Інструкція для новачків по роботі модуля аналітики BI Prozorro
Як перевірити, що купують на Prozorro
Чи знаєте ви, що взагалі закуповують у вашому місті чи селі? Можливо, хочете дізнатися більше про тендери певного органу влади? Подивіться у модулі аналітики BI Prozorro від Transparency International Ukraine. Це безкоштовний та доступний інструмент, з яким ви можете аналізувати всю інформацію про публічні закупівлі в Україні.
Розповідаємо як це зробити.
Зайдіть у модуль аналітики за посиланням bi.prozorro.org та оберіть лист “Етап закупівель (2022-2023)”. Усі відображені в ньому закупівлі здійснювалися протягом двох років.
Перейдіть на лист “Організатори”.
Праворуч у листі, що відкриється, натисніть на відбір “Місто організатора” – впишіть назву свого населеного пункту та натисніть enter. Затвердіть вибір, натиснувши ✔️.
Ліворуч з'явиться список організаторів тендерів в обраному населеному пункті.
Можете натиснути на назву конкретного організатора та підтвердити свій вибір ✔️, що з’явиться, або не обирати жодного. Детальна інформація про закупівлі організаторів міститиметься в листі “Тендери/Лоти (2022-2023)”. Переходьте на нього, натиснувши у правому верхньому кутку на “Листи” (“Sheets” англійською мовою).
Відібрати організаторів для аналізу їхніх закупівель можна й у цьому листі – у відборі внизу праворуч. Радимо шукати організаторів за кодами ЄДРПОУ – їх можна легко загуглити.
Коли знайдете тендер, що зацікавить – тисніть “Лот” з посиланням на нього.
Ви перейдете на сторінку тендера на prozorro.gov.ua та одразу побачите очікувану вартість і тип процедури закупівлі (наприклад, “закупівля без використання електронної системи” означатиме, що замовник не проводив конкурентний тендер та уклав прямий договір).
Далі можна переглянути документи з детальною тендерною документацією, яку завантажив замовник.
Після того зазначатиметься, хто брав участь в тендері та які цінові пропозиції подавали. В разі завершення тендеру ви знайдете в кінці сторінки назву переможця та зможете завантажити укладений договір.
Якщо тендер вас збентежить, наприклад, через зависоку ціну або сам предмет закупівлі – зверніться до організатора тендеру за роз’ясненням.
Ви також можете розповісти про знайдений тендер у соціальних мережах, додавши посилання на закупівлю. Так кожен охочий з вашої громади зможе дослідити її й разом з вами розпитати місцеву владу про доцільність її здійснення.
Якщо вважаєте, що натрапили на цілу корупційну схему в закупівлях – радимо ознайомитися з антикорупційною інструкцією з перевірки закупівель на Prozorro.
Пам’ятайте – Ви та ваші друзі, колеги, знайомі теж можете впливати на закупівлі громади. Зрештою саме громадський розголос зупинив закупівлю барабанів в укриття Києва та змусив владу Ківерців відмовитися від ремонту стадіону.
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.