20.02.2023 Мінекономіки

Щодо застосування електронних каталогів

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

(Мінекономіки)

М. Грушевського 12/2, м. Київ, 01008, тел. (044)200-47-53, факс (044)253-63-71

E-mail: meconomy@me.gov.ua, http://www.me.gov.ua, код ЄДРПОУ 37508596

На № _________ від ________

Органи державної влади,

органи місцевого самоврядування,

установи, організації, підприємства

та інші суб’єкти сфери публічних

закупівель

Щодо застосування електронних каталогів

    Міністерство економіки України як Уповноважений орган, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері публічних закупівель, які в умовах правового режиму воєнного стану набувають критичного значення для забезпечення потреб суспільства, звертається до замовників з пропозицією активніше використовувати електронні каталоги (Prozorro Market) для закупівель типових товарів.

    Так, на виконання вимог Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), Уряд постановою від 12.10.2022 № 1178 (далі - постанова № 1178) затвердив особливості здійснення публічнихu закупівель (далі – Особливості), якими передбачено можливість здійснення закупівлі товарів з використанням електронного каталогу без обмеження граничних вартісних меж.

    Звертаємо увагу, що використання електронного каталогу наразі є альтернативою відкритим торгам, та дозволяє значно спростити та пришвидшити процес придбання, не передбачає моніторингу та оскарження, оскільки кваліфікація постачальника вже здійснена адміністратором каталогу, включаючи встановлення конкретних технічних і якісних параметрів, яким має задовольняти запропонований у каталозі товар.

    Тому в умовах правового режиму воєнного стану, перебоїв з електропостачанням, ускладненнями логістичних поставок, електронний каталог є інструментом для здійснення публічних закупівель у зручний та швидкий, ефективний, простий та прозорий спосіб для замовників.

    Закупівля через електронний каталог здійснюється у короткі строки. Середня тривалість закупівлі через електронний каталог складає 4-9 робочих днів. Користування електронним каталогом для замовників є безоплатним.

    Загальний обсяг закупівель через електронні каталоги перевищив 2,5 млрд грн. Тільки за вересень-грудень 2022 року обсяг угод в Prozorro Market перевищив 1,2 млрд. гривень, а загальна кількість товарів “на поличках” електронного каталогу сьогодні складає 89 тисяч, кількість постачальників – 3000 компаній. Водночас електронний каталог постійно доповнюється новими категоріями.

    Адміністратором електронного каталогу згідно з Законом є централізовані закупівельні організації, що забезпечують формування та супроводження електронного каталогу в електронній системі закупівель на підставі укладеного договору з адміністратором електронної системи закупівель.

    Наразі адміністрування електронних каталогів здійснюють дві централізовані закупівельні організації, а саме:

• Державна установа “Професійні закупівлі” згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 № 846-р (зі змінами) для товарів широкого вжитку;

• Державне підприємство “Медичні закупівлі України” у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1405-р (зі змінами) для медичних товарів та лікарських засобів.

За додатковою інформацією щодо використання електронних каталогів (Prozorro Market) ви можете звертатися також до відповідного адміністратора.

    Докладно про використання електронного каталогу в електронній системі закупівель відповідно до Особливостей, переваги та численні приклади роботи з електронними каталогами (Prozorro Market) ви дізнаєтесь з Гіду, який доступний за посиланням: https://bit.ly/ProzorroMarketGuide

Водночас в лютому 2023 року планується проведення базового тренінгу щодо використання електронних каталогів (Prozorro Market), на який пропонуємо завчасно зареєструватися за формою за посиланням: https://bit.ly/ProzorroMarketWorkshopRegister та вказати запитання, які на вашу думку потребують додаткового висвітлення або роз'яснень.

Заступник Міністра

економіки України                                                                                                        Надія БІГУН


Інна НОВГОРОДСЬКА, 596-68-46

роз'яснення МЕРТУ,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.