08.04.2020 Лілія Кулик

Уповноважена особа чи тендерний комітет? Поради від Тетяни Мішти

Роз'яснення Тетяни Мішти стосовно того, як Замовники мають організувати свою закупівельну діяльність після введення в дію нової редакції Закону

Заступник директора департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки Тетяна Мішта розповіла, як запровадити механізм уповноважених осіб і на що потрібно звернути увагу під час запровадження цього інституту.


Додатково про Уповноважену особу ви можете прочитати в наших статтях:

Хто має проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року

Уповноважена особа в новому Законі: відповіді на питання

Про Уповноважену особу. Відповіді на запитання





уповноважена особа, тендерний комітет, Закон України про публічні закупівлі,

Коментарі

Вікторія
Доброго дня, підскажіть будь ласка чи можно утворити робочу групу для проведення спрощених закупівель? та які функції на неї можно покласти?
Ліля
Вікторія, Добрий день. Спрощені закупівлі має проводити УО. Робоча група може тільки брати участь в обговореннях умов закупівель тощо
Катерина
Добрий день! Підкажіть будь-ласка, Уповноважена особа відповідає за планування та проведення закупівель, вартість яких є меншою 50 тисяч грн, в тому числі щодо здійснення закупівель через електронні каталоги?
Ліля
Катерина, УО відповідає за спрощені закупівлі. І також може відповідати за закупівлі до 50 тис. грн
Катерина
Ліля, дякую. Тендерний комітет не може. А хто ще може? Хтось же повинен бути відповідальним за ці закупівлі???
Ліля
Катерина, за закупівлі до 50 тис. грн може відповідати або ТК, або УО або взагалі якась відповідальна особу, яку ви визначите
Володимир
Вважаю, що законодавець в "Прикінцевих та перехідних положеннях" використав словосполучення "процедур закупівель" по відношенню до всіх закупівель, в тому числі і спрощених. Тому що далі по тексту: "Тендерний комітет планує закупівлі...", тобто всі!!!
Ліля
Володимир, щоб так не вважати - подивіться статтю 13 нової редакції Закону, де чітко зазначені процедури закупівель і спрощених закупівель в тому переліку немає
Наталя
Якщо особа, яку призначають УО не здасть тестування, обов'язки УО з неї треба зняти?
Ліля
Наталя, тестування є обов'язковим з 1 січня 2022 року. І відповідно, с 1 січня 2022 року УО, яка не пройшла тестування не може виконувати функції УО