Щодо внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" - лист Мінекономіки
Міністерство економіки України, у своєму листі № 3323-04/76642-07 від 28.10.2024 проінформувало, що з 23.10.2024 набув чинності Закон України від 19.09.2024 № 3988-IX “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо забезпечення оприлюднення замовниками у електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво)” (далі – Закон № 3988-IX).
Зворотної дії в часі Закон не має. Проте звертаємо увагу, що абзац шостий і сьомий підпункту 1 пункту 4 розділу I цього Закону, набирають чинності лише через 60 днів з дня набрання чинності цього Закону, тобто з 22.12.2024р.
Закон 3988-ІХ спрямований на забезпечення максимальної відкритості та прозорості інформації про використання публічних фінансів, шляхом оприлюднення інформації про ціни на матеріальні ресурси.
Яких послуг та робіт стосується Закон:
- закупівель послуг з поточного ремонту;
- робіт з нового будівництва;
- реконструкції;
- реставрації;
- капітального ремонту обʼєкта будівництва;
- послуг з поточного ремонту з розробленням проектної документації;
- робіт з будівництва обʼєктів з розробленням проектної документації.
Щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси
Згідно з абзацами другим, третім та четвертим статті 41 Закону невідʼємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту обʼєкта будівництва є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси.
Невідʼємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту з розробленням проектної документації, робіт з будівництва обʼєктів з розробленням проектної документації є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, що долучаються після складання договірної ціни, уточненої (узгодженої) відповідно до затвердженої проектної документації (затвердження проектної документації є обовʼязковим, якщо це передбачено законодавством).
Що необхідно зазначати в документах, які містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси
- найменування матеріального ресурсу (з характеристиками);
- одиниця його виміру;
- кількість;
- відпускна ціна;
- вартість транспортування та заготівельно-складські витрати;
- країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції.
Як відбувається визначення вартості
При визначенні вартості будівництва використовуються кошторисні норми України “Настанова з визначення вартості будівництва” та “Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво”, затверджені наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281.
Визначення вартості будівництва відомість ресурсів до об’єктного кошторису складається за формою, наведеною у додатку 6 цієї Настанови, а визначення вартості будівництва відомість ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва складається за формою, наведеною у додатку 11 цієї Настанови.
Тому ці форми, які містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси та інформацію щодо найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниці його виміру, кількості, відпускної ціни, а також вартості транспортування та заготівельно-складських витрат, можуть зазначатись невідʼємними додатками до договору про закупівлю.
З текстом листа можна ознайомитись нижче
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.