10.04.2020 Світлана Мазова

Звіт про договір про закупівлю: 5 порад Замовнику

Поради Замовнику щодо публікації звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель

Закон зобов’язує замовника публікувати в системі ProZorro звіт, якщо проводиться закупівля на суму до 50 тис. грн та укладається прямий договір із постачальником. Часом у новачків-закупівельників виникають певні труднощі. Найчастіше вони пов’язані з порядком оприлюднення інформації про звіт, недотриманням строків, технічної реалізацією тощо. Це може призводити до порушень і є вірогідність, що замовника оштрафують.

Як цього уникнути та що потрібно пам‘ятати, публікуючи звіт у системі публічних закупівель

Перевіряйте наявність оприлюдненого плану. Варто обов'язково зробити це перед тим, як опублікувати звіт у ProZorro. І навіть замовник, який має право закуповувати товари та послуги поза системою, бо сума закупівель не перевищує 50 тис. грн за рік по одному предмету закупівлі, – теж зобов'язаний оприлюднювати план. Це важливе уточнення, про яке доволі часто забувають. Слід також пам’ятати, що плани в ProZorro замовник зобов’язаний публікувати, коли вартість закупівлі більше 1 копійки.

Рахуйте загальну суму за предметом закупівлі

Замовнику необхідно бути дуже уважним, якщо він укладає прямі договори на невеликі суми за одним предметом закупівлі протягом року. У випадку, коли сума закупівель не перевищує 50 тис. грн – потрібно публікувати звіт по кожному договору, не порушуючи строки оприлюднення. Якщо ж запланована сума на рік по предмету закупівлі більше 50 тис. грн, то потрібно проводити спрощену закупівлю. В системі немає обмеження мінімальної суми звіту, й у замовника є технічна можливість опублікувати звіт і від 1 копійки.

Пам’ятайте про строки

Зі вступом у дію нової редакції Закону, з 19 квітня 2020 року Звіт має бути опублікований у системі протягом трьох робочих днів з дня укладення договору. Це зазначено в частині 1 статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». 

Завершуйте публікацію звіту

Для замовника вкрай важливо перевіряти, чи завершена публікація звіту в електронній системі закупівель та на майданчику, де він працює. Тому що технічне втілення цієї процедури має свої особливості. Зазвичай вона складається із декількох етапів, серед яких публікація форми оголошення звіту та інформації про укладений договір. Тому важливо перевіряти, чи точно закупівля набула статусу “завершена” і відображається в центральній базі даних prozorro.gov.ua.

Шукайте альтернативу

Нею може стати новий інструмент для допорогових закупівель в ProZorro – електронний каталог. Він працює за принципом інтернет-магазину і дає можливість замовити товар через систему. До е-каталогу додані вже перевірені постачальники. Тож замовнику не потрібно проводити кваліфікацію учасників. Крім цього, у випадку здійснення закупівлі через електронний каталог система автоматично формує чернетку звіту. У ній вже заповнені більшість полів і замовнику потрібно лише зазначити інформацію щодо підписаного договору та умов поставки.

Світлана Мазова,
спеціалістка департаменту розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.ua

звіт про укладений договір, допорогові закупівлі, закупівлі,

Коментарі

олена 2020-08-10 13:45:46
подскажите что делать в такой ситуации опубликовали договор по спрощенной закупки и дата поставки одна , а в системе случайно вибилась другая , что делать в такой ситуации
Марія 2020-07-14 15:40:11
Добрий день! Чи потрібно по новому законі публікувати річний план та звіт про укладений договір на відшкодування комунальних послуг тепло -274 700 грн., світло-128200 грн., вода 8900 грн.
Оксана 2020-06-24 16:47:25
Підкажіть, будь-ласка, як мені провести закпівлю? Маю договір на 498.00 грн. ДК 72310000-1 послуги з обробки даних. В договорі прописано дві послуги одна на суму з ПДВ інша без ПДВ. Мені зробити дві окремі закупівлі і підкріпити цей договір до двух закупівель?
Марина 2020-06-17 16:11:46
Доброго дня. Який код ДК по послугам по утриманню будинків та прибудинкової території?
Анастасія 2020-07-17 10:03:35
Марина, Доброго дня! В мене є також такий договір. коду Дк підходящого нем, так як дана послуга включає в себе перелік різних інших послуг. Зазначала 0000.
Екатерина 2020-06-15 10:09:44
Доброго дня. Якщо договір був укладений 20 березня.Тепер виникла необхідність у додатковій угоді на його збільшення. Як це відобразити в електронній системі.
Екатерина 2020-06-12 09:45:48
Доброго дня! Якщо договір 09 червня, то який кінцевий термін завершення звіту про укладений договір.
Ліля 2020-06-12 12:19:50
Екатерина, сьогодні. 12 червня
Ліля 2020-06-12 12:20:32
Екатерина, 12 червня
Ольга 2020-06-12 09:21:01
Укладено договір на послуги звязку на початку року на 12000 грн оприлюднено звіт про укладений договір. В червні 2020 добавили кошторисні призначення, суму договору треба збільшити на 5000 грн . Загальна сума договору з додатковою угодою буде 17000 грн. Чи потрібно робити повідомлення про внесення змін до договору в даному випадку та оприлюднювати його.
Ліля 2020-06-12 12:18:21
Ольга, зміни в договір не обов'язково вносити, адже він укладений без використання електронної системи
руслан
Питання. По дк 1681 в рпз вже 290000 грн., виникла потрібність закупівлі на 3200 грн., по цьому самому дк, в допороги попадаем, але постачальників двое на всю караїну, з ними тількі через звіт про договір можливо працювати. Як обосновати такій вибір процедури. Дякую
Ліля
руслан, добрий день. Ваша організація діє в окремих сферах господарювання? Бо просто якщо 290 тис грн для звичайного Замовника, то це вже відкриті торги. В частині 7 статті 3 наразі написані підстави, коли придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом.
Олена
Доброго вечора. Підкажіть будьласка якщо видатки проведено по авансовому звіту, то на такі суми необхідно публікувати Звіт про договір про закупівлю? Якщо так, то наступне питання - в частині 3 статті 3 Закону про закупівлі сказано, що Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити дату укладення та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг).... Тобто, припустимо, що тут і мається на увазі дата Авансового звіту. Однак, у статті 10 Закону сказано, що звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель публікується протягом трьох робочих днів з дня укладення договору про закупівлю... Тобто, написано тільки, що з дня укладання саме договору, а не іншого будь-якого документу, що підтверджує проведення видатків. Отже, поясність - як бути з видатками по авансовим звітам? і протягом якого періоду потрібно по ним публікувати Звіт про договір. Дякую
Ганна
Олена,
Олена
Ганна, пробачте, а де відповідь???
Ганна
Цікавить відповідь на Ваше запитання? Теж маю придбання бензину згідно авансових звітів
Олена
Ліля, тобто на Вашу думку, якщо працівникові здійснюється відшкодування по авансовому звіту за понесені ним витрати, це також потрібно оприлюднювати в системі?
Ліля
Олена, відповідь на ваше питання є тут https://infobox.prozorro.org/news-mert/shchodo-sproshchenih-zakupivel Мінекономіки вважає, що там не обов'язково має бути саме догові, це може бути товарний чек, видаткова, касовий чек тощо
Ольга
У розділі «Рахуйте загальну суму за предметом закупівлі» говориться про те, що «Звіт про укладений договір» потрібно оприлюднювати з 1 копійки, якщо річна вартість більше 50 тис.грн. по предмету закупівель, в разі заключення прямого договору без використання електронної системи закупівель. Питання: Як бути після набрання чинності нового Закону (19.04.2020 р.) з такими закупівлями? Адже тоді з 50 тис.грн. – спрощена. Закуповувати за спрощеною по 1000 грн. Ми (науково-дослідна установа) купуємо часто на невеликі суми хімічні та лабораторні реактиви, основні органічні чи основні неорганічні речовини. Передбачити, що саме знадобиться (з хімічних речовин) науковці не можуть. В процесі виконання своєї роботи, може бути потреба в одному предмету, а потім, залежно від результатів дослідів – в іншому. Хоча по ДК 021:2015 це може бути один і той же предмет. Наприклад, Закупили Хлорид заліза на 50 тис.грн. Спрощеною процедурою (по ДК 021:2015 - 24312122-5 Хлорид заліза) код 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини. Інший відділ через тиждень подає заявку на Карбонат натрію на 2 тис.грн. код по ДК 021:2015 той же 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини (24313310-7 Карбонат натрію). Яку процедуру обрати для Карбонату натрію на 2 тис.грн.? І чи не буде це поділ предмета закупівель?
Ліля
Ольга, по діючому Закону це має бути спрощена закупівля. А от як правильно побудувати закупівельний процес в даному випадку - це складне питання, вирішення якого потребує знання всіх нюансів діяльності
Анастасія 2020-07-17 10:08:12
Ольга, Ви повинні відштовхуватись від джерела коштів. У науковців кошти приходять окремими довідками під різні проекти. От і виходьте при плануванні із цих довідок. Кожна довідка це нові надходження( непередбачвані). Тому свої реактиви плануйте під кожну довідку. І якщо по договорах Ви бачите. що є ще підрозділіи,які в своїх договорах зазначали реактиви. Одраз збирате з ууууууууууууусіх потреб і проводьте спрощену закупівлю. якщо сума перевищує 50 тис. А в річному плані в примітках можете зазначати кошти Довідка №.. і собі ведіть облік..
Іван
Доброго дня. Комунальне підприємство щоденно одержує платежі від населення за послуги та проводить рорахунки з постачальниками через банківську систему. Отож, сплачує за розрахунково-касове обслуговування, наприклад за здійсненні вихідні платежі або відсоток від суми, прийнятої касиром того чи іншого банку. Підкажіть, будь-ласка, чи потрібно опубліковувати вище зазначені суми як звіт про укладений договір і якщо так - то на який саме документ посилатися (суми комісії беремо із банківської виписки) ?
Василь
чи є обов"язкова прив"язка ідентифікатору плану до звіту про договір про закупівлю?
Татьяна
Добрий день, чи потрібно після публікації Звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель публікувати Звіт про виконання договору про закупівлю?
Ліля
Татьяна, ні, такої вимоги в Законі немає
Михайло
Добрий день! Підкажіть, будь-ласка, як провести публікацію, якщо договір заключено на початку року для постачання продуктів харчування протягом року? Постачаються продукти харчування частинами на підставі накладних. Дякую.
міла
Михайло, діє по старому закону, якщо укладено договір до введення в дію нового закону
Ліля
Михайло, потрібно було опублікувати звіт про укладений договір протягом 1 дня з дня укладання договору
Анна
Добрий день. Наше підприємство в 2019 році уклало договір з Новою поштою на кур'єрскі послуги. Договір щороку автоматично продовжується на наступний рік, без укладання додаткової угоди. Конкретна сума в договорі не зазначена, витрати залежать від кількості наданих послуг протягом місяца та розраховуються відповідно до тарифів, сплачуються на підставі виставлених рахунків. Чи потрібно передбачати такі витрати в Річному плані закупівель на кожен наступний рік? Як визначити яку суму планувати? Чи потрібно щось публікувати, якщо договір автоматично пролонгувався?
Оксана
Доброго дня! Якщо уповноважена особа публікує звіт про договір про закупівлю чи потрібно складати протокол затвердження річного плану і звіту?
Ліля
Оксана, протокол про затвердження плану я б складала, а звіту - як ви пропишете в положенні про проведення закупівель, так і буде. Можете складати, щоб потім можна було відтворити послідовність ваших дій в разі перевірки
Віталій
Доброго дня! Надайте будь ласка консультацію: Якщо в 2016 році був укладений договір з Укртелекомом. І кожний рік іде пролонгація договору, чи потрібно відображати це на прозоро?
Олена
Доброго дня! Помилково сформовано звіт про виконання договору по переговорній процедурі на суму 262 тис. грн., проте договір фактично не виконаний, є діючим. Помилку система не дає виправити. До яких наслідків це може призвести?
Вікторія
Чи обовязково зазначати у Звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель номер телефону переможця!?
Олена
Як можна виправити помилку в опублікованому звіті про укладений договір на суму 14000,00 грн. помилку було зроблено в терміні надання послуг
Іванна
Олена, https://www.me.gov.ua/inforez/Print?id=06e168a1-038f-4292-96ca-34be3ca4d7da&tagId=7758c77b-e410-44ea-a07d-37f1799e11e5&tag=ZapitiKoristuvachiv&lang=uk-UA
Ліля
Олена, на жаль, внести зміни в опублікований договір неможливо
Олена
Ліля, добре, а які тоді наші законні дії щодо виправлення помилки?
Ірина
Лист роз'яснення МЕРТ 3302-06/21890-07 від 15.07.2016р. Щодо оприлюднення звіту про укладені договори. Суть роз'яснення в тому, що звіт оприлюднюємо тільки в випадку, коли договір перевищує 50тис грн.
Ліля
Ірина, добрий день. Роз'яснення вже не актуальне, адже тепер звіт має бути опублікований, якщо вартість предмета закупівлі не перевищує 50 тис грн
Ірина
Доброго дня. Скажіть бyдь-ласка, y нас школа і ми маємо затверджений кошторис на рік, чи потрібно вносити дані кошторисy до планy закyпівель, і вносити його на початкy рокy? Чи достатньо перед самим звітом про договір про закyпівлю скласти план і потім зробити звіт до нього? Дякyю.
Юля
Ірина,
Міля
Ірина, відповідно до нової редакції закону, зміни в річний план можна вносити в разі наявної потреби. На початку року,не обов'язково, щоб потім весь час не вносити зміни. Ст. 4 закону