Звіт про укладений договір. Відповіді на запитання
Як Ви знаєте, звіт про укладений договір є неконкурентною процедурою закупівлі, яка відбувається поза системою Prozorro з обов'язковою публікацією в системі основної інформації про проведену закупівлю в формі звіту.
За своєю суттю звіт про укладений договір є альтернативою допороговій закупівлі та закупівлі через Prozorro Market. Детальнішу інформацію про Звіт можете прочитати в статті Звіт про укладений договір.
А ми поки зібрали Ваші запитання щодо публікації звіту про укладений договір і з задоволенням відповідаємо на них:
Запитання:
Чи можна публікувати звіт про укладений договір в системі не відразу, а через кілька днів?
Відповідь:
Ні, звіт потрібно публікувати відразу. Відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Тобто, якщо Ви сьогодні уклали договір, то опублікувати звіт можна сьогодні та завтра. (зауважте, йдеться про календарні, а не робочі дні)
Запитання:
Скажіть, будь ласка, хочемо провести закупівлю товару на суму 100 тисяч. Чи обов'язково нам застосовувати звіт про укладений договір?
Відповідь:
Коли вартість закупівлі товару за рік не перевищує 200 тисяч, Ви маєте право окрім звіту про укладений договір провести допорогову процедуру закупівлі або скористатися Prozorro Market.
Запитання:
Вітання! Нещодавно дізналися, що міська рада зробила розпорядження про те, що усі підпорядковані підприємства мають проводити допорогові процедури закупівлі через Prozorro Market замість укладення прямих договорів та публікації по них Звітів. Чи можливо це?
Відповідь:
Так. Такі рішення можуть ухвалювати органи місцевого самоврядування. До прикладу, таку постанову видала Київська облдержадміністрація.
Запитання:
Були проведені відкриті торги на закупівлю капітального ремонту. Під час виконання договору виникла необхідність у виконанні додаткових будівельних робіт на суму менше 1,5 млн. гривень. У такому разі публікуємо звіт про укладений договір чи проводимо переговорну процедуру?
Відповідь:
У Вашому випадку потрібно проводити переговорну процедуру. Згідно з пунктом шостим другої частини статті 35 ЗУ«Про публічні закупівлі» переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі необхідності проведення додаткових будівельних робіт, не зазначених у початковому проекті, але які стали через непередбачувані обставини необхідними для виконання проекту за сукупності таких умов: договір буде укладено з попереднім виконавцем цих робіт, такі роботи технічно чи економічно пов’язані з головним договором; загальна вартість додаткових робіт не перевищує 50 відсотків вартості головного договору. Тобто також залежить, чи ця Ваша додаткова сума будівельних робіт не перевищує 50 відсотків від вартості головного договору.
Але якщо цю закупівлю Ви не могли передбачити, сума є допороговою і це є іншим предметом закупівлі, можна укласти звіт про укладений договір.
Запитання:
На одному об'єкті виконується капітальний ремонт покрівлі на суму 2 млн. після проведеного тендера. На цей об'єкт додатково виділяють 400 тис. грн для проведення капітального ремонту їдальні, проекти та різні експертизи. Чи можна укласти договір та опублікувати звiт про договір на капітальний ремонт їдальні?
Відповідь:
Так, потрібно укласти договір та опублікувати звіт, тому що є додатково виділені кошти.
Коментарі