забезпечення відповідно до строку, на який продовжено тендерну пропозицію учасника.

Умови повернення чи неповернення забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції

Забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції не повертається у разі: 

1) відкликання тендерної пропозиції/пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними;

2) непідписання договору про закупівлю учасником, який став переможцем тендера/спрощеної закупівлі;

3) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі) у строк, визначений частиною шостою статті 17 цього Закону, документів, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону;

4) ненадання переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі)/спрощеної закупівлі забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією/оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.

Забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції повертається учаснику в разі:

1) закінчення строку дії тендерної пропозиції та забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції, зазначеного в тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі;

2) укладення договору про закупівлю з учасником, який став переможцем процедури закупівлі (крім переговорної процедури закупівлі)/спрощеної закупівлі;

3) відкликання тендерної пропозиції/пропозиції до закінчення строку її подання;

4) закінчення тендера/спрощеної закупівлі в разі неукладення договору про закупівлю з жодним з учасників, які подали тендерні пропозиції/пропозиції.

За зверненням учасника, яким було надано забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції, замовник повідомляє установу, що видала такому учаснику гарантію, про настання підстави для повернення забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції протягом п’яти днів з дня настання однієї з підстав, визначених частиною четвертою статті 25 Закону.

Дякуємо журналу  Консалт Інфо за наданий матеріал.

тендерна пропозиція, тендерне забезпечення, КЕП,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.