10.04.2020 ДП "Прозорро"

Як проходить аукціон в Прозорро

Особливості проведення аукціону в системі Prozorro.

Статтю оновлено 16.05.2023р.

Що таке аукціон

Редукціон (або аукціон на зниження ціни) - це один із етапів закупівлі, проведеної за допомогою електронної системи публічних закупівель. У мирний час цей етап присутній у спрощених закупівлях, а також у процедурах Відкриті торги (українські та європейські), Конкурентний діалог та Торги з обмеженою участю. Зараз же (під час дії воєнного стану), це процедура Відкритих торгів з Особливостями, де 19 травня 2023 року даний етап буде повернуто. Механізм проведення аукціону однаковий для всіх цих процедур.

Аукціон є "серцем" електронної закупівлі, тому варто розглянути деталі.

Що Вам необхідно знати про аукціон:

 • Дата та час аукціону визначаються системою автоматично, без втручання людей. При цьому аукціон може бути призначений лише на робочий день і на робочий час.
 • До початку аукціону Ви не бачите кількості поданих тендерних пропозицій.
 • Аукціон має 3 етапи (раунди).
 • Після завершення аукціону відкривається інформація про всіх Постачальників та всі надані ними документи для проведення кваліфікації.

А тепер по порядку.

Дата та час аукціону визначається системою автоматично по закінченню періоду приймання пропозицій.

 • Система активує модуль "Аукціон", якщо на торги прийшло декілька Постачальників (тобто більше, ніж один).
 • Якщо жоден Постачальник не зареєстрував пропозицію на етапі приймання пропозицій, то система автоматично переводить Закупівлю в статус «Невдала». Аукціон не активується.
 • Якщо пропозицію подав один Постачальник при проведенні спрощеної процедури, то Закупівля переводиться до статусу «Кваліфікація».
 • Якщо пропозицію подав один Постачальник при проведенні процедури "Відкриті торги" (українські та європейські) або два Постачальники при проведенні процедури Конкурентний діалог, або три Постачальники при проведенні процедури Торги з обмеженою участю закупівля відміняється і не переходить до аукціону.

Для того, щоб знайти Ваш аукціон та/або прослідкувати його перебіг, Ви можете:

 • Перейти за посиланням, яке відображається у Вашому особистому кабінеті на Майданчику.
 • Якщо Ви не в особистому кабінеті - знайдіть закупівлю за ID номером (який був присвоєний Вашій закупівлі) на будь-якому із Майданчиків або на порталі prozorro.gov.ua і перейдіть за посиланням (наприклад, як на мал. 1 і 2, що нижче).
 • Мал. 1 - Пошукова система на prozorro.gov.ua / обираємо пошук за номером закупівлі / переходимо в знайдену закупівлю
  Пошук на Прозорро
  Мал. 2
  Перейти на аукціон

  Порядок проведення аукціону

  Тож, якщо Ви перейдете за посиланням до початку аукціону, то побачите таке вікно:

  Як виглядає аукціон

  Тут вказано, що:

  • аукціон в статусі “очікування”, тобто ще не розпочався;
  • 48 хвилин та 2 секунди - час, який залишився до початку аукціону;
  • а також вказана ключова інформація про тендер - його ID, назва Замовника, предмет закупівлі.

  В час початку аукціону система бере 5-хвилинну перерву.

  В цей час відображається інформація про кількість Постачальників (без назв, вони іменуються лише "Учасник 1", "Учасник 2" і т. д.) та їх початкові ставки.

  Як виглядає аукціон

  В той же час формується черга Постачальників за критерієм “Ціна” (або приведена ціна) від найдорожчої до найдешевшої.

  Під час раундів аукціону першим знижує ціну своєї пропозиції (або залишає її без змін) Постачальник, пропозиція якого була найдорожчою на етапі подання пропозицій/в попередньому раунді.

  Отже, давайте подивимося на перший раунд:

  1 раунд аукціону

  Учасник 2 - пропозиція якого є найдорожчою, має 2 хвилини для того, щоб понизити свою ціну пропозиції. Він може понизити свою ціну на суму, не меншу, ніж крок аукціону, або ж залишити її без змін.


  • Мінімальний “крок” аукціону Ви, як Замовник, вказуєте під час публікації оголошення (рекомендовані межі 0,5-3% від бюджету).
  • Постачальник знижує ціну своєї пропозиції не менше, ніж на крок аукціону відносно своєї попередньої ставки.
  • Постачальник може знижувати ціну своєї пропозиції (в момент понижувального аукціону) або залишати її без змін. Якщо Постачальник НЕ змінює свою початкову ставку, він все одно вважається учасником торгів.
  • Постачальник може почати знижуватися в будь-якому з раундів.

  Аналогічно проходять другий і третій раунди.

  По завершенню третього раунду відбувається Оголошення результатів.

  Виглядає це таким чином:

  Оголошення результатів аукціону

  На “Оголошенні результатів” відкривається інформація про назви підприємств-учасників аукціону.

  Також після оголошення результатів відкривається інформація про те, які ціни пропозицій надавали Постачальники в кожному з раундів, а також початкові ставки.

  Початкові заявки в аукціоні

  Проведення аукціону з застосуванням нецінових критеріїв оцінки


  Якщо критерієм вибору переможця тендеру є лише ціна, то в аукціоні використовуються суми, які дорівнюють вартості пропозиції Постачальника. Якщо Ви використовуєте нецінові критерії, аукціон проводиться за приведеною ціною.

  Детальніше з підставами для застосування нецінових критеріїв оцінки та практикою їх застосування Ви можете ознайомитися в статті Нецінові критерії оцінки.

  Для приведеної ціни аукціон має деякі особливості, давайте розглянемо їх детальніше.

  Отже, Ви, як і під час звичайного аукціону, можете бути спостерігачем. Якщо Ви перейдете за посиланням в Аукціон, то будете бачити лише приведені ціни Постачальників (без повної ціни і коефіцієнту корекції).

  Аукціон з неціновими критеріями

  Але Постачальник, який подав пропозицію, бачитиме свої приведену і повну ціни.

  Аукціон з неціновими критеріями

  Під час аукціону, коли настане час Постачальнику знижувати свою цінову пропозицію, у нього буде можливість змінити приведену або повну ціну, обидва поля доступні до редагування. Коефіцієнт корекції зміні не підлягає.

  Виглядає це наступним чином:

  Ставка в аукціоні з неціновими критеріями

  Після його завершення розкриваються всі фактичні ціни Постачальників і їх коефіцієнти корекції.


  Мультилотова закупівля. Особливості проведення

  Про проведення аукціону для багатолотової закупівлі Вам слід знати, що аукціони проводяться за кожним лотом окремо. А розкриття інформації про Постачальників відбувається після завершення останнього аукціону в процедурі.

  аукціон, нецінові критерії, замовник, Проведення аукціону,

  Коментарі

  Наталия 2021-02-11 09:12:55
  Доброго дня. Вчора на аукціоні було два учасники. Вже під час третього раунду було зроблено ставку нижчу ніж другого учасника, але не зрозумілих причин її не було внесено і зараховано????? результатом 3-го раунду була зарахована ставка 2-го раунда. Підскажіть будь ласка як можна вияснити дану ситуацію, яка склалася і вчому була причина? Буду дуже вдячна
  Ліля 2021-02-11 16:09:38
  Наталия, напишіть на feedback@prozorro.ua номер закупівлі та якусь додаткову інформацію. Ми перевіримо логи аукціону, щоб з'ясувати причину
  Сергей Драгунов 2020-09-08 13:33:49
  Подскажите пожалуйста где можно прочитать порядок закрытия мультилотовой закупки. И как быть с закупкой которая регулируется другой действующей нормативной базой.
  Олександр 2020-07-20 13:01:58
  Щиро дякую за простий алгоритм дій під час аукціону. Маю лише одне питання: учасник запропонував найнижчу ціну, але в документації допустився помилки, надавши не той документ, який вимагав Замовник. Чи може в період кваліфікації Учасник надати документи додатково? І якщо виникають інші питання в Замовника на предмет виконання умов договору, чи можна вести офіційно-ділову переписку? Дякую.
  Наталия 2020-07-07 16:06:14
  Добрий день, що таке мультилотові торги? Якщо наприклад закуповуються будівельні матеріали або канцтовари, то на другому третьому етапі знижується ціна окремо на ручку, папір, олівці? Чи ціна загальна знижується , а потім в процесі коригується? Розкажіть будь-ласка детальніше. Заздалегідь вдячна
  Юлія 2020-06-18 11:58:34
  Доброго дня. Уточніть, будь ласка, чому в статті зазначено, що межі 0,5-3% від бюджету для мінімального кроку пониження рекомендовані? В Законі це твердження носить конкретний характер, а не рекомендований
  Аліна
  Добрий день. Чи може учасник допорогової закупівлі в аукціоні поставити початкову (1 раунд) суму більшу, ніж запропонував в електронній ціновій пропозиції? чим він регламентується, якщо ставить вище запропонованої в тендерній документації?? Дякую
  Ліля
  Аліна, ні, не може. Наразі це зазначено в частині 4 статті 26. 4. Ціна тендерної пропозиції/пропозиції не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі.
  Христина
  Чи може Учасник робити крок пониження ціни менший ніж заданої Замовником в оголошенні(0.5-3%)?
  Ліля
  Христина, ні, не може. Також зверніть увагу на те, що крок пониження ціни вираховується від попередньої ставки учасника, а не від ставки конкурента
  МИКОЛА Алєйнік 2020-07-19 11:53:08
  Христина,
  Олександр
  Дякую за корисну інформацію. Автор цієї статті дуже грамотно впорався із роз'ясненнями. Надав матеріал лаконічно, розумно і доступно. Дякую всім хто брав участь у цій публікації. Усі молодці !!!
  Ліля
  Олександр, дякуємо. Дуже приємно :)
  Андрій
  я так розумію що людина яка запропонувала найменшу сумму виграла, правильно?
  Ліля
  Андрій, після аукціону ще буде період кваліфікації, якщо цей учасник в складі пропозиції подав всі необхідні документи, то так, виграв
  Сергій 2020-07-21 15:32:02
  Ліля, Добрий день. Підскажіть, будь ласка, якій період кваліфікації переможця в спрощеній системі торгів та на відкритих торгах, а також термін оскарження рішення постачальником негативного рішення кваліфікації, дякую.