17.09.2024 ДП "Прозорро"

Верховна Рада схвалила проєкт закону “Про публічні закупівлі”

Про законопроєкт №11520

Сьогодні  Верховна Рада України підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт №11520 про нову редакцію закону «Про публічні закупівлі». «За» проголосували 289 депутатів. Цей документ наближає законодавство України до норм ЄС та вдосконалює процес публічних закупівель в умовах післявоєнного відновлення країни. 

Замовникам нададуть можливість проводити закупівлі в межах динамічних систем закупівель. Це різновид відкритої рамкової угоди, до якої постачальники зможуть долучатися протягом всього періоду її дії. Вона застосовуватиметься для закупівель товарів із виключно постійним ринком і полегшує кваліфікацію учасників при повторюваних закупівлях в її межах. Таким чином для замовників спрощуються закупівлі, в яких виникає постійно повторювана потреба. Проведення спільних закупівель дозволить закуповувати з однаковими результатами для всіх замовників, що її ініціювали.

Натомість у відкритих конкурсах пропозиції зможуть подавати будь-які особи, що відповідатимуть кваліфікаційним вимогам таких конкурсів. Найкращі пропозиції обиратимуть спеціально сформовані комісії. Цей інструмент спрямований передусім на проведення більш прозорих закупівель відбудови України.

Головна мета законопроєкту — продовжити адаптацію системи закупівель до законодавства ЄС, запровадити гнучкі інструменти закупівель для повторюваних потреб, розвивати соціально відповідальний бізнес, та надати преференції ветеранським бізнесам та підприємствам, що наймають людей з інвалідністю.

Також у проєкті Закону вводиться нова процедура закупівель – процедура інноваційного партнерства. Вона передбачає укладання договору на розробку унікальних товару, послуги або роботи з їхньою подальшою публічною закупівлею. Відбір кандидатів у такій закупівлі здійснюватиметься за кваліфікаційними критеріями.

Серед інших важливих норм, що пропонує Проєкт:
  - можливість подачі тендерних пропозицій з альтернативними характеристиками ;
  - зміна вартісних порогів;
  - розширення випадків використання Prozorro Market;
  - введення електронних контрактів;
  - можливість закупівлі товарів, послуг та робіт в межах одного тендеру;
  - опціональність проведення електронного аукціону.

Закон України про публічні закупівлі, законопроєкт, зміни до закону,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.