Яким підписом Учасники мають підписати пропозицію в Прозорро
Що таке КЕП та УЕП і в чому різниця?
Особистий ключ кваліфікованого електронного підпису може зберігатися виключно в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки та повинен бути пов’язаним з кваліфікованим сертифікатом електронного підпису.
Водночас особистий ключ удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, може зберігатися на будь-якому носієві інформації.
Тож одна з особливістей, УЕП зберігається на незахищеному носії, а КЕП на захищеному.
КЕП та УЕП мають різні рівні захисту. При цьому обидва підписи більшість підприємств установ та організацій можуть використовувати в своїй діяльності.
Чи можуть учасники публічних закупівель підписувати свої пропозиції УЕП?
Так, але тільки якщо це передбачено тендерною документацією/умовами закупівлі Замовника. Тобто необхідно дивитись на те, як вимогу щодо накладання електронного підпису прописав замовник.
Наприклад, якщо вимога в тендерній документації зазначена так, як “підписати пропозицію КЕП/УЕП”, то учасник може підписати пропозицію як КЕП так і УЕП.
Якщо ж Замовник вимагає підписати пропозицію КЕП, то Учасник має підписати КЕП.
Тож перед поданням пропозиції потрібно уважно прочитати вимоги документації Замовника щодо підписання пропозиції та перевірити свій підпис, що він також відповідав вимогам документації.
Як перевірити ви маєте КЕП чи УЕП
Щоб переглянути інформацію про підпис потрібно скористатись ресурсом https://www.czo.gov.ua/.
Ліворуч нагорі відкриваєте меню і переходите в Довірчі послуги – Перевірити підпис. Перед вами відкриється віконце, куди потрібно завантажити підпис, як показано на малюнку нижче.
Тож підписаний файл або файл підпису завантажуєте в це вікно і отримуєте результат. А тепер давайте подивимось яким може бути результат.
Як виглядає УЕП
Якщо файл був підписаний УЕП, то в інформації про підпис ви побачите
Тип носія – незахищений
Тип підпису – удосконалений
Не плутайте поле тип підпису з полем сертифікат, бо сертифікат в обох підписах Кваліфікований.
Як виглядає КЕП
Якщо файл був підписаний КЕП, то в інформації про підпис ви побачите
Тип носія – захищений.
Тип підпису – кваліфікований
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.