21.07.2020 Оксентія Груба

Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель: відповідаємо на ваші запитання

запитання-відповідь щодо Звіту

Нагадаю: Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи — це неконкурентна процедура закупівлі, сума якої не перевищує 50 тисяч гривень, яка відбувається поза системою Prozorro з обов'язковою публікацією в системі основної інформації про проведену закупівлю в формі звіту. Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи, зафіксований у частині 3 статті 3 нової редакції Закону. 

Згідно з Законом, Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити таку інформацію:

  • дата укладення та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг);

  •  найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;
  •  найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг, з яким укладено договір про закупівлю;
  • ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  •  місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону;
  •  назва предмета закупівлі;
  • кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  •  ціна та строк виконання договору

Перейдімо до відповідей на запитання щодо цієї теми.

Закупівлі до 50 тисяч в Положенні

Якщо закупівлями до 50 тисяч буде займатись ТК, це потрібно в положенні про ТК прописати чи окремим документом? 

Закупівлі до 50 тисяч може проводити ТК. Зручніше це прописати в Положенні про ТК. Але можна і створити окреме положення, на ваш розсуд. 

Звіт чи спрощена закупівля?

Підкажіть, як бути: на початок року по коду ДК було заплановано 75000,00 грн, було розміщено звіт про укладені договори за старою редакцією. Зараз виникла незапланована закупівля за тим же кодом ДК на суму 5000,00 грн. Що робити? Можно через звіт провести закупівлі? Чи обов'язково спрощену закупівлю проводити? 

Якщо це у вас додаткова потреба, яку ви не могли передбачити, то можна провести звітуванням. 

Чи прикріпляти скан договору

 Чи правда, що необов’язково прикріпляти скан договору при опублікуванні Звіту? Відповідно до п.10 ст.10 Закону договір про закупівлю та всі додатки до нього - оприлюднюються протягом трьох робочих днів з дня його укладання? Якого договору це стосується?

Договір, що укладений без використання електронної системи закупівель не є договором про закупівлю в розумінні Закону.

 Підкажіть, в мене є договір на суму 20000 тис гривень, я його вношу в плани закупівель, вибираю звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель і повторно в закупівлі не вношу, я так розумію?Договір залишається тільки в плані?

Ні. Обов'язково потрібно опублікувати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Завантаження копії договору

Чи необхідно до звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи (ціна договору до 50,0 тис.грн) довантажувати в систему копію договору, якщо так, то якою статтею Закону це передбачено?

Статтею 3 нової редакції Закону передбачається, що у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов'язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

При цьому перелік інформації, яку обов’язково повинен містити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, визначено частиною третьою статті 3 Закону.

Таким чином, завантаження в електронну систему закупівель договору або іншого документа, що підтверджує придбання товару (товарів), робіт або послуги (послуг), у разі оприлюднення замовником звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, Законом не передбачено.

Звіт на підставі видаткової

Згідно з Законом замовники мають публікувати Звіт про договір про закупівлю, який укладений без використання електронної системи закупівель (тобто коли здійснюються закупівлі товарів та послуг починаючи від 1 коп. до 50 тис.). Чи підпадають під поняття договір про закупівлю – рахунки-фактури,  фіскальні чеки, квитки на поїзд і т.д., адже деякі товари на невеликі суми можуть купуватися на підставі цих  документів. Чи потрібно про це звітувати у вигляді Звіту про договір про закупівлю ?

Якщо ви здійснюєте закупівлю без укладання договору, то можна зробити звіт на підставі видаткової тощо. Адже ця закупівля є у вас в річному плані, ви витрачаєте державні кошти, а значить звіт має бути. У вас же по комунальних укладений договір, а значить проведена процедура закупівлі, там не потрібні звіти про договори про закупівлю.

Також ознайомитись з іншими запитаннями та відповідями на них можна за покликанням: Звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Відповіді на запитання. 

звіт, Закон України про публічні закупівлі,

Коментарі

Мари 2020-07-23 12:49:13
Питання до автора консультацій. Уточніть, шо ви мали на увазі, коли відповідали тема: Звіт на підставі видаткової питання: Згідно з Законом замовники мають публікувати Звіт про договір про закупівлю, який укладений без використання електронної системи закупівель (тобто коли здійснюються закупівлі товарів та послуг починаючи від 1 коп. до 50 тис.). Чи підпадають під поняття договір про закупівлю – рахунки-фактури, фіскальні чеки, квитки на поїзд і т.д., адже деякі товари на невеликі суми можуть купуватися на підставі цих документів. Чи потрібно про це звітувати у вигляді Звіту про договір про закупівлю ? відповідь: Якщо ви здійснюєте закупівлю без укладання договору, то можна зробити звіт на підставі видаткової тощо. Адже ця закупівля є у вас в річному плані, ви витрачаєте державні кошти, а значить звіт має бути. У вас же по комунальних укладений договір, а значить проведена процедура закупівлі, там не потрібні звіти про договори про закупівлю. Ви пишите у відповіді про укладений комунальний договір ( в запитанні про саме відсутність договору і наявну видаткову накладну); пишите про проведену процедуру (закупівля до 50 тис. грн.). без договору не можна зробити закупівлю та відзвутуватися???
Галина Галина 2020-07-22 15:20:53
Дякую за допомогу. Помогли як завжди
Вікторія 2020-07-22 10:21:37
Доброго дня! Підкажіть, якщо в нас була закупівля меблів по коду ДК 39140000-5 -Меблі для дому на суму 34 320 грн, 39130000-2 офісні меблі на суму 121052 грн, 39170000-4 - магазинні меблі на суму 28286 грн, разом сума 183 660 грн. Що в такому випадку робити, якщо виділили ще 60 тис. грн. на меблі, проводити спрощену закупівлю чи тендер? Чи сумуються в такому випадку ДК коди?
Христина 2020-07-22 09:16:36
Реставрація вхідних дверей з очікуваною вартістю 13тис грн можна рахувати новим об'єктом по роботах. На рік по коду 45450000-6 вже перевищило 50тис грн
Марія 2020-07-21 15:52:02
Добрий день. Чи портібний протокол Тендерного комітету про затвердження звіту про укладений договір без використання електронної системи? При цьому, протокол ТК про внесення змін до Річного плану та його завтердження - є!!
Александр 2020-07-24 10:14:21
Марія, робіть. Гірше не буде. У будь-якому випадку наявність протоклу краще ніж його відсутність.
Марія 2020-07-24 10:36:06
Александр, от я не впевнена( До того ж, що писати в протоколі, якщо ТК або УО не приймають одних рішень щодо укладення договору, а звіт формується автоматично системою. В документальному вигляді жодного зразка звіту (затвердженого формуляра) - не має. ТК не відповідає за його формування. От і питання, що затверджувати і чи потрібно???
Александр 2020-07-30 13:19:14
Марія, у Вашому питанні мова йшла саме про звіт про укладений договір без використання електронної системи, оприлюдненням якого займається ТК або УО (далі візмемо за основу ТК). Форма такого звіту була затверджена наказом 490 - "форма звіту про укладені договори". Якщо Вам потрібен документальний зразок (затверджений формуляр) - роздрукуйте зазначену форму. З 17.07.2020 наказом 1082 наказ 490 втратив чинність, натомість електронна система дозволяє оприлюднювати звіт тільки за цією формою, так як іншого поки нічого немає. ТК дійсно не відповідає за формування звіту, але відповідає за унесення наявної інформації до електронної системи закупівель. Простою мовою - звіт формується системою за наданою замовником інформацією. Що писать у протоколі? Затверджувати нічого не потрібно, але як варіант - Розглянули: наявну інформацію для оприлюднення звіту. Висновки: наявна інформація відповідає річному плану закупівель, є повною та своєчасною для оприлюднення звіту згідно ст.10 Закону. Вирішили: оприлюднити звіт шляхом унесення наявної інформації в обовязкові поля форми звіту в електронній системі закупівель. Якщо питаєте що таке "наявна інформація" - це вже укладений договір. Саме з умов цього договору Ви берете інформацію для звіту. На практиці умов укладеного договору не достатньо. Договір може не містити інформацію про "класифікацію суб'єктів господарювання" чито "контактну інформацію" про контрагента, які вимагає система в супереч Закону. Що робити? Як варіант - вимагати супровідну записку до договору, в якій має бути зазначена така інформація. Хто складає таку записку? Як варіант - особа, яка вела переговори з контрагентом щодо умов майбутнього договору, супроводжувала укладання цього договору та подала укладений договір до ТК. Як не дивно такий протокол може бути захисним щитом - ну наприклад, ТК отримав договір дата укладання якого не дозволяє дотриматися встановленого строку оприлюднення звіту. У цьому випадку ТК протокольно фіксує факт неможливості оприлюднення звіту без порушень норм Закону і договір повертається на переукладання. І ще одне. Доречно взяти за правило - вся інформація яка вноситься до системи секретарем тендерного комітету має оформлюватися відповідним протоколом ТК. Не треба підставляти людину, вона ж накладає власний підпис, і першою разом з головою тендерного комітету піде під сокиру перевіряючих. Без протоколів виходить що секретар діяв за власною ініціативою, а голова самоусунувся від керівництва роботою комітету.
Олександр 2020-07-21 15:18:47
Чи потрібно робити протокол УО на звіт: закупівля без використання електронної системи, якщо протокол на планування цієї закупівлі є?
Александр 2020-07-23 10:48:23
Олександр, якщо це УО, і ця УО приймає рішення про оприлюднення звіту у відповідності п.13 ч.1 ст.10 Закону - Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою (останній абзац ч.10 ст.11 Закону)
Максим 2020-07-21 14:41:46
Дайте будь-ласка комплексні рекомендації по 1082 Наказу. Зокрема технічна реалізація п 14 дуже цікавить. дякую
Марина 2020-07-21 14:27:32
Доброго дня! Чи підпадають договора, укладені без застосування електронної системи закупівель під дію Наказу 1082 "Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі"
Александр 2020-07-22 14:11:42
Марина, договір - ні, звіт - так.