Що робити після перемоги в аукціоні

ДП "Прозорро" 07.03.2018
аукціон договір довідка стаття 17 відсутність судимості ДФС мвс Кваліфікація і оскарження
версія
для друку
На що звернути увагу та як не пропустити строки і подати всі документи вчасно після пермоги в аукціоні

У статті ми розглянемо шлях, який  проходить постачальник після перемоги в аукціоні. На що звернути увагу та як не пропустити строки і подати всі документи вчасно.

Тож, давайте більш детально подивимось на шлях переможця аукціону.

А тепер детально розглянемо ці етапи та Ваші дії на кожному з них.

Перемога в аукціоні

Вітаємо, Ви обійшли своїх конкурентів по ціні та стали переможцем аукціону!

До цього моменту Ви вже подали свою тендерну пропозицію для участі в торгах, а також у потрібний час зайшли в аукціон та перемогли в ньому.

Що ж відбувається далі?

Розгляд пропозиції замовником

Далі закупівля переходить на етап “Кваліфікація переможця” та Замовник починає розгляд Вашої пропозиції. Інформація про те, що закупівля перейшла на цей етап прийде Вам в особистий кабінет на майданчику та/або на електронну пошту.

На цьому етапі Замовник буде перевіряти всі документи, що Ви надали в складі своєї пропозиції та оцінювати їх відповідність вимогам тендерної документації. Пам’ятайте, що всі документи, які вимагались замовником в тендерній документації мали бути подані до закінчення строку подання пропозицій.

Коли Ваша пропозиція знаходиться на розгляді у Замовника, то на порталі prozorro.gov.ua це видно так:

На розгляд Вашої пропозиції у Замовника є 5 робочих днів. Якщо тендер складний і з великою кількістю документів - замовник може продовжити цей строк до 20 робочих днів. Але в такому разі він повинен прикріпити в систему обґрунтування такого довгого розгляду.

У даний період Ви нічого не маєте робити, “м’яч знаходиться на боці замовника”. Але Ви вже маєте подумати про наступний період, тобто про надання оригіналів довідок згідно з статтею 17 Закону і вже можете починати їх замовляти.

Публікація повідомлення про намір укласти договір

Якщо в складі Вашої пропозиції були наявні всі документи, що вимагались тендерною документацією замовника - він приймає Вашу пропозицію. У цей момент система формує повідомлення про намір укласти договір з вами. Як Ви про це дізнаєтесь? Дуже просто. Вам має прийти сповіщення від майдачника.

На порталі prozorro.gov.ua в розділі “Протокол розкриття” навпроти назви Вашої компанії буде написано “Переможець”. І в розділі “Повідомлення про намір укласти договір” теж буде назва Вашої компанії.

Також зверніть увагу на дату та час формування повідомлення про намір укласти договір. Ця дата важлива для Вас, адже саме від цієї дати буде відраховуватись 5 днів, протягом яких Ви маєте надати додаткові документи згідно з статтею 17 Закону.

Надання документів постачальником. Стаття 17 Закону України "Про публічні закупівлі"

Після того, як Ваше підприємство стане переможцем у торгах (буде сформовано повідомлення про намір укласти договір) замовник буде вимагати у Вас надати протягом 5 календарних днів оригінали кількох довідок з уповноважених на їхню видачу органів. Це не забаганка замовника, а вимоги Закону України "Про публічні закупівлі", які замовник має виконувати.

Зазвичай замовники вимагають у переможця тільки 2 довідки (оригінали), а саме:

  • довідка уповноваженого органу про відсутність/наявність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);

Цей документ видається органом ДФС, в якому зареєстроване Ваше підприємство. Довідка видається протягом 5 робочих днів, термін дії її складає 10 календарних днів (термін з якої по яку дату діє довідка зазначений в тексті довідки).

Порядок видачі довідки та форму запиту на отримання довідки Ви можете подивитись в Наказі "Про затвердження Порядку видачі довідки про відсутність заборгованостіз податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів ізборів".

