Публічні закупівлі. З чого почати?

ДП "Прозорро" 23.08.2017
реєстрація у системі архівні матеріали майданчики
версія
для друку
Хто повинен реєструватись у системі Prozorro? Що таке тестовий режим?

Чому вже давно слід використовувати електронну систему Prozorro при проведенні закупівель?

Як Ви вже знаєте, Закон України "Про публічні закупівлі" № 922-VIII (далі - Закон) з 1 квітня 2016 року вступив в дію для центральних органів виконавчої влади та Замовників, що згідно Закону діють в окремих сферах господарської діяльності. А з 1 серпня 2016 року Закон розповсюджується і на решту Замовників. Згідно Закону всі закупівлі, як допорогові (згідно п. 1 ст. 2 Закону), так і понадпорогові, повинні здійснюватися через електронну систему закупівель. Замовник може використовувати систему Prozorro для проведення допорогових закупівель вартістю від 3 тис. грн.

Не зволікайте, долучайтесь до системи!


Що потрібно для того, щоб зареєструватися в системі ProZorro?

Почніть з двох простих кроків.

1. Оберіть електронний Майданчик для реєстрації в системі ProZorro

Перелік всіх Майданчиків Ви знайдете за посиланням.

Слід знати, що:

 • Майданчик - це частина ProZorro, через яку Ви працюєте в системі (оголошуєте закупівлю, “спілкуєтесь” з постачальниками за допомогою питань/вимог, які вони можуть поставити під час проведення Вами закупівлі, публікуєте рішення про переможця торгів, оприлюднюєте договір і т. д.). Ваш особистий кабінет знаходитиметься саме на Майданчику, на якому Ви будете зареєстровані, а вся інформація, що Ви публікуєте через цей особистий кабінет, буде доступною для перегляду на сайті prozorro.gov.ua та на решті Майданчиків.
 • Обрати для реєстрації можна будь-який Майданчик, бажано навіть декілька. Звертаємо Вашу увагу, що з точки зору функціональності між ними немає жодної різниці. Зареєструвавшись на будь-якому з них, Ви отримуєте доступ до системи ProZorro. Різниця між ними лише у зручності користування, якості та різноманітті додаткових сервісів, зручності інтерфейсу з точки зору користувача.
 • На якому з Майданчиків Ви б не зареєструвалися, в будь-який момент можете обрати інший або навіть проводити кожну наступну закупівлю на іншому Майданчику.
Не можна дублювати одну й ту саму закупівлю одночасно на декількох Майданчиках, адже Ви створите кілька ідентичних закупівель

Хто має право/підстави реєструватись від імені установи?

Якщо Ви:

 • голова тендерного комітету;
 • член тендерного комітету;
 • секретар тендерного комітету;
 • керівник установи;
 • бухгалтер;
 • юрист;
 • просто відповідальна людина, яка буде займатися питанням тендерів,

не зволікайте і реєструйтеся в системі прямо зараз.

Таким чином Ви зможете потренуватися створювати закупівлі в тестовому режимі, а вже потім, після підписання внутрішнього Положення, до облікового запису Вашої компанії додасте необхідних співробітників.

Чинності Ваша діяльність набуває лише після підписання угоди з Майданчиком та/або сплати хоча б 1 копійки на розрахунковий рахунок Майданчика.

2. Створіть на Майданчику оголошення про закупівлю

Співробітники Майданчиків надаватимуть Вам рекомендації, допомагатимуть у створенні/редагуванні закупівлі, а також, за потреби, консультуватимуть Вас на всіх етапах процесу торгів.

Якщо у Вас виникають питання:

 • “Який заголовок слід написати до закупівлі?”;
 • “Що таке CPV?”;
 • "Які прописувати строки для етапу Уточнень” і т. д.,

не вагаючись, дзвоніть або пишіть до служби підтримки того Майданчика, через який Ви створюєте закупівлю. Вас мають проконсультувати з усією компетентністю, терпінням і доброзичливістю. В інакшому випадку Ви можете обрати інший Майданчик та створити закупівлю на ньому. Проте майте на увазі, що розтлумачувати ту чи іншу норму законодавства не є компетенцією Майданчика і з такими питаннями краще звертатись у відповідний департамент МЕРТ (для цього спеціально існує інформаційний ресурс, де Ви в режимі онлайн можете поставити запитання і отримати на нього відповідь, ресурс знаходиться за посиланням).

