09.02.2021 Лілія Кулик

Інструмент, що допоможе обрати найкращий товар

https://energy.prozorro.org/ - інструмент для вибору товару та формування його технічних характеристик

Чи бували у вас випадки, коли ви хочете купити якийсь товар, наприклад, лампи, але не знаєте які краще купити? Бо ж є лампи розжарювання, енергозберігаючі лампи, LED-лампи. А ще як згадати, що до них ще треба технічні характеристики прописати. Але наразі є ресурс, який вам допоможе, це  https://energy.prozorro.org/.

За його допомогою ви, обравши певні характеристики свого приміщення, побажання деякі до товару зможете отримати інформацію про товар, що вам найбільше підходить для задоволення вашої потреби. Тож давайте подивимось, як це працює.

Для початку переходьте на  https://energy.prozorro.org/categories та обирайте потрібну категорію товар. Наразі категорій там не дуже багато, але вони поступово додаються.
Тож ми покажемо на прикладі як обрати лампу.

Визначення потреби

Перш за все треба визначити потребу, яку необхідно задовольнити:

У випадку із електричними лампами внутрішнього освітлення такою потребою може бути одна з наступних опцій:

  • Придбання конкретно визначеної лампи - потребою є лампа конкретного типу, потужності та з певним цоколем
  • Типовий проект з освітлення - потреба полягає у вирішенні інженерної задачі з організації освітлення приміщення певного типу призначення, площі та облаштування, за відомих умов режиму експлуатації такого приміщення
  • Нетиповий проект з освітлення - потреба полягає у вирішенні інженерної задачі з організації освітлення нетипового (специфічного) приміщення, певної площі та облаштування, за відомих умов режиму експлуатації такого приміщення

Для прикладу, оберемо опцію “типовий проект з освітлення”.

Наступним кроком необхідно деталізувати категорію приміщення та конкретний тип (згідно чинної класифікації ДБН):

Далі зазначаємо технічні характеристики приміщення:

- його площу;

- кількість світлоточок, що є в наявності або передбачено типовим проектом

Вимоги до технічних характеристик лампи

Як тільки з усіма параметрами приміщення завершено, можна переходити до характеристик необхідних ламп. На наступному кроці необхідно надати інформацію про тип цоколя лампи, що відповідає наявним або передбаченим в приміщенні світлоточкам. Для цього, спершу, треба обрати один з запропонованих типів та зазначити конкретний стандарт цоколя з обраного типу:

Для прикладу, оберемо найпоширеніші: тип цоколя “Е” (лампи Едісона) та цоколь Е27.

В результаті аналізу довідкових даних, що закладено в систему, на основі наданих параметрів лампи, автоматично буде визначено, які типи ламп відповідають даній конфігурації. І тільки визначений перелік буде запропоновано до вибору задля запобігання розрахунку показників для технічно-неіснуючого продукту:

Для прикладу оберемо найпростіший і, зазвичай, найдешевший тип лампи - лампу розжарювання.

Провівши додатковий аналіз технічних характеристик, що щойно був доповнений визначенням типу лампи, система знайде і запропонує до вибору варіанти застосування освітлення, що доступні для поточної конфігурації лампи (тип цоколя + тип лампи). І в якості наступного кроку, необхідно визначитися з цим способом застосування:

Вимоги до режиму освітлення

В заключній частині збору даних для розрахунку необхідно надати інформацію щодо режиму використання приміщення і, відповідно - до вимог щодо режиму освітлення. Така інформація є опційною, адже може бути невідомою заздалегідь, але її наявність зробить розрахунок більш точним, а запропоноване рішення - більш ефективним. Отже, необхідно зазначити:

  • Кількість годин на день, протягом яких приміщення має освітлюватись
  • Кількість робочих днів на тиждень

Також необхідно зазначити - тариф на електроенергію, що встановлено для категорії споживачів, до якої відноситься майбутній користувач освітлення. Ця інформація також не є обов'язковою для подальшого розрахунку, але, за наявності, значною мірою впливає на його якість:

Що є результатом роботи

Після отримання та опрацювання всієї інформації, що описано вище, система пропонує комбінований результат:2

Які результати

Як ви бачите, в результатах ви можете переглянути різні лампи, які ви можете закупити для задоволення потреб вашої організації. Окрім того є можливість натиснувши на "Тендерна документація" скачати технічні вимоги. А обравши Prozorro Market, можна перейти до товарів з обраними технічними характеристиками, що продаються в Prozorro Market.


тендерна документація, підготовка тендеру,

Коментарі

До цієї статті ще немає коментарів. Станьте першим.