Як проаналізувати конкуренцію в успішно завершених закупівлях

Лілія Кулик 25.03.2019
bi постачальник
версія
для друку
Інструкція з приводу того, як проаналізувати конкуренцію в успішно завершених тендерах, щоб зрозуміти, всі плюси там мінуси виходу на цей ринок

Як дізнатись конкуренцію в успішно завершених закупівлях
Обираємо категорію товару
Конкуренція в розрізі очікуваної вартості закупівлі
Топ Замовників певної категорії товарів


Що ми робимо?

Переглядаємо конкуренцію в успішно завершених закупівлях

Чому це важливо?

Кожен Постачальник, який хоче вийти на новий для себе ринок - має зрозуміти, яка є конкуренція на цьому ринку, щоб оцінити свої можливості. Ринок публічних закупівель не є виключенням. Саме тому ми покажемо Вам, як переглянути конкуренцію в публічних закупівлях за кодом товару, який Ви продаєте.

Як це зробити?

Будь-який підприємець перед тим як вкладати гроші в новий сегмент ринку, хоче зрозуміти його привабливість.  Про оцінку ринку ми розповідали раніше, а ось зараз спробуємо відкрити не менш важливий показник – рівень конкуренції. По суті, рівень конкуренції свідчить про те, на скільки ринок попиту покритий пропозиціями. 

Як дізнатись конкуренцію в успішно завершених закупівлях

На даній сторінці ви можете провести аналіз лише конкурентних процедур, по яким підписаний договір. Давайте перейдемо на сторінку «Конкуренція в успішно завершених закупівлях» в Етапі закупівель.

конкуренція в публічних закупівлях

Зазвичай, при аналізі конкуренції обирають поточний рік для того щоб зрозуміти поточну картину по ринку, адже в минулих роках кількість учасників загалом була менша, тому цілком можливо, що в поточному році могли з’явитися нові гравці, які є Вашими конкурентами. Тому почати варто з обрання року; зробити це можна через розширені відбори, в пошуку знайдіть поле «Рік» і оберіть 2018. Не забувайте відмітити «Показать поля».

конкуренція в публічних закупівлях

Обираємо категорію товару

Повернемося на сторінку, і продовжимо аналіз процедур і оберемо необхідний CPV за 4 знаком. Для цього в полі «Класифікація CPV» обираємо «Продукти харчування», далі робимо відбір «Молочні продукти», і останній крок «Молоко і вершки». Даний графік відображає, що по предмету «Молоко» було успішно проведено 1750 процедур з середньою конкуренцією – 2,11. Верхня частина даного листа відображає різні показники, кожен з яких порівнюється з загальними показниками по системі вцілому.

конкуренція в публічних закупівлях

Конкуренція в розрізі очікуваної вартості закупівлі

Перейдемо до інших графіків, і проаналізуємо «Конкуренцію в діапазонах сум». Розмір кульки вказує на рівень конкуренції в тендерах, а сам графік показує розподіл за сумою процедур та їх кількості. Додатково над кожною кулькою розташований діапазон очікуваної вартості по одній процедурі. Тобто даний графік допоможе вам зрозуміти яка кількість процедур, з яким рівнем конкуренції відбулася в діапазоні очікуваної вартості від 250 тис до 1 млн грн по процедурі.

конкуренція в публічних закупівлях

Наступним корисним графіком є «Розподіл кількості тендерів за кількістю учасників». Він показує скільки процедур відбулося і скільки учасників прийшло на ці процедури.

Топ Замовників певної категорії товарів

Також можна подивитися ТОП замовників на графіку «Рейтинг організаторів», які закуповують Ваш товар, а також переглянути Ваших конкурентів на графіку «Учасники, що подали пропозицію». Але з конкурентами є нюанс – по рівню конкуренції, який вказаний коло кожного постачальника, можна зрозуміти тип процедур, на який постачальних здебільшого приходить.

конкуренція в публічних закупівлях

Стаття з порталі Dozorro

Сподобалось 1
Не сподобалось 0
Поділитися:

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.