31.03.2022 Лілія Кулик

Як стати Постачальником товарів в Prozorro+

Що таке Прозорро+, які товари можна в ньому продавати. Участь в Прозорро+ безкоштовна

Що таке  Prozorro+

Prozorro+ це маркетплейс для забезпечення нагальних потреб держави. Задача платформи — допомогти державним та місцевим органам влади знайти компанії-постачальників найбільш необхідних товарів у період воєнного стану. 

Реєстрація в Prozorro+ безкоштовна, комісія за продаж товарів не стягується. Продаж відбувається як на будь-якому маркетплейсі, без тендерів та бюрократії. 

Як стати Постачальником Prozorro+

Якщо ви вже працювали на публічних тендерах Prozorro, то перевірте, чи підключений ваш майданчик саме до системи Prozorro+. 

Якщо ви ніколи не торгували з державою через Prozorro, то потрібно зареєструватися на одному з цих майданчиків. 

Перелік майданчиків Прозорро+ 

Якщо ви не зареєстровані на одному з майданчиків Prozorro+

Щоб зареєструватися, вам потрібно мати кваліфікований або удосконалений електронний підпис і мати можливість поповнити баланс на майданчику на 1 грн. Жодних документів або інших вимог немає. 

1. Зареєструйтеся на одному з майданчиків. Це зазвичай займає кілька хвилин і потребує введення ваших контактних даних та назви вашої компанії. 

2. Активуйте свій особистий кабінет: потрібно поповнити баланс на 1 грн;

Тепер ви є в системі Prozorro і після можете подавати пропозиції на тендери держави. Але вас цікавить саме участь в Prozorro+ і продаж товарів без тендерів, тож потрібно зробити ще кілька кліків, щоб стати частиною цього проекту.

3. Перейдіть на сторінку кваліфікації в Prozorro+ (в кожного майданчика вона своя, тож допомога кол центру станеться в нагоді). Зробіть заявку на кваліфікацію

Приклад на одному з електронних майданчиків

4. Подайте заявку на кваліфікацію. Завантажувати документи необов’язково. 

Приклад на одному з електронних майданчиків

Приклад на одному з електронних майданчиків

5. Підпишіть свою заявку на приєднання вашим КЕП/УЕП, якщо це вимагається. Утім, на деяких майданчиках КЕП/УЕП не потрібний. 


Приклад на одному з електронних майданчиків

6. Коли адміністратор каталогу Prozorro+ підтвердить заявку, ви отримаєте повідомлення на електронну пошту. Після отримання доступу до каталогу можна почати додавати свої цінові пропозиції до тих товарів, які ви плануєте продавати. 

Якщо ви вже зареєстровані на одному з майданчиків Prozorro+

Кваліфікація в Prozorro+ відбувається таким же чином, як у попередньому розділі, лише не з першого кроку, а з третього. 

Як додати пропозицію товару

Знайдіть в каталозі картку товару, який ви хочете продавати на маркетплейсі, та додайте свою пропозицію: зазначте ціну та мінімальну кількість до продажу. Зверніть увагу: якщо ви продаєте товар (наприклад, цукор) в упаковці по 0,5 кг, а в картці товару зазначається 1 кг, то потрібно перерахувати вашу ціну в еквівалент за 1 кг і саме таку ціну поставити. 

Як отримувати замовлення 

Замовники шукають товари на цьому маркетплейсі самостійно, додають їх у кошик і купують напряму в постачальника. Тож вам шукати замовлення не потрібно, але варто тримати ціну та мінімальну кількість товару актуальними. 

Що робити після отримання замовлення в Прозорро+

Після отримання замовлення у каталозі постачальник має сконтактувати з замовником, уточнити потребу та умови поставки (у тому числі шлях доставки та хто доставляє). Це важливо, оскільки в наші часи потреби замовників змінюються щогодини, і краще бути з замовником на зв'язку. Після уточнення ви можете поставити товар та отримати оплату. 

закупівля,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.