01.01.2018 ДП "Прозорро"

Допорогові закупівлі

Етапи проведення допорогових закупівель

Що таке допорогові закупівлі

Допорогові закупівлі - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких  є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону*, шляхом проведення "допорогової процедури закупівлі" через систему Prozorro.

* для замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень;
для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень.

Проведення допорогових закупівель регулюється Законом України "Про публічні закупівлі" та регламентується Інструкцією про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі".

Для того, щоб Ви мали уявлення, які етапи проходить допорогова закупівля, пропонуємо розглянути загальну схему.

Етапи допорогових закупівель

А тепер розглянемо на практиці.

Оголошення закупівлі

Для проведення допорогової закупівлі необхідно:

 • Увійти до особистого кабінету на Майданчику, з якого Ви вирішили оголошувати торги.
 • Створити закупівлю, заповнивши всі обов'язкові поля в формі. Прикріпити всі необхідні документи (проект договору, технічні вимоги до товару, кваліфікаційні вимоги до Постачальників тощо*).
 • * Звертаємо Вашу увагу та не, що під час проведення допорогових закупівель створення тендерної документації, застосування кваліфікаційних та інших вимог до Постачальників є необов'язковим. Крім цього, немає чітких вимог до тендерної документації, і Замовник сам вирішує, прикріпляти ці документи до оголошення чи ні.

 • Опублікувати закупівлю.
 • Після заповнення форми та публікації Вашої закупівлі вона виглядатиме так, як на малюнку, що нижче*

  Допорогова закупівля

  * Інформація із сайту prozorro.gov.ua

   В полі "Очікувана вартість закупівлі" - зазначається сума, яка передбачена річним планом/додатком до річного плану Замовника на дану закупівлю. Постачальник не зможе запропонувати ціну, яка перевищує бюджет, зазначений в оголошенні.
   В полі "Розмір мінімального кроку пониження ціни" - зазначається мінімальна сума, на яку Постачальник може понизити вартість своєї пропозиції в ході одного раунду аукціону. Крок розраховується у межах 0,5-3% від бюджету закупівлі у грошовому або відсотковому виразі.

   Після цього тендеру присвоюється унікальний номер ID вигляду UA-2016-00-00-000000, який відображається на сторінці тендеру і за яким його можуть знайти Постачальники. Вже через 30 хвилин після створення оголошення воно повинно з'явитись на сайті Уповноваженого органу prozorro.gov.ua та на всіх Майданчиках-постачальниках ProZorro.

   Якщо Ви хочете запросити постачальника в торги, відправте йому ID тендеру. Завдяки цьому унікальному номеру він знайде саме Ваш тендер і зможе взяти в ньому участь. Окрім цього, Майданчики можуть надавати додатковий безкоштовний сервіс - запрошення постачальника в торги: щоб ним скористатися, необхідно просто звернутися до Майданчика, на якому Ви розміщуєте оголошення.

   Якщо у Вас виникло запитання з приводу оголошення або Ви не впевнені у коректності термінів періодів закупівлі, якщо Вам не вдається щось опублікувати або ж Ви не знаєте, як заповнити те чи інше поле і т. п., не зволікайте - дзвоніть до служби підтримки Майданчика, через який Ви оголосили закупівлю, спеціалісти проконсультують і допоможуть.

   Етапи проведення допорогових закупівель

   Загальний процес проведення допорогової електронної закупівлі можна розділити на 5 етапів. Далі розглянемо всі ці етапи та Ваші дії під час кожного з них.

   Період уточнень

   Період Уточнень триває мінімум 3 робочих дні (1 робочий день, якщо вартість закупівлі менше 50 000 грн). Дані мінімальні терміни “зашиті” в Систему, тобто поставити термін періоду менше (наприклад, 1-2 години) неможливо.

   Протягом періоду уточнень Ви можете, за необхідності, змінювати умови закупівлі, додавати/змінювати документи.

   В той же час Постачальники мають можливість через Систему звертатися до Вас із питаннями та/або вимогами. Запитання, вимоги та Ваші відповіді на них оприлюднюються в Cистемі, і їх може бачити кожен, хто відкриє Вашу закупівлю.

   Всі відповіді на питання надаються через Майданчик, який Ви обрали для розміщення оголошення. Ви не будете бачити назву компанії, яка ставила питання, лише зміст звернення.

   Період подання пропозицій

   Період подання пропозицій триває мінімум 2 робочих дні (1 робочий день, якщо вартість закупівлі менше 50 000 грн). Аналогічно до періоду уточнень мінімальні терміни “зашиті” в Систему.

   В даний період Ви вже не можете вносити зміни до оголошення, а Постачальники - ставити запитання.

   На цьому етапі Постачальники подають пропозиції, які залишаються конфіденційними. До початку аукціону Ви не бачите кількість поданих пропозицій. Проте, якщо по закінченню періоду подання пропозицій Система призначає дату та час Вашого аукціону, то для участі у Вашій процедурі закупівлі подано мінімум 2 пропозиції. Майданчики проінформують Вас та Постачальників про дату та час початку аукціону.

    Якщо на етапі подання пропозицій не було подано жодної пропозиції, то закупівля автоматично відміняється системою.
    Якщо на етапі подання пропозицій було подано лише 1 пропозицію, то закупівля автоматично переходить на етап кваліфікації, а Ви її оцінюєте.

    Аукціон

    Після завершення періоду подання пропозицій систама планує дату та час аукціону. Він може бути призначений лише на робочий день та на робочий час. Дата та час аукціону відображатиметься в оголошенні про проведення закупівлі. Понижувальний аукціон (редукціон) відбувається за єдиним критерієм - ціна/приведена ціна* та складається з 3 раундів. На початку аукціону Ви можете бачити лише кількість Постачальників, які називатимуться "Учасник 1", "Учасник 2" і т. д., як показано на малюнку.

    Аукціон в допороговій закупівлі

    * Приведена ціна - це ціна, зазначена Постачальником у своїй пропозиції та перерахована з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, що визначена Замовником в умовах закупівлі. Приведена ціна = Ціна пропозиції / Коефіцієнт корекції (КК). Детальніше про це Ви можете прочитати в статті Нецінові критерії оцінки.

    Протягом аукціону Постачальники можуть зменшувати вартість своєї цінової пропозиції у кожному раунді не менше, ніж на крок, який був вказаний в оголошенні (відносно своєї попередньої ставки) або ж залишати вартість своєї пропозиції незмінною. По завершенню аукціону всі дані про Постачальників, без виключення, оприлюднюються в Системі.

    У Вашому особистому кабінеті відображатиметься посилання на аукціон. Ви можете перейти за посиланням та прослідкувати за перебігом аукціону як спостерігач. Детально про аукціон Ви можете прочитати за посиланням.

    Кваліфікація постачальників і визначення переможця

    На цьому етапі Ви проводите активні дії, а саме: послідовно перевіряєте отримані пропозиції, починаючи з найменшої запропонованої ціни до найвищої. Якщо пропозиція Постачальника з найменшою ціною відповідає Вашим вимогам, така пропозиція оголошується переможцем. Якщо не відповідає - Ви дискваліфікуєте таку пропозицію і оцінюєте наступну.

    Якщо на етапі кваліфікації декілька пропозицій в черзі (від найнижчої ціни до найвищої), Ви не можете брати до розгляду пропозицію другого за ціною Постачальника в торгах, доки не приймете рішення по першому Постачальнику. Спочатку відхиляєте пропозицію першого Постачальника, потім розглядаєте другого. Якщо ж пропозиція першого в черзі Постачальника Вам підходить, інші пропозиції Ви вже не розглядаєте.

    Укладання договору

    Ви можете прикріпити договір не раніше, ніж через 2 дні після визначення переможця.

    Сума в договорі не може перевищувати ціну пропозиції Переможця торгів, яку він запропонував в останньому раунді аукціону.

    Ви зобов'язані завершити Закупівлю (або відмінити її) протягом 30 днів після завершення терміну подачі пропозицій.

    Після прикріплення договору процедура вважається завершеною.

    Слід пам'ятати, що Ви, як Замовник, можете відмінити процедуру у будь-який момент до її завершення, але при цьому обов’язково повинні зазначити причини відміни закупівлі.

    При підготовці матеріалів для ресурсу Infobox ми вкладаємо свій час, сили та частинку душі, тож ми будемо дуже вдячні Вам, якщо Ви оціните нашу роботу, старання і креатив та залишите ТУТ відгук.

    допорогові закупівлі, процедури, договір, очікувана вартість, аукціон, процедура,

    Коментарі

    До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.