01.05.2025 Ірина Литвинчук

Електронні шаблони договорів в системі Prozorro

Як використати електронний договір в системі Prozorro

Один із ключових напрямів розвитку електронної системи закупівель сьогодні — стандартизація та цифровізація договорів. Докладніше — у статті нижче.

Електронний договір

Із 20 лютого замовники можуть використовувати електронний договір у системі Prozorro. Це — важливий крок на шляху цифровізації закупівель, зокрема інтеграції з електронним документообігом. Електронний договір не потребує паперових носіїв чи фізичних підписів — сторони використовують кваліфіковані електронні підписи.

Правила укладення та виконання електронних договорів визначені законодавством України, зокрема Законом " Про електронні документи та електронний документообіг" та Законом " Про електронний підпис".

Як використати електронний договір в системі Prozorro

Використання електронного договору в системі є опціональним. Під час створення конкурентної процедури закупівлі замовник може обрати формат договору, який планує використовувати.
На цьому етапі доступні два варіанти:
1. Завантажити власний проєкт договору — у такому разі замовник не використовує електронний договір. Цей варіант показано на зображеннях нижче.


2. Обрати електронний проєкт договору — для цього замовник зазначає відповідну позначку на майданчику. Як саме це виглядає — показано на наступних зображеннях.







Після оголошення процедури система формує електронний проєкт договору з незаповненими полями, які стосуються переможця. Після обрання переможця система автоматично генерує той самий шаблон договору, заповнюючи його відповідними даними про постачальника, предмет закупівлі, адресу, вартість та кількість товару тощо.

Як виглядає електронний проєкт договору на порталі Prozorro — дивіться нижче.

В яких закупівлях можна скористатись електронним договором

Під час здійснення закупівлі товарів у наступних видах закупівель:
  • Відкриті торгиз особливостями;
  • Відкриті торги;
  • Євроторги;
  • Спрощена закупівля;
  • Запит пропозицій постачальників;
  • Торги за правилами організатора;
  • Тендер.

У яких кодах ДК товарів наявний електронний договір:

Якщо замовник обирає електронний проєкт договору, система автоматично пропонує шаблон відповідно до зазначеного коду ДК закупівлі.
Універсальний шаблон — це договір, який замовник може використати під закупівлю іншого, не зазначеного з переліку вище, товару. 

Висновки:

Електронізація залишається одним із ключових напрямів розвитку системи закупівель. Наразі цей функціонал не є обов'язковим для застосування. Водночас його використання не створює для замовника додаткових зобов’язань.
Якщо запропоновані нами шаблони вас повністю влаштовують, це хороша можливість використати їх під час проведення закупівлі.
Навіть обравши електронний договір, замовник може роздрукувати сформований системою PDF-файл, підписати його фізично та завантажити скан до системи. Тобто наразі електронний договір не обов’язково має підписуватись виключно електронним підписом.
електронізація, договір, договір про закупівлю, шаблон,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.