Питання-відповідь від Радника у квітні 2025
Якщо в умовах тендерної документації, у проєкті договору про закупівлю, визначено, що ціна є динамічною, чи можна після підписання договору про закупівлю внести зміни та зазначити замість динамічної ціни тверду? Про (не)правомірність зміни твердої ціни на динамічну в договорі про закупівлю читайте далі.
Питання:
У проєкті договору зазначено, що ціна є динамічною, зараз на стадії підписання. Чи можна в договір (відкриті торги) після підписання внести зміни й зазначити замість динамічної ціни тверду?
Відповідь:
Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, зокрема за результатами електронного аукціону. При цьому пунктом 18 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), передбачений перелік випадків, коли відповідні зміни допускаються, а саме: в разі визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки.
Водночас у підпункті 2 пункту 21 Особливостей визначено, що договір про закупівлю є нікчемним у разі укладення договору про закупівлю з порушенням вимог пункту 18 Особливостей.
Водночас пунктом 19 Особливостей визначено виключний перелік випадків, коли можна вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 або 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) Особливостей, та цей пункт також не дозволяє змінити динамічну ціну на тверду.
Крім того, відповідно до постанови Кабміну від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» (далі — Постанова № 668) істотні умови — умови договору, визнані істотними за законом і необхідні для договорів підряду в будівництві, а також умови, щодо яких на вимогу однієї зі сторін досягнуто згоди.
При цьому Постанова № 668 визначає, що істотною умовою договору підряду є договірна ціна.
Отже, виходячи з наведеного, після підписання договору динамічну ціну не можна змінити на тверду ціну.
Читайте також « Укладання договору про закупівлю, який відрізняється від змісту тендерної пропозиції: практика ДАСУ» .
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.