30.11.2023 Офіс підтримки змін у системі МОУ

Огляд змін до Наказу Міністра оборони України №81 від 29.03.2021року

Для Замовників у сфері оборони

Огляд змін до Наказу Міністра оборони України №81 від 29.03.2021  року

«Про затвердження Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту»

19.10.2023 року набрав чинності наказ Міністра оборони України від 29.09.2023  № 571 «Про затвердження Змін до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту». Загальний порядок списання визначений Наказом Міністра оборони України №81 від 29.03.2021 року №81 «Про затвердження Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту» (далі Порядок). Цим Порядком встановлено єдиний механізм списання військового майна.

Зміни стосуються зокрема і списання безпілотних літальних апаратів, однак слід звернути увагу що мова йде про БПЛА призначені або переобладнані для знищення цілі. Порядок списання безпілотних літальних апаратів визначений Розділом VI (Особливості списання деяких видів військового майна).

Списання безпілотних літальних апаратів, призначених або переобладнаних для виконання спеціальних завдань зі знищення цілі, знищених (втрачених) та витрачених на стрільбах (навчаннях) проводиться на підставі акта про проведення пуску (запуску) Додаток №1, з додаванням до нього акта якісного (технічного) стану Додаток №2.

Списання безпілотних літальних апаратів і безпілотних водних (плаваючих) комплексів, призначених або переобладнаних для використання як хибної цілі або виконання спеціальних завдань зі знищення цілі, (використаних) у ході воєнних (бойових) дій (відсічі збройної агресії), антитерористичних операцій, операції Об’єднаних сил, міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки проводиться на підставі акта про проведення пуску (запуску) у ході бойових дій з додаванням до нього акта якісного (технічного) стану.

Акт про проведення пуску (запуску) затверджується командиром військової частини, на обліку якої знаходяться, безпілотні літальні апарати. Під час проведення стрільб на полігонах акти про пуски погоджуються начальником полігона (його заступником).

Для безпілотних літальних апаратів додатково додаються акти технічного стану, які складаються перед пусками. Додаток №3.

На що варто звернути увагу?

Новий Порядок списання може бути застосований з урахуванням наданих командирам військових частин відповідних повноважень щодо списання певної номенклатури майна, а також в рамках допустимих вартісних меж, виражених в неоподаткованих мінімумах. Слід зазначити що серед позитивних змін було також розширено повноваження командирів військових частин щодо списання певних категорій майна, та збільшено порогові суми за умови не перевищення яких командири військових частин можуть самостійно списувати майно. Детальніше про повноваження та вартісні межі зазначено в додатках 9-10 до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту.

Нижче у вигляді таблиці наводимо довідкову інформацію про зміни в частині наданих командирам військових частин повноважень, та збільшення граничних сум на списання майна.

Тепер розберемо детальніше як виглядає процес списання БПЛА.
Одразу варто повторно зазначити, що за новим Порядком списання можна списувати лише ті БПЛА, які призначені або переобладнані для виконання спеціальних завдань зі знищення цілі. 
Таким чином, новий порядок списання розповсюджується тільки на ті БПЛА, експлуатація і застосування яких не передбачає їх повторного використання. 
У військовій частині у відповідності має бути визначений склад комісії щодо списання майна, та складання актів проведення пуску.

Алгоритм дій:
  • Командир роти віддає наказу екіпажу FPV-дронів на знищення ворожого танка противника;
  • Комісія визначена командиром військової частини, складає акт проведення запуску FPV-дрона у ході бойових дій;
  • Екіпаж FPV-дронів знищує танк, використовуючи для цього дрон;
  • FPV-дрон використаний для знищення цілі списують за Актом якісного (технічного) стану на підставі Акту про про проведення пуску у ході бойових дій.
Також слід звернути увагу що абзацом 3, пункту 3, розділу VI Порядку списання, додатково визначено що для безпілотних літальних апаратів та безпілотних водних (плаваючих) комплексів додатково додаються акти технічного стану, які складаються перед пусками.

наказ, для потреб оборони,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.