Чи вимагати в спрощеній закупівлі документи при підписанні договору
Одне з питань, які виникають у Замовників при проведенні спрощених закупівель, чи потрібно вимагати у Переможця копію ліцензії та підтвердження повноважень керівника при підписанні договору і якщо потрібно, то в якій формі.
Чи надавати інформацію про право підпису і ліцензію при підписанні договору за результатами спрощеної закупівлі
Давайте почнемо спочатку, а саме, зі статті 14 Закону, де в абзаці 2 частини 15 сказано: Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 Закону.
Далі переходимо до статті 41, де частині 2 зазначено: Переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати.
І тут виникає питання, з одного боку, в статті 14 сказано, що договір укладається згідно з вимогами усієї статті 41, а не якихось її певних пунктів. При цьому може бентежити, що в частині 2 говориться, що переможець процедури закупівлі повинен надати документи. А ви пам’ятаєте, що спрощені закупівля не є процедурою закупівлі.
Далі ми бачимо в пункті 2 частини 2 статті 41, що копію ліцензії, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
Виходячи з усього наведеного вище можна зробити висновок, що при підписанні договору про закупівлі Замовник повинен вимагати у Переможця спрощеної закупівлі:
1) відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю;
2) копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі.
В якому вигляді потрібно надати документи при підписанні договору
Законом не визначено в який саме спосіб Переможець закупівлі має надати зазначені вище документи. Тому можна зробити висновок, що Замовник сам визначає, в якій формі вони мають надаватись. Наприклад, вони можуть бути надані в паперовому вигляді при підписанні договору. Вони можуть бути надані в електронному вигляді, якщо проводиться конкурентна понадпорогова закупівля. Адже в спрощеній закупівлі, наприклад, у Постачальника немає можливості підвантажити документи в систему після формування повідомлення про намір укласти договір.
Тож Замовник сам визначає в якій формі Переможець надасть йому документи при підписанні договору.
Чи вимагати довідки по статті 17 в спрощеній закупівлі
Тут відповідь досить однозначна. Ні, під час проведення спрощеної закупівлі не потрібно вимагати довідки по статті 17. Адже якщо відкрити статтю 17, то ми побачимо, що там наведений перелік підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі. Знову повертаємось до того, що спрощені закупівля не є процедурою закупівлі, хоч і регулюється Законом.
Чи потрібно вимагати підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям в спрощеній закупівлі
Тут знову відповідь “Ні”.Адже якщо подивитись на частину 1 статті 16 Закону, то там зазначено: Замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
При цьому Замовники можуть вимагати у Постачальників ті документи, які вважає за потрібне. Але це не має називатись кваліфікаційними критеріями відповідно до статті 16 Закону.
При цьому не забувайте, що при проведенні спрощеної закупівлі Замовник обов’язково має надати проект договору про закупівлю, який буде укладений за результатами спрощеної закупівлі.
Ми б радили в спрощеній закупівлі не вимагати велику кількість документів у Постачальників.
Коментарі