21.12.2021 Лілія Кулик

Як зазначити інформацію про умови забезпечення пропозиції та виконати Постанову №710

Яку інформацію зазначити в Прозорро в поле умови забезпечення пропозиції, щоб не потрапити під моніторинг та як виконати вимоги Постанови №710

Ми вже багато статей написали про підстави для моніторингів Держаудитслужби, проте досі є кейси на які ми б хотіли звернути увагу.

Яку інформацію зазначати по забезпеченню пропозиції в системі Прозорро

Перший кейс розглянемо з закупівлі № UA-2021-05-25-010250-b. Замовник в полі Вид та умови надання забезпечення пропозицій учасників зазначив: “Учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції (гарантія виконання своїх зобов’язань у зв’язку з поданням тендерної пропозиції) - пропозиція обов’язково супроводжується документом, що підтверджує надання забезпечення тендерної пропозиції. Електронна банківська гарантія (документ виданий банком) оформлена згідно до діючого законодавства”

Проте відповідно до висновку моніторингу, на думку Держаудитслужби оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформації про умови надання забезпечення тендерної пропозиції, зокрема, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику.

Також хочу зауважити, що в абзаці 2 частини 1 статті 25 зазначено:
У разі якщо замовник вимагає надання забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції, у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі повинні бути зазначені умови його надання, зокрема, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції не повертається учаснику. У такому разі учасник під час подання тендерної пропозиції/пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції.

Тож в Законі зазначено що може вважатись умовами забезпечення пропозиції.

Не забувайте зазначати інформацію відповідно до Постанови КМУ № 710 від 11.11.2016

Нагадаємо, що відповідно до пункту  4-1. Постанови КМУ № 710 від 11.11.2016

Головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити:

обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;

оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

Випадок який ми розглянемо відбувся в закупівлі UA-2021-08-20-010930-a. Держаудитслужба зазначила, що відповідно до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, розміщеного на веб-порталі Державної казначейської служби України (https://www.treasury.gov.ua/ua/kaznachejstvo-informuye/yedinij-reyestr-rozporyadnikiv-ta-oderzhuvachiv-byudzhetnih-koshtiv), та Open Budget - Державний веб-портал бюджету для громадян (https://openbudget.gov.ua/spending-agencies/08038284/info) Замовник є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, головний розпорядник коштів – Міністерство оборони України (Державний бюджет, код ЄДРПОУ 00034022).

Відповідно до пояснення, оприлюдненого Замовником в електронній системі закупівель 07.10.2021 слідує, що відповідно до затвердженого Наказом Міністра оборони України, Положення про Квартирно-експлуатаційний відділ міста Одеса, установі Замовника не надавався безпосередній дозвіл на реєстрацію власного офіційного веб-сайту в мережі Інтернет. Відсутність у КЕВ м. Одеса офіційного веб-сайту унеможливлює публікацію обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.

Таким чином, замовником не дотримано вимоги пункту 4¹ постанови Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11 жовтня 2016 року № 710 зі змінами від 16.12.2020 № 1266 (далі Постанова № 710) в частині оприлюднення обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом  п’яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

Тож варто всім Замовникам завчасно дізнатись та домовитись з головними розпорядниками коштів про публікацію інформації про обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення.

моніторинг, забезпечення,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.