Як підготуватись до 1 квітня (введення в дію нового Закону "Про публічні закупівлі")

ДП "Прозорро" 19.10.2016
архівні матеріали майданчики ЕЦП тендерний комітет
версія
для друку
Замовникам, для яких, згідно з прикінцевими положеннями Закон "Про публічні закупівлі" вводиться в дію з 1 квітня

Здійснюючи закупівлі в рамках пілотного проекту через систему електронних закупівель ProZorro, правила оголошення закупівель чітко не регламентувались. З моменту вступу Закону в дію ця ситуація змінюється. Тож, давайте розглянемо, що Вам, як Замовнику, необхідно підготувати і зробити, щоб з 1 квітня проводити закупівлі в системі Prozorro.


1. Зареєструватись та підписати Договори з Майданчиком (краще з декількома)

Чому декілька Майданчиків? Наразі в режимі Пілоту функціонує 8 майданчиків. З 1 квітня Ви зможете оголошувати закупівлі лише через акредитовані (до відповідного рівня) Майданчики. Тож, щоб не виявилось, що 1 квітня Вам терміново треба оголосити закупівлю, а Майданчик на якому Ви зареєстровані не пройшов акредитацію, рекомендуємо перестрахуватися і зареєструватися на декількох, тим більше, реєстрація безкоштовна.

Інформація про Майданчики, що пройшли акредитацію буде публікуватися на порталі: http://prozorro.gov.ua/ua/for-places/. Кожен Майданчик буде проходити акредитацію по мірі готовності свого функціоналу. Ми очікуємо, що впродовж квітня для Майданчиків, які вже долучились до системи Prozorro, цей процес буде завершено.

Докладніше з матеріалами про акредитацію та тим, що Вам необхідно про це знати, як Замовнику, Ви може ознайомитись за посиланням http://infobox.prozorro.org/knowledge-base/view/608


2. Затвердити положення про тендерний комітет (у минулому Комітет з конкурсних торгів)

Положення про ТК є Вашим внутрішнім документом, тому Ви маєте можливість складати його відповідно до специфіки організації.

Типове положення наразі розроблено Департаментом регулювання державних закупівель МЕРТ і після його офіційного затвердження буде доступне на сайті www.me.gov.ua.


3. Отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП) для особи, яка відповідатиме за публікацію інформації на Майданчику від імені Вашої організації

Пам'ятайте, що з 1 квітня Ви зможете оголошувати тендери на понадпорогові суми в системі ProZorro лише з використанням ЕЦП.

ЕЦП мають отримати особа (або особи), яка буде відповідальною за публікацію інформації від імені Вашого підприємства (установи) на Майданчику. Дана особа не обов'язково має бути членом тендерного комітету. Такою особою може бути секретар або будь-який інший відповідальний співробітник. Обов'язком цієї людини буде публікація інформації на Майданчику та внесення змін до нього.

Якщо у Вас вже є така людина, вякої є ЕЦП, то отримувати новий електронний цифровий підпис Вам необов'язково, можна використовувати вже наявний підпис (наприклад, ЕЦП для сервису E-data, «M.E.Doc» та інші). Проте, перш ніж це робити, перевірте, чи підтримує Ваш Майданчик електронний підпис даного АЦСК (Акредитованого центру сертифікації ключів).

Якщо у Вас немає ЕЦП, можемо порекомендувати звернутись, наприклад, до Державної Фіскальної Служби для її отримання (подробиці http://acskidd.gov.ua/r_kor).

Варто зауважити, що кожен майданчик самостійно вирішує, який перелік АЦСК він підтримуватиме. Запитайте у Майданчиків про те, підтримка яких АЦСК в них реалізована. На деяких Майданчиках є технічна можливість зробити це самостійно.

Кожен співробітник, який буде відповідати за публікацію оголошень, повинен мати свій підпис. Тож заздалегідь подбайте про ЕЦП для людини, яка буде замінювати відповідальну особу у разі відпустки, лікарняного або звільнення відповідальної особи.

З приводу річних планів і додатків до них! Річні плани, завантажені на tender.me.gov.ua, залишаються дійсними, тобто публікувати їх повторно в новій системі не потрібно. Але якщо Ви будете вносити до нього зміни, то ці Зміни необхідно оприлюднювати на Майданчику, який Ви обрали для роботи в ProZorro.
Можливо, вас також зацікавить:
Презентація "Ключові нововведення Закону "Про публічні закупівлі"
Замовнику 26.03.2016
Матеріали, які використовувались на навчальних семінарах з питань публічних закупівель
Як працює Закон "Про публічні закупівлі"
Громадськості 30.03.2016
Відео Громадського телебачення з циклу "RE:ФОРМА" Про реформу державних закупівель в Україні
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом