Лакофарбові матеріали
Нецінові критерії
Замовник може вибрати альтернативний метод оцінки пропозицій, замінюючи традиційний критерій "ціна" на приведену ціну разом з іншими оціночними критеріями, зокрема застосування заходів щодо охорони навколишнього середовища, що стосуються предмета закупівлі. Загальна питома вага нецінових критеріїв не може перевищувати 30%. Це визначено в пункті 3 статті 29 Закону України "Про публічні закупівлі".
Приведена ціна - це ціна, яку вказує постачальник у тендерній пропозиції та яка розрахована з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною замовником у тендерній документації. Інформацію про застосування нецінових критеріїв та їх питому вагу замовнику слід вказати не лише при заповненні форми оголошення про проведення процедури закупівлі, але й у самій тендерній документації.
Формула розрахунку приведеної ціни
Приведена ціна = ціна пропозиції/ коефіцієнт корекції (КК)
КК = 1 +(F1+F2+...+Fn)/ PV,
де:
КК – безпосередньо коефіцієнт корекції
F1-Fn – значення кожного нецінового критерію, який обрав постачальник
PV – вага критерію «Ціна»
Коефіцієнт корекції за формулою розраховується системою автоматично. Ви бачите вже скореговану, приведену ціну, яка розрахована на основі обчисленого коефіцієнта корекції та відображена для перегляду. Щоб краще розуміти, як саме розраховується ціна пропозиції з урахуванням нецінових критеріїв, ознайомтесь з практикою, де можна наочно оцінити, наскільки привабливою залишиться пропозиція постачальника або виконавця з урахуванням визначених вами критеріїв.
Нецінові критерії – професійно про закупівлі (відео огляд)
Питому вагу кожного нецінового критерію та їхню кількість замовник визначатиме самостійно. Наведені вимоги до екологічних характеристик варто застосувати як нецінові критерії замість вимог технічних специфікацій, якщо замовник не впевнений у тому, що:
- на українському ринку є належні конкурентні умови на продукцію, що відповідає встановленим вимогам;
- ціна на таку продукцію (більша, менша чи така сама як середня ринкова) дозволить здійснити закупівлю в межах передбачених бюджетних видатків;
- є постачальник такої продукції, який відповідатиме іншим критеріям технічних специфікацій тощо.
Приклад формулювання показника нецінового критерію
Лакофарбові матеріали [назва категорії згідно з кодом CPV] мають сертифікат відповідності вимогам екологічних критеріїв для лакофарбових матеріалів згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 Екологічні марковання та декларації. Екологічне марковання типу I. Принципи та процедури (ISO 14024:2018, IDT).
Можливі опції та рекомендована питома вага кожного з варіантів:
- ні – 0%
- не менш ніж 50% від загальної кількості – 5%
- не менш ніж 80% від загальної кількості – 10%
Підтвердження відповідності встановленим вимогам
1) Специфікація лакофарбових матеріалів в якій зазначені номера сертифікатів відповідності згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT) (за наявності).
2) Розрахунок відсотку від загального об’єму поставки лакофарбових матеріалів, продуктів які мають сертифікат відповідності вимогам екологічних критеріїв згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT).
3) Копії сертифікатів відповідності лакофарбових матеріалів встановленим екологічним критеріям згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT), виданих акредитованими органами.
Також однією з вимог нецінового критерію при закупівлі послуг чи робіт може бути застосована вимога про відповідність засобів, виробів чи матеріалів вимогам стандартів екологічного маркування І типу.
Приклад формулювання показника нецінового критерію при замовленні ремонтних робіт
Лакофарбові матеріали [назва категорії згідно з кодом CPV], які будуть застосовані для виконання ремонтних робіт, мають сертифікат відповідності вимогам екологічних критеріїв для лакофарбових матеріалів згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 Екологічні марковання та декларації. Екологічне марковання типу I. Принципи та процедури (ISO 14024:2018, IDT).
Можливі опції і рекомендована питома вага кожного з варіантів:
ні – 0%
не менш ніж 50% від загального об’єму – 5%
не менш ніж 80% від загального об’єму – 10%
Підтвердження відповідності встановленим вимогам
1) Специфікація лакофарбових матеріалів, що будуть використовуватись для виконання ремонтних робіт на період дії договору, із зазначенням номерів сертифікатів відповідності згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT) (за наявності).
2) Розрахунок відсотка від загального об’єму лакофарбових матеріалів, які будуть використовуватись для виконання ремонтних робіт, продуктів, які мають сертифікат відповідності вимогам екологічних критеріїв згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT).
3) Копії сертифікатів відповідності лакофарбових матеріалів встановленим екологічним критеріям згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 (ISO 14024:2018, IDT), виданих акредитованими органами.
4) Копії договорів на постачання лакофарбових матеріалів, що мають сертифікати відповідності екологічним критеріям згідно з ДСТУ ISO 14024 (ISO 14024, IDT).
Коментарі
До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.