Звіт про укладений договір: 5 порад Замовнику

Світлана Мазова 03.06.2019
звіт про укладений договір допорогові закупівлі закупівлі
версія
для друку
Поради Замовнику щодо публікації звіту про укладений договір

Як опублікувати звіт про укладений договір: практичні поради


Закон зобов’язує замовника публікувати в системі ProZorro звіт, якщо проводиться закупівля на суму понад 50 тис. грн та укладається прямий договір із постачальником. Часом у новачків-закупівельників виникають певні труднощі. Найчастіше вони пов’язані з порядком оприлюднення інформації про звіт, недотриманням строків, технічної реалізацією тощо. Це може призводити до порушень і є вірогідність, що замовника оштрафують на суму від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як цього уникнути та що потрібно пам‘ятати, публікуючи звіт у системі публічних закупівель?

Перевіряйте наявність оприлюдненого плану. Варто обов'язково зробити це перед тим, як опублікувати звіт у ProZorro. І навіть замовник, який має право закуповувати товари та послуги поза системою, бо сума закупівель не перевищує 50 тис. грн за рік по одному предмету закупівлі, – теж зобов'язаний оприлюднювати план. Це важливе уточнення, про яке доволі часто забувають. Слід також пам’ятати, що плани в ProZorro замовник зобов’язаний публікувати, коли вартість закупівлі більше 1 копійки.

Рахуйте загальну суму за предметом закупівлі

Замовнику необхідно бути дуже уважним, якщо він укладає прямі договори на невеликі суми за одним предметом закупівлі протягом року. У випадку, коли сума закупівель перевищує 50 тис. грн – потрібно публікувати звіт по кожному договору, не порушуючи строки оприлюднення. Це передбачено статтею 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». В системі немає обмеження мінімальної суми звіту, й у замовника є технічна можливість опублікувати звіт і від 1 копійки.

Пам’ятайте про строки

Звіт має бути опублікований у системі протягом одного дня з дня укладення договору. Це зазначено в частині 1 статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». Замовнику слід мати на увазі, що згідно зі статтею 253 Цивільного кодексу України: “перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок”. Тобто якщо ви сьогодні уклали договір, то для публікації звіту є сьогоднішній і завтрашній дні. Мова йде саме про календарні, а не робочі.

Завершуйте публікацію звіту

Для замовника вкрай важливо перевіряти, чи завершена публікація звіту в електронній системі закупівель та на майданчику, де він працює. Тому що технічне втілення цієї процедури має свої особливості. Зазвичай вона складається із декількох етапів, серед яких публікація форми оголошення звіту та інформації про укладений договір. Тому важливо перевіряти, чи точно закупівля набула статусу “завершена” і відображається в центральній базі даних prozorro.gov.ua.

Шукайте альтернативу

Нею може стати новий інструмент для допорогових закупівель в ProZorro – електронний каталог. Він працює за принципом інтернет-магазину і дає можливість замовити товар через систему. До е-екаталогу додані вже перевірені постачальники. Тож замовнику не потрібно проводити кваліфікацію учасників. Крім цього, у випадку здійснення закупівлі через електронний каталог система автоматично формує чернетку звіту про укладений договір. У ній вже заповнені більшість полів і замовнику потрібно лише зазначити інформацію щодо підписаного договору та умов поставки.

Світлана Мазова,
спеціалістка департаменту розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.uaСподобалось 52
Не сподобалось 0
Поділитися:

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.