З травня 2017 року завдяки доопрацюванню сервісу “Електронний кабінет платника” ( https://cabinet.sfs.gov.ua) з'явилась можливість отримати довідку з ДФС в електронному вигляді. Використовуючи електронний цифровий підпис (ЕЦП), користувач може надіслати заяву та отримати Довідку в електронному вигляді, яка буде підписана ЕЦП посадових осіб відповідного контролюючого органу. Інформація про те, що довідка може бути подана в електронному вигляді має бути зазначена в тендерній документації замовника.
  • довідка про відсутність не знятої чи непогашеної у встановленому порядку судимості за злочини, вчинені з корисливих мотивів. Зазвичай ця довідка про керівника підприємства та/або особу, що підписувала тендерну пропозицію (якщо підписував не керівник, а інша уповноважена на це особа).

Ця довідка видається уповноваженим органом МВС. Зазвичай час видачі довідки складає від 5 робочих днів. Детальніше про те, де отримати цю довідку, як оформити запит на отримання тощо Ви можете прочитати на сайті МВС за посиланням.

Довідка про несудимість. Як подати запит на отримання довідки про несудимість онлайн

Довідку про несудимість можна замовити та отримати в електронному вигляді через ресурс http:// hsc.gov.ua. Що для цього необхідно зробити:

1. Зареєструватися через Електронний цифровий підпис (фізичної особи) або Bank ID.
2. Заповнити електронну форму, вказавши спосіб отримання:

  • електронний варіант – довідка надійде на вказану у формі заповнення електронну адресу;
  • паперовий варіант – довідку можна забрати у бажаному сервісному центрі МВС.

3. Отримати лист про реєстрацію заявки на отримання довідки. Також, завдяки інформації з цього листа Ви зможете перевірити статус готовності довідки онлайн.

4. Отримати повідомлення про готовність документу, приклад показано на малюнку нижче.

Як Ви могли побачити на скріншотах, довідка була замовлена онлайн 21 лютого2018 р. о 21:36, а отримана на електронну пошту 24 лютого 2018 р. о 21:54. Тобто отримання довідки онлайн зайняла 3 доби.

5. Забрати довідку обраному сервісному центрі МВС пред’явивши документ, що посвідчує особу Представника. Чи завантажити довідку та ЕЦП, що були надіслані сервісним центром МВС на Вашу електронну адресу.

Інформація про те, що довідка може бути подана в електронному вигляді має бути зазначена в тендерній документації замовника. Завантажуючи цей документ в систему (через електронний майданчик), Ви маєте завантажити обидва файли, що Вам прийшли на електронну пошту (довідка та ЕЦП).

Для перевірки достовірності цієї довідки Ви можете зайти на сайт центрального засвідчувального органу. Натиснувши "Оберіть", завантажити обидва файли, що Вам прийшли на електронну пошту. Результат Ви маєте отримати такий, як показано на малюнку нижче.

Обов’язково прочитайте, в якому вигляді* та на яку дату ** мають бути дані довідки (з МВС та ДФС).

*Форму подання таких довідок визначає замовник. Він може просити прикріпити ці довідки в електронному вигляді, надати ці довідки в паперовому вигляді або надати і в тій і в іншій формі. Ненадання довідок, надання їх невчасно або надання не в формі (електронна/паперова), яку вимагав замовник - підстава для відхилення Вашої пропозиції.

**Якщо довідка з ДФС зазвичай вимагається чинна на дату подання (дійсна вона протягом 10 днів), то довідка з МВС не має терміну дії, але замовники зазвичай просять довідку не більше ніж місячної давнини тощо.

Та якщо Ви вже перемогли в аукціоні і певні, що в Вашій тендерній пропозиції були всі документи, що вимагав замовник, то починайте готувати запити в наведені вище органи, адже отримання цих довідок займе певний час.

Зверніть увагу, перелік документів, що наведений вище не є виключним ізамовник може вимагати якісь інші документи або ж навпаки, припроведенні допорогової закупівлі може не вимагати якісь з тихдокументів, що перераховані вище.

Готуйте свою тендерну пропозицію ретельно і тоді відхилення Вам не загрожує ;)

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.

Можливо, вас також зацікавить:
Як проходить аукціон в Прозорро
Замовнику 23.08.2017
Особливості проведення аукціону в системі Prozorro.
Оскарження результатів тендеру
Замовнику 16.07.2019
Коли можна подати скаргу і що робити замовнику в разі отримання скарги?
Аукціон для Постачальників
Постачальнику 19.12.2017
Все, що Постачальнику необхідно знати про аукціон
Більше статейПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом