Звіт про договір про закупівлю: 5 порад Замовнику
Закон зобов’язує замовника публікувати в системі ProZorro звіт, якщо проводиться закупівля на суму до 50 тис. грн та укладається прямий договір із постачальником. Часом у новачків-закупівельників виникають певні труднощі. Найчастіше вони пов’язані з порядком оприлюднення інформації про звіт, недотриманням строків, технічної реалізацією тощо. Це може призводити до порушень і є вірогідність, що замовника оштрафують.
Як цього уникнути та що потрібно пам‘ятати, публікуючи звіт у системі публічних закупівель
Перевіряйте наявність оприлюдненого плану. Варто обов'язково зробити це перед тим, як опублікувати звіт у ProZorro. І навіть замовник, який має право закуповувати товари та послуги поза системою, бо сума закупівель не перевищує 50 тис. грн за рік по одному предмету закупівлі, – теж зобов'язаний оприлюднювати план. Це важливе уточнення, про яке доволі часто забувають. Слід також пам’ятати, що плани в ProZorro замовник зобов’язаний публікувати, коли вартість закупівлі більше 1 копійки.
Рахуйте загальну суму за предметом закупівлі
Замовнику необхідно бути дуже уважним, якщо він укладає прямі договори на невеликі суми за одним предметом закупівлі протягом року. У випадку, коли сума закупівель не перевищує 50 тис. грн – потрібно публікувати звіт по кожному договору, не порушуючи строки оприлюднення. Якщо ж запланована сума на рік по предмету закупівлі більше 50 тис. грн, то потрібно проводити спрощену закупівлю. В системі немає обмеження мінімальної суми звіту, й у замовника є технічна можливість опублікувати звіт і від 1 копійки.
Пам’ятайте про строки
Зі вступом у дію нової редакції Закону, з 19 квітня 2020 року Звіт має бути опублікований у системі протягом трьох робочих днів з дня укладення договору. Це зазначено в частині 1 статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі».
Завершуйте публікацію звіту
Для замовника вкрай важливо перевіряти, чи завершена публікація звіту в електронній системі закупівель та на майданчику, де він працює. Тому що технічне втілення цієї процедури має свої особливості. Зазвичай вона складається із декількох етапів, серед яких публікація форми оголошення звіту та інформації про укладений договір. Тому важливо перевіряти, чи точно закупівля набула статусу “завершена” і відображається в центральній базі даних prozorro.gov.ua.
Шукайте альтернативу
Нею може стати новий інструмент для допорогових закупівель в ProZorro – електронний каталог. Він працює за принципом інтернет-магазину і дає можливість замовити товар через систему. До е-каталогу додані вже перевірені постачальники. Тож замовнику не потрібно проводити кваліфікацію учасників. Крім цього, у випадку здійснення закупівлі через електронний каталог система автоматично формує чернетку звіту. У ній вже заповнені більшість полів і замовнику потрібно лише зазначити інформацію щодо підписаного договору та умов поставки.
Світлана Мазова,
спеціалістка департаменту розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.ua
Коментарі