10.02.2020 Оксана Груба

Prozorro Market для Постачальника

Інформація для Постачальника про використання Prozorro Market

Електронний каталог “Prozorro-market” (e-каталог) – систематизована база актуальних пропозицій товарів Постачальників. Ця база формується та наповнюється адміністратором (централізованими закупівельними організаціями) e-каталогу в електронній системі закупівель.

Для Постачальника вигідно розміщувати товари на Prozorro Market, тому що це економія ресурсів – не потрібно витрачати час на підготовку документів, кваліфікацію, аукціон на кожен новий тендер. Також просто та зручно – достатньо лише один раз пройти кваліфікацію, а далі лише чекати на замовлення й відправляти їх за вказаною адресою. Це ринок в мільярди гривень – державні замовники все більше використовують Prozorro Market через його зручність і наразі попит суттєво перевищує пропозицію. 

Щоб продавати свої товари через Prozorro Market Постачальнику потрібно:

– Обрати категорію за 4 знаком ДК 021:2015 та пройти кваліфікацію у Адміністратора (фармацевтика – Медичній закупівлі, товари широкого вжитку – Професійні закупівлі) 

–  Зареєструватись на одному з майданчиків 

– Отримати повідомлення про включення в реєстр кваліфікованих постачальників

–  Опублікувати цінові пропозиції і приймати замовлення

Постачальнику товарів необхідно надавати такий перелік документів:

Заяву-приєднання до участі в проекті, (можете ознайомитись тут) установчі документи юридичної особи та документи, які підтверджують повноваження службової (посадової) особи, довідку про наявність досвіду постачання аналогічного товару (із обов‘язковим зазначенням номерів видаткових накладних та дат постачання товарів) та Видаткові накладні, завізовані сторонами, які підтверджують факт постачання товарів у період протягом поточного року та/або попереднього звітного року та на які є посилання у довідці.

Скільки коштує участь у е-каталозі?

Адміністратор проводить кваліфікацію безкоштовно.Безпосередньо участь у каталозі також безкоштовна. Комісія за успішні замовлення через електронний каталог «Prozorro Market» становить 5% від вартості замовлення. Цю комісію стягує електронний майданчик, яким Постачальник користується. До введення тарифу 5% цей інструмент майже рік працював безкоштовно. 

Prozorro Market – це класичний канал продажу товарів, тільки у сфері публічних закупівель. На українському ринку електронної торгівлі розмір комісії, яку сплачує постачальник, сягає від 2 до 20% від суми укладених угод. Натомість як тариф для Prozorro Market складає лише 5%. У цю суму закладені технічна та клієнтська підтримка, приведення у каталог замовників, супровід великої кількості категорій та товарів, проведення кваліфікації постачальників, оновлення цін, інформаційні розсилки щодо нового асортименту, навчання замовників, покращення їх користувацького досвіду тощо.

Можна навести статистику, за якою дуже гарним показником є, коли постачальник виграє приблизно 30% тендерів. В інших випадках він просто платить за участь. Не складно підрахувати, скільки витрачається за нерезультативні участі у державному аукціоні. Натомість, тут йде оплата лише за фактичні договори.

постачальник, е-каталог, законодавство, допорогові закупівлі,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.