03.06.2019 Світлана Мазова

Звіт про укладений договір: 5 порад Замовнику

Поради Замовнику щодо публікації звіту про укладений договір

Закон зобов’язує замовника публікувати в системі ProZorro звіт, якщо проводиться закупівля на суму понад 50 тис. грн та укладається прямий договір із постачальником. Часом у новачків-закупівельників виникають певні труднощі. Найчастіше вони пов’язані з порядком оприлюднення інформації про звіт, недотриманням строків, технічної реалізацією тощо. Це може призводити до порушень і є вірогідність, що замовника оштрафують на суму від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як цього уникнути та що потрібно пам‘ятати, публікуючи звіт у системі публічних закупівель?

Перевіряйте наявність оприлюдненого плану. Варто обов'язково зробити це перед тим, як опублікувати звіт у ProZorro. І навіть замовник, який має право закуповувати товари та послуги поза системою, бо сума закупівель не перевищує 50 тис. грн за рік по одному предмету закупівлі, – теж зобов'язаний оприлюднювати план. Це важливе уточнення, про яке доволі часто забувають. Слід також пам’ятати, що плани в ProZorro замовник зобов’язаний публікувати, коли вартість закупівлі більше 1 копійки.

Рахуйте загальну суму за предметом закупівлі

Замовнику необхідно бути дуже уважним, якщо він укладає прямі договори на невеликі суми за одним предметом закупівлі протягом року. У випадку, коли сума закупівель перевищує 50 тис. грн – потрібно публікувати звіт по кожному договору, не порушуючи строки оприлюднення. Це передбачено статтею 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». В системі немає обмеження мінімальної суми звіту, й у замовника є технічна можливість опублікувати звіт і від 1 копійки.

Пам’ятайте про строки

Звіт має бути опублікований у системі протягом одного дня з дня укладення договору. Це зазначено в частині 1 статті 10 ЗУ «Про публічні закупівлі». Замовнику слід мати на увазі, що згідно зі статтею 253 Цивільного кодексу України: “перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок”. Тобто якщо ви сьогодні уклали договір, то для публікації звіту є сьогоднішній і завтрашній дні. Мова йде саме про календарні, а не робочі.

Завершуйте публікацію звіту

Для замовника вкрай важливо перевіряти, чи завершена публікація звіту в електронній системі закупівель та на майданчику, де він працює. Тому що технічне втілення цієї процедури має свої особливості. Зазвичай вона складається із декількох етапів, серед яких публікація форми оголошення звіту та інформації про укладений договір. Тому важливо перевіряти, чи точно закупівля набула статусу “завершена” і відображається в центральній базі даних prozorro.gov.ua.

Шукайте альтернативу

Нею може стати новий інструмент для допорогових закупівель в ProZorro – електронний каталог. Він працює за принципом інтернет-магазину і дає можливість замовити товар через систему. До е-екаталогу додані вже перевірені постачальники. Тож замовнику не потрібно проводити кваліфікацію учасників. Крім цього, у випадку здійснення закупівлі через електронний каталог система автоматично формує чернетку звіту про укладений договір. У ній вже заповнені більшість полів і замовнику потрібно лише зазначити інформацію щодо підписаного договору та умов поставки.

Світлана Мазова,
спеціалістка департаменту розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.uaзвіт про укладений договір, допорогові закупівлі, закупівлі,

Коментарі

Ольга
У розділі «Рахуйте загальну суму за предметом закупівлі» говориться про те, що «Звіт про укладений договір» потрібно оприлюднювати з 1 копійки, якщо річна вартість більше 50 тис.грн. по предмету закупівель, в разі заключення прямого договору без використання електронної системи закупівель. Питання: Як бути після набрання чинності нового Закону (19.04.2020 р.) з такими закупівлями? Адже тоді з 50 тис.грн. – спрощена. Закуповувати за спрощеною по 1000 грн. Ми (науково-дослідна установа) купуємо часто на невеликі суми хімічні та лабораторні реактиви, основні органічні чи основні неорганічні речовини. Передбачити, що саме знадобиться (з хімічних речовин) науковці не можуть. В процесі виконання своєї роботи, може бути потреба в одному предмету, а потім, залежно від результатів дослідів – в іншому. Хоча по ДК 021:2015 це може бути один і той же предмет. Наприклад, Закупили Хлорид заліза на 50 тис.грн. Спрощеною процедурою (по ДК 021:2015 - 24312122-5 Хлорид заліза) код 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини. Інший відділ через тиждень подає заявку на Карбонат натрію на 2 тис.грн. код по ДК 021:2015 той же 24310000-0 Основні неорганічні хімічні речовини (24313310-7 Карбонат натрію). Яку процедуру обрати для Карбонату натрію на 2 тис.грн.? І чи не буде це поділ предмета закупівель?
Ірина
Лист роз'яснення МЕРТ 3302-06/21890-07 від 15.07.2016р. Щодо оприлюднення звіту про укладені договори. Суть роз'яснення в тому, що звіт оприлюднюємо тільки в випадку, коли договір перевищує 50тис грн.