14.08.2020 Оксана Груба

Українські публічні закупівлі визнали найпрозорішими

Перше місце української системи публічних закупівель у Рейтингу прозорості публічних закупівель

Українська система публічних закупівель посіла перше місце у Transparent Public Procurement Rating (Рейтингу прозорості публічних закупівель), отримавши 97,05 балів зі 100 можливих. Цей рейтинг проводить Institute for Development of Freedom of Information спільно з партнерськими організаціями. Він оцінює законодавство державних закупівель та прозорість процесів на кожному етапі проведення тендеру. До нього ввійшли 39 країн з усього світу. Публічні закупівлі держав оцінювали за 64 показниками та на різних етапах проведення закупівель. За покликанням можете побачити увесь рейтинг. 

Друге місце у рейтингу прозорості публічних закупівель, як можете побачити, посіла Молдова (92,81%), третє — Колумбія (91,77%), четверте — Грузія (86,14%), п'яте — Парагвай (82,78%). 

Автори рейтингу зауважили, за останній рік в Україні відбулась низка важливих законодавчих змін, зокрема прийняття нової редакції Закону «Про публічні закупівлі», що затвердила вагомі нововведення. Також акцентували на  нормі про захист викривачів у Законі «Про запобігання корупції» та запуск онлайн-моніторингів закупівель Держаудитслужбою. 

Радісно здобувати перемоги і продовжувати дедалі більше працювати. Нам разом з Департаментом сфери публічних закупівель вдалось здобути відзнаку за прозорість закупівель. Але зауважимо, що прозорість — це не самоціль, а важливий компонент ефективного використання коштів платників податків. ДП «Прозорро» надалі продовжуватиме роботу і над іншими завданнями, зокрема діджиталізацією.

прозорі закупівлі,

Коментарі

ДЗО 2020-09-16 13:32:26
Ви б краще рейтинг заробітних плат бухгалтерів, економістів (на яких "навішують" функції уповноважених осіб) у порівнянні з іншими країнами опублікували. Ото би було чим гордитися.
NeProzorro 2020-09-16 13:16:45
А де США, Британія, Канада, Німеччина у рейтингу? Там не проводять публічних закупівель? Чи все так "запущено" і не прозоро, що ми їх випереджаємо в рейтингах? А то які країни в переліку- такий самий і рейтинг :))
Наталія 2020-08-17 23:35:48
Так приємно що ми у чомусь перші! Це так круто