10.04.2020 ДП "Прозорро"

Перевірити Замовника: де та як

Якщо Ви вже обрали конкретний тендер і хочете взяти в ньому участь, варто поглянути на замовника більш детально.

Дізнайтесь більше про Замовника, щоб оцінити ризики

Якщо Ви вже обрали конкретний тендер і хочете взяти в ньому участь, непогано було б подивитись на замовника “поближче”. Зараз існує велика кількість додаткових сервісів, які дають Вам таку можливість.

Давайте розглянемо декілька основних, а саме:

- портал Dozorro - на якому можна дізнатись, як постачальники відгукуються про обраного Вами замовника

- сервіс.007 - на якому можна перевірити оплати замовника по тендерних договорах.

Портал Dozorro: як перевірити Замовника

Dozorro - це онлайн-платформа (портал), де будь-хто може надати зворотній зв’язок державному замовнику чи постачальнику, суспільству чи правоохоронним органам щодо проведеної процедури закупівлі. Крім того,  даний портал покликаний допомогти у захисті інтересів того чи іншого постачальника шляхом інформування про можливі шляхи оскарження та підготовки звернень до правоохоронних та контролюючих органів.

Велика кількість негативних відгуків на замовника на Dozorro є тривожним дзвіночком, проте, не вказує на те, що замовник точно вчинив неправомірні дії. Для того, щоб дізнатись інформацію про замовника зайдіть на портал Дозорро за посиланням: https://dozorro.org/reviews та в рядок “замовник” введіть код ЄДРПОУ замовника по якому бажаєте знайти інформацію (приклад на картинці).

Відгуки на замовника

У результатах пошуку Ви зможете побачити, скільки разів на замовника залишали відгуки, переглянути ці відгуки, подивитись відповіді замовника на відгуки та реакцію громадських організацій на таку ситуацію.

Окрім цього, почитавши відгук та подивившись умови тендеру Ви можете самостійно оцінити хто правий в тій чи іншій ситуації.

Умови оплати: коли Ви отримаєте свої гроші

У багатьох існує стереотип, що державні підприємства чи органи державної влади платять з великими затримками, саме тому багато підприємств не бажають брати участі в тендерах. Але ми розвінчаємо цей міф завдяки сервісу.007, що є на сайті prozorro.gov.ua.

Як зрозуміти, чи вчасно платить замовник, у торгах якого Ви хочете взяти участь, своїм контрагентам? Для цього необхідно зробити кілька кроків:

Зайдіть на сайт prozorro.gov.ua

У рядку пошуку оберіть кілька фільтрів, а саме:

Замовник - введіть код ЄДРПОУ замовника, що Вас цікавить;

Статус закупівлі - “Завершена”;

Дата - оберіть дати торгів, що відбулись не менше ніж 4-5 місяців тому, по яких найімовірніше вже виконані зобов’язання.

У результаті пошуку Вам буде показано закупівлі за фільтрами, що Ви обрали, як на малюнку нижче.

Перевірити, чи платить замовник

Ми відфільтрували завершені закупівлі Київського міського пологового будинку № 2, які відбулись з 01.06.2017 по 30.06.2017 року й тепер можемо побачити, що за обраний період їх було 13.

Натискаємо на першу ж закупівлю, яку було знайдено в результаті пошуку. Переходимо в кінець сторінки оголошення про закупівлю, у розділ “Укладений договір”. Далі натискаємо на напис “Перевірити оплати” і Вам у новій вкладці відкриється сайт з інформацією про оплати, як це показано на малюнку нижче.

Як подивитися оплати по тендеру

Тож, що нам дає інформація з цього сайту? Видаткова накладна переможця торгів була виписана 28.07.2017  року, а оплата була проведена 03.08.2017 року, тобто між поставкою товару та оплатою пройшло менше тижня.

Даний сервіс показує тільки оплати, які організація здійснює через Казначейство. Якщо оплата за товар здійснювалась за кошти підприємства, то вона на порталі не відображатиметься.


моніторинг, дозорро, договір, замовник, дксу, планування,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.