Чи можна оприлюднити звіт про виконання договору в закупівлі, в якій почався моніторинг?
Кожен замовник знає, що після виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 Особливостей, або після закінчення строку дії такого договору (за умови його виконання сторонами) чи його розірвання, замовник зобов’язаний оприлюднити звіт про виконання договору в строки, визначені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону.
Довідково: звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється замовниками протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.
Також загальновідомо, що після оприлюднення звіту про виконання договору Держаудитслужба технічно не може розпочати моніторинг цієї закупівлі. Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії.
Але чи може замовник оприлюднити звіт про виконання договору, коли моніторинг вже почався?
Чи зупинить оприлюднений звіт проведення такого моніторингу? Відповіді на ці питання ми надамо у цій статті від Медіаресурсу професійних закупівель.Моніторинг UA-M-2023-08-07-000057 в закупівлі UA-2023-05-04-007101-a
Відповідно до Наказу Північно-східного офісу Держаудитслужби моніторинг в даній закупівлі розпочався 07.08.2023 року.
В ході проведення моніторингу в частині питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що наведені в пункті 1 розділу ІІІ тендерної документації (файл «ТД.doc») опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій не відповідає вимогам Переліку формальних помилок, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгів та сільського господарства України від 15.04.2020 № 710 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2020 № 715/34998 (далі – Наказ № 710), чим порушено вимоги пункту 19 частини другої статті 22 Закону.
Однак, навіть після того як замовник оприлюднив звіт про виконання договору під час проведення моніторингу, це не зупинило процес перевірки. Більше того, наявність цього звіту не завадила аудитору виявити порушення, допущені замовником, та встановити зобов’язання щодо їх усунення.
За результатами проведеного моніторингу аудитор зобов’язав замовника вжити заходів для усунення виявлених порушень відповідно до вимог законодавства. Це включало недопущення аналогічних порушень у майбутньому, забезпечення притягнення до відповідальності осіб, які їх допустили, а також обов’язок оприлюднити через електронну систему закупівель відповідну інформацію та/або документи, що підтверджують вжиття таких заходів, протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку.
Моніторинг UA-M-2023-10-10-000006 в закупівлі UA-2022-11-01-009185-a
Відповідно до Наказу Східного офісу Держаудитслужби моніторинг в даній закупівлі розпочався 10.10.2023 року.
За результатами моніторингу процедури закупівлі встановлено, що пунктом 9.1 договору визначено термін його дії до 31 грудня 2022 року, а у частині взятих сторонами на себе зобов’язань – до повного їх виконання.
Згідно пояснення, отриманого від замовника через електронний кабінет Держаудитслужби в електронній системі закупівель, станом 31.12.2022 року Договір виконаний у повному обсязі.
Отже, за результатами моніторингу встановлено, що замовником не оприлюднено в електронній системі закупівель звіт про виконання договору (до 27.01.2023 включно), чим порушено вимоги пункту 12 частини першої статті 10 Закону та пункту 4 Особливостей.
Замовник оприлюднив звіт про виконання договору 11 жовтня 2023 року, на наступний день після початку моніторингу. В результаті аудитор виявив порушення з боку замовника, зокрема, недотримання пункту 12 частини першої статті 10 Закону України "Про публічні закупівлі".
Однак, зобов’язань щодо усунення цих порушень не було встановлено, оскільки замовник самостійно усунув їх, оприлюднивши звіт, хоча і з порушенням строку. Проте, аудитори все ж склали протокол про притягнення замовника до адміністративної відповідальності, про що було повідомлено замовника в електронній системі закупівель 23 листопада 2023 року.
Довідково: статтею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі, розмір штрафу – від 1700 до 3400 гривень.
Підсумок
З наведеного вище можна зробити висновок, що замовник має право оприлюднити звіт про виконання договору навіть після початку моніторингу. Однак, такий звіт не зупинить процес моніторингу і не стане перешкодою для ДАСУ виявити порушення, встановити зобов’язання щодо їх усунення та, за потреби, притягнути відповідальних осіб до адміністративної відповідальності.
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.