Що таке тестовий режим?

“А що робити, якщо зараз нашій установі не потрібно нічого закуповувати?”

Зверніться до Майданчика та поцікавтеся можливістю скористатися системою у Тестовому режимі.

Що таке тестовий режим? Це можливість створити звичайну закупівлю, але з різницею, що вона буде відображена лише для тих користувачів системи, які так само перебувають в тестовому режимі. Ви зможете протестувати систему “вживу” (понатискати на всі кнопочки/відзначити всі галочки) при оголошенні закупівлі. Більш того, тестувати систему можуть не тільки Замовники, але і Учасники. Тобто на Ваші торги в тесті можуть навіть прийти Учасники.

Та коли Ви будете готові перейти до реальних закупівель, не забудьте також звернутися до Майданчика з проханням відключити тестовий режим або ж самостійно відключити даний режим, натиснувши відповідну кнопку (на кожному Майданчику вона може виглядати по-різному).

Якщо Ви виконали перелічені дії - вітаємо, Ви в системі Прозорро!

А що далі?

Виникають питання:

 • “Хто на підприємстві буде займатися створенням закупівель на Майданчику?”
 • “Хто буде відповідати на питання постачальників?”
 • “Хто буде формувати умови тендеру та обирати переможця?”
 • “А яким чином укладається договір, якщо ми вирішили скористатися ProZorro?”

Для вирішення всіх цих питань доцільно було б сформувати внутрішнє Положення допорогових закупівель через електронну систему (далі - Положення). В ньому Ви можете визначити осіб, що будуть відповідальні за роботу в системі, розподілити функції між ними. З прикладом такого Положення Ви можете ознайомитись за посиланням.

Тепер у Вас є Положення, за яким Ви будете діяти, а також певний “досвід роботи” із системою ProZorro у тестовому режимі. Тепер Ви готові до фінального кроку - створення реальної закупівлі.


Запитання-відповіді

 • За якого бюджету закупівлі я можу проводити її через ProZorro?

Проводити закупівлю через ProZorro Ви можете, якщо її очікувана вартість (бюджет) перевищує 3 тис. грн.

 • А як мій постачальник дізнається, що я тепер закуповую через ProZorro?

В даному випадку є декілька варіантів:

 1. Звернутися до постачальника з інформацією про те, що Ви тепер закуповуєте по-новому.
 2. Звернутися до Майданчика, на якому Ви зареєструвалися, щоб вони поінформували Ваших постачальників, передавши співробітникам Майданчиком необхідні контакти.

При підготовці матеріалів для ресурсу Infobox, ми вкладаємо свій час, сили та частинку душі, тож ми будемо дуже вдячні Вам, якщо Ви оціните нашу роботу, старання та залишите  ТУТ відгук.

Можливо, вас також зацікавить:
З чого почати роботу в системі Prozorro?
Замовнику 30.08.2017
Все, що потрібно зробити Замовнику, щоб працювати в системі Prozorro.
Як підготуватись до 1 квітня (введення в дію нового Закону "Про публічні закупівлі")
Замовнику 19.10.2016
Замовникам, для яких, згідно з прикінцевими положеннями Закон "Про публічні закупівлі" вводиться в дію з 1 квітня
Презентація "Ключові нововведення Закону "Про публічні закупівлі"
Замовнику 26.03.2016
Матеріали, які використовувались на навчальних семінарах з питань публічних закупівель
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ СТАТЕЙ
Підпишіться на розсилку від Прозорро
Ми прагнемо доставляти лише ті повідомлення, які ви хочете отримувати. Якщо вас цікавлять новини та повідомлення про щось нове на інфобоксі, залиште вашу адресу електроної пошти тут.
Не змогли знайти потрібну інформацію?
Ми допоможемо!
Дякуємо, ми зв'яжемося з вами
найближчим часом