Чи потрібно оприлюднювати на власному сайті інформацію згідно Постанови № 710 під час здійснення ЗПП
Постанова Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 №710 « Про ефективне використання бюджетних коштів» (далі – Постанова №710), хоча й діє вже тривалий час, проте досі викликає у замовників низку запитань щодо її застосування в публічних закупівлях. У цьому матеріалі від Медіаресурсу професійних закупівель ми проаналізуємо, чи зобов’язаний замовник дотримуватися її вимог під час проведення закупівель шляхом запиту пропозицій постачальників (ЗПП).
Так, відповідно до пункту 4-1 Постанови №710, головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів потрібно забезпечити:
- обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;
- оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
У замовників часто виникають запитання: чи потрібно обґрунтовувати технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість предмета закупівлі під час проведення запиту пропозицій постачальників? А також, чи необхідно оприлюднювати такі обґрунтування на власному веб-сайті?
Щодо обов’язку обґрунтовувати технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість предмета закупівлі
Почнемо з обов’язку обґрунтовувати технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість предмета закупівлі. Відповідь – так, потрібно. З метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів, головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки необхідно забезпечити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі, незважаючи на вид такої закупівлі, та її порогові межі.
Щодо обов’язку оприлюднювати технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, розмір бюджетного призначення та очікувану вартість предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті
Що ж стосується оприлюднення такого обґрунтування на власному веб-сайті, то в пункті 4-1 Постанови №710 встановлено обов’язок оприлюднювати обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.
Відповідно до пункту 13 частини 1 Закону, конкурентна процедура закупівлі (далі – тендер) – здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 13 Закону, закупівлі можуть здійснюватися шляхом застосування однієї з таких конкурентних процедур: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог. Як виняток та відповідно до умов, визначених у частині другій статті 40 цього Закону, замовники можуть застосовувати переговорну процедуру закупівлі.
Отже, враховуючи вищевикладене, можемо зробити висновок, що лише у випадку здійснення замовником відкритих торгів за Особливостями, замовник зобов’язаний оприлюднити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.
У інших випадках, зокрема, й під час здійснення закупівлі шляхом запиту пропозицій постачальників, таке обґрунтування замовник готує, але ніде не оприлюднює.
